G-00RJKRKGGQ
Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Kadın Girişimcilere Destek Veren 12 Banka

21.01.2017
260

Türkiye günden güne büyüyen gelişen ve güzelleşen bir ülke olarak erkekler kadar kadınların da ekonomiye katkı sağlamasının onunu açtı. Kendi işini kurmak isteyen, işini büyütmek isteyen her kadına bankalar, destek kredileri veriyor ve elbette kredi almak isteyen birçok kadın girişimci kredisi almak üzere bankalara doğru yola çıkıyor. Kadınların sadece ev işlerinde değil sosyal hayatta ve iş hayatında da birçok başarıya imza atabileceği, başarılı olabileceği kısa zamanda anlaşıldı ve bu konuda çalışmalar düzenlendi. Devlet uzun zamandır kadınlara girişimci olma yolunu açtı. Bu durum kadınların ekonomiye katisini,  bireysel başarılarını, özgüvenlerini geliştirerek yepyeni bir ufuk açtı. Destek kredileri toplumun her kesiminden olumlu tepkiler aldı ve almaya da devam ediyor. Siz de kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız kadınlara kredi veren bankalar konusundaki bu yazımızı okuyabilirsiniz.

 1. Vakıfbank kredi destek paketi

Vakıfbank’ın sağladığı bu kredi imkânı spot kredi olarak da kullanılabilecek dövize endeksli kredilerdendir. Yani sunulan kadın girişimci destek paketi kapsamında alınan krediler USD ve EUR para birimlerinde kullanılabilmektedir. Girişim yaparak iş hayatına atılmak isteyen kadınlara Vakıfbank tarafından verilen bu paket kredi içerisinde ayrıca birçok indirim avantaj ve muafiyetler de vardır. Bununla birlikte kadın girişimcilere kredinin ödenmesi konusunda sıkıntıya uğratmamak adına 84 aya kadar taksitlendirme yapılması da mümkündür. Tüm bu avantajlardan yararlanmak isteyen kadın girişimcilerin kendilerine en yakın Vakıfbank şubelerine uğramaları yeterli olacaktır.

 1. Finansbank kredi destek paketi

Kadın girişimcileri destekliyoruz sözü ile yola çıkan Finansbank girişimci kadınlara herhangi bir teminat gerekmeden kredi veriyor. 2 bin kadın girişimci ve 36 aya varan vade için sağlanan bu kredi destek paketi ile birçok kadın sadece iş kurma imkânı bulmuyor bunun yanında eğitim de alabiliyor. Verilen eğitimlerle işinde nasıl daha başarılı olabileceği konusunda kadın girişimciler destekleniyor.

 1. Garanti Bankası kredi destek paketi

Kadınlara kredi veren bankalardan biri de garanti bankasıdır. 60 aya varan vade olanağı ve ekstra indirim ile çeşitli avantajlarından yararlanmak üzere kadın girişimcilerin Garanti Bankalarına uğramaları gerekmektedir.

Kadın Girişimcilere Destek Veren 12 Banka

 1. TEB kredi destek paketi

Kadın girişimcilerin ticari kredi olarak kullanabileceği TEB bankasının verdiği bu kredi 36 ay vadeli olarak 75.000TLye kadar alınabiliyor.

 1. Ziraat Bankası kredi destek paketi

Kadın girişimcilere EFT, havale, virman indirimleri gibi birçok avantajının yanı sıra vade suresi de 60 aya kadar uzatılabilmektedir.

 1. Denizbank kredi destek paketi

80.000 TL’ye kadar kredi veren Denizbank kadın girişimcilere sağladığı birçok avantajın yanında SMS ile de bu destek kredisini alabilme imkânı sağlıyor.

 1. Yapı kredi Bankası kredi destek paketi

36 aya kadar uzatılabilen bu kadın girişimci kredisi de kadın girişimcilere birçok avantajlar sunuyor.

 1. Halkbank kredi destek paketi

24 ay sonra geri ödemeli seklinde verilen bu destek kredisinde faiz oranı piyasanın %30 daha altındadır.

 1. İş Bankası kredi destek paketi

Kadınlara kredi veren bankalardan biri de İş Bankası’dır. İndirimli faiz oranları, çeşitli indirimleri ile kendi işini kurmak isteyen kadınlara destek vermektedir.

 1. Şekerbank kredi destek paketi

3 ay ertelemeli 60 aya varan vade olanaklarıyla işini geliştirmek isteyen kadın girişimcilere destek veriyor.

 1. Burganbank destek kredisi

Hazine destekli KGF kredisi ile kadın girişimcilere çeşitli imkânları bulunan Burganbank, şube açısından pek gelişmemiş olsa da tercih edilen bankalar arasında bulunuyor.

 1. ABank kadın girişimci kredisi

6 ay ile 5 yıl arasında vade imkânı sağlayan ABank Türkiye’de ilk kadın girişimci kredisi ve destek kredileri arasında bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Otomatik Ödeme Talimatı Nedir ? Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir ? başlıklı makalemizde Ödeme talimatı nedir, otomatik ödeme ve Otomatik ödeme talimatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.