Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi

19.09.2017
471

Bankaların kendilerine gelen kredi başvuruları karşısında talep ettiği bazı belgeler bulunmaktadır. İstenilen bu belgeler arasında ilk sırada gelir belgesi yer alır. Ancak bu durum yavaş yavaş tarihe karışmaya başladı. Günümüzde bazı bankalar kredi ürünü talep eden tüketicilerden gelir belgesi talep etmeyi bıraktı. Bankacılık sözlüğünde artık gelir belgesi istenmeyen durumlar gelir belgesiz kredi olarak anılmakta. Bazı kişiler kredi çekmeye ihtiyaç duyduğu zamanlarda maddi durumları iyi olsa da gelir belgesi beyan etmek zorunda kaldıkları için kredi kullanımı güç bir hale geliyordu. Gelir belgesiz kredi kullanımına müsaade eden bankalardan bir tanesi de İş Bankası olarak karşımıza çıkmaktadır.

İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Gelir Belgesiz Kredide Kredi Notu Önem Arz Ediyor Mu?

Türkiye İş Bankası’dan gelir belgesiz kredi kullanmak istiyorsanız, gelir belgesi göstermediğiniz için kredi notu ön plana çıkıyor. Eğer kredi notunuz düşük ise malesef İş Bankası’ndan gelir belgesiz kredi almanız oldukça zor olacaktır. Çünkü bankalar gelir belgesine bakmayacakları için kredi notları ön plana çıkacaktır. Eğer başvuru yapan kişinin kredi notu iyi ise gelir belgesi talebinde bulunulmayacak ve kredi onayı verilecektir. Sizde gelir belgesi olmadan İş Bankasına kredi talebinde bulunmak istiyorsanız bunu farklı yöntemlerle deneyebilirsiniz. Şimdi size bu kanallar hakkında bilgi verelim…

İş Bankası Şubelerinden Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

Kullanılan en eski yöntem. Aracı kanalların atası banka şubeleri. Herkes bu konuda bilgi sahibi ve hem fikir ancak biz tekrar hatırlatalım. Size en yakın İş Bankası şubesine giderek gelir belgesiz kredi talebinde bulunabilirsiniz. Sizinle alakadar olan müşteri temsilcisi sizin kredi notu kontrollerinizi yapacak ve uygun bulunursa krediniz onaylanacaktır.

Kısa Mesajla Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

Gelir Belgesiz kredi başvurunuzu İş Bankası’ndan gerçekleştirirken kullanacağınız yöntemlerden bir tanesi de kısa mesaj. Bunun için yapmanız gereken işlem oldukça basit ayrıca vaktinizi de asla almayacak bir işlem. Cep telefonunuzdan kısa mesaj kısmına girerek önce NAKİT daha sonra bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı ardından yine bir boşluk bırakarak ne kadar kredi çekmek istediğinizi ve tekrar bir boşluğun ardından aylık kazancınızı yazarak 4402’ye göndermeniz yeterlidir. Kafanızda oluşan soru işaretini hemen cevaplandıralım, her ne kadar sizden aylık kazancınız talep edilse de dikkate alınmayacak bir husustur. Örnek olarak ”NAKİT 987654321112 20000 2500 ” yazmanız gereken metin bu şekildedir. Tabi verilen rakamlar sadece örnek olması açısından gösterilmiştir, sizler bu örneği kendinize uyarlayarak SMS’inizi gönderebilirsiniz.

İnternet Üzerinden İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

Türkiye İş Bankası günümüzde bankacılığı internet aleminde en iyi kullanan isimlerden bir tanesi. E hal böyle olunca başvuru yaparken de bu alanı kullanmak kaçınılmaz oluyor. Sizde gelir belgesiz kredi başvurunuzu www.isbank.com adresine girerek gerçekleştirebilirsiniz. Sitede üst tarafta yer alan Bireysel-Krediler-Hemen Başvur seçenekleri üzerinden gelir belgesiz kredinizi yapabilirsiniz.

İş Bankası Telefon Bankacılığı ve ATM ‘leri

Gelir belgesiz kredi başvurunuzu yapabileceğiniz alanlardan bir tanesi de İş Bankası Telefon bankacılığı ve İş Bankası ATM’leridir. 0 850 724 0 724 numaralarını tuşlayarak İş Bankası Müşteri Hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

İş Bankası İnternet Şubesi ve İş Cep Mobil Uygulama

Hali hazırda İş Bankası müşterisi iseniz gelir belgesiz kredi başvurunuzu kolaylıkla İş Bankası internet şubesinden gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri numaranız ve şifreniz ile sisteme girerek Kredi sekmesine tıklamalı ne kadar kredi kullanmak istediğinizi ve hangi vade aralığında kullanmak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir.

İş Bankasından gelir belgesiz kredinizi 48 aya varan vadelerle 25 bin TL’ye kadar kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Türkiye İş Bankası Kredi Borcu Yapılandırma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.