Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Kasko Sigortası Fiyat Sorgulama Nasıl Yapılır?

27.11.2017
395

Kasko, motorlu taşıtların bütün maruz kalacakları riskleri karşılamayı taahhüt altına alan bir sigorta acentesiyle araç sahibi olarak mükellefin yapmış olduğu anlaşmadır. Bu anlaşma aracın sigortalanması bakımından kişiye birçok katkılar katmaktadır. Bu katkılar sayesinde aracın herhangi bir zaruret halleriyle karşı karşıya kalması gibi durumlarına karşın anında söz konusu kasko sigortası devreye girerek tüm maddi zararları karşılamakla yükümlüdür. Bu denli önemi büyük olan kasko sorgulama işlemi yine son derece basit birkaç adımdan oluşmaktadır. Bu aşamalar tamamlanarak kısa bir süre zarfında sorgulama işlemi tamamlanmış olunur. Tamamlanan bu işlemlerin sonrasında da kişinin başlı başına önde gelen işlemleriyle daima nitelikli ve daima öne çıkan işlemleri bütün avantajları ve kampanyalarıyla mükellefe sunulan olanakları oluşturmaktadır.

KASKO FİYAT SORGULAMA İŞLEMİ

Kaskolu araç kullanıcılarının kasko işlemi başvurusunda bulunmak veya mevcut kasko işlemlerini sorgulatmak amacıyla yaptıkları işlemler kasko fiyat sorgulama olarak adlandırılır. Bu sorgulama işlemi plaka numarası ve kimlik numarası girilerek yapılabildiği gibi vergi kimlik numarası ve T.C. kimlik numarası ile de kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu bakımdan da son derece önemli bir işlem olması adına sigorta işlemlerinin sorgulanması adına online sorgulama

ekranı geliştirilerek devreye sokulmuştur. Peki, sorgulama işleminde neler yapılabilir?

-Kasko fiyat sorgulama işlemiyle kasko için online başvuruda bulunularak anında poliçe oluşturulabilir.

-Kasko için standart paketler hakkında fiyat bilgilendirmeleri alınarak başlıca öne çıkan taşıt sigortasının dayandığı yaklaşımlar öne sürülebilir. Bu amaçla öne çıkmakta olan nitelikleriyle kaskolu araç sorgulamalarında sıkça yer verilen oluşumlarla sorgulama işlemi tamamlanabilir.

-En son yıla ait bildirim formlarının hazır örneği, değer listesi hakkında da bilgiler alınarak sigorta acentelerinin güncel kampanyalarına ulaşmak ve başvuruda bulunmak mümkün hale gelebilir.

KASKO FİYATLARINDA KIŞA ÖZEL İNDİRİMLER

Kasko fiyatları belirlenirken kış sezonuna özel indirimler de bulunmaktadır. Bu bakımdan sigorta fiyat belirleme unsuru öne çıkan bir süreci yansıtır. Bu süreç açıkça göstermektedir ki kasko fiyatlarında fiyat teklifi alınabilmektedir. Yine bir diğer avantajlardan olması adına kış sezonuna yönelik net %50 oranındaki yarı fiyatına varan indirimli kaskolu araç kampanyaları hakkında da bilgiler almak mümkündür. Bu sayede de hemen online işlemlerle poliçe hazırlanarak hiçbir ek dosya masrafı olmaksızın kısa süren bir işlemle sigorta çalışmaları tamamlanabilmektedir. Fiyat belirlenirken yine aracın modeli, markası ve silindirik hacmi gibi özellikleri de oldukça önemlidir. Bu işlemler de sigorta bedelini şekillendiren işlemlerden olması yönüyle dikkat çeken bir diğer unsuru yaratmaktadır. Bu unsurlar da açıkça gösterir ki sorgulama nasıl yapılır aşamalarını içeren çok yoğun bir süreyi ifade etmektedir. Son olarak da alınan fiyat teklifleri sonrasında evrak hazırlanma aşamasına gelinmektedir. Poliçe olarak bilinen bu evraklar hakkında da bilgiler diğer başlıkta ele alınmıştır.

ONLINE POLİÇE HAZIRLAMA

Poliçe aşaması aracını sigortalatmak isteyen kişilerin sigorta acentelerinin sunduğu online aşamaları takip ederek başvuru formuyla gerekli yerleri doldurmalarıyla tamamlanmaktadır. Kaskolu araç sahipleri nasıl ki kısa bir süre zarfında sorgulama işlemlerini tamamlıyorlarsa yeni araç sahipleri veya aracını sigortalatmaya karar verenler de bu kadar basit birkaç adımla poliçe hazırlıklarını tamamlayabileceklerdir. Bu bakımdan kasko sigortası nasıl yapılır anlayışı doğrultusunda gerekenler burada aktarılmıştır.

Öncelikle sigorta acentesi tarafından bir kasko fiyat teklifi yapılır. Bu fiyat teklifi online hesaplama aracı üzerinden kolaylıkla hesaplanabilir. Bunun yanı sıra müşteri hizmetleri vasıtasıyla da kasko teklifi edinmek mümkün olabilir. Bu fiyat teklifi aşamasının tamamlanmasının ardından bir başka durum olarak poliçe hazırlama sürecine geçilir. Bu süreçte kişinin belli başlı temel kimlik bilgilerini içeren bir formla karşılaşılır. Formda ad ve soyad, ikametgah adresi, iletişim bilgileri ve meslek hakkında bilgilendirmeler bulunur. Bu bilgilendirmeler sonrasında her iki taraf da poliçeyi elektronik imza yöntemiyle imzalayıp süreci tamamlayabilir. Bunun yanı sıra ıslak imzalı olarak da yine karşılıklı bir nüsha her iki tarafta da bulunabilir. Bu denli kolaylıkla basit olan işlemler de açıkça göstermektedir ki özellikle teknolojinin cep telefonlarına kadar girmesi günlük hayatta karşılaşılan birçok işlemlerin anında tamamlanabilmesini de beraberinde getirmiştir. Bu anlayış doğrultusunda da yapılan işlemlerin ne denli kolaylıkla gerçekleştiği bir kez daha görülebilmektedir.

Sonuç olarak; kasko sigorta sorgulama işlemi de gerek masaüstü sitelerden gerekse mobil cihazlar üzerinden yukarıda yer alan açıklamalarla T.C. kimlik numarası ve plaka numarası girilerek sorgulanabilir. Bunun yanında yine kasko başvuruları da kısa bir zamanda anında hem mobilden hem de masaüstü sistemlerden tamamlanabilir. Bu denli kolay ve basit adımlarla araç sigortalatmak artık problem olmaktan çıkmaktadır. Tüm bu problemlerin ortadan kaldırılmasıyla da her türlü maddi zarara karşı aracın tüm tazmininden yetkili sigorta acentesi sorumlu olmaktadır. Bu sorumluluk anlayışı da yine başlı başına bir önemli avantaj olarak belirmektedir. Ayrıca sigorta acenteleri tarafından sağlanan kışa özel net indirim fırsatları da konunun bir diğer yaklaşımını oluşturması bakımından son derece önde gelen işlemleri ifadelendirmekte olup kışa özel avantajlı akaryakıt fırsatlarından oluşmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Kasko Sigorta Fiyatları Nasıl Belirlenir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.