Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

KPSS Ödeme Bankalar

19.03.2017
291

2018 Lisans KPSS başvuru ücretleri hangi bankalara yatırılacak?

KPSS sınavları halk arasında memur seçme olarak nitelendirilen sınavlar yaklaşırken sınavlara girecek olan vatandaşlar başvurular hakkında birçok detayı merak ediyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavlar için başvurular 10 gün sürecek. Verilen süre zarfı içerisinde ödemelerini yapmayan öğrenciler için sınava giriş hakkı tanınmayacak. Verilen süre kısıtlı öğrenciler ödemeleri hangi bankaya yapacaklarını merak ediyor. Ücretler ve ödeme noktaları yazımızın devamında…

KPSS BAŞVURU SON TARİHİ

2017 KPSS sınavı için başvurular ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr linki üzerinden gerçekleştirilecek. Öğrenciler sınava girmek için 13-23 Mart tarihlerinde başvurularını yapmak zorunda. Öğrencilerin sınav ücretlerini yatırmak için son günleri ise 24 Mart. İnternetten başvuru yapabilmek için bireysel hakka sahip olan öğrenciler ÖSYM’nin aday işlemleri sayfasına girerek TC kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile karşılarına çıkan açıklamalardan yola çıkarak, ücretlerini ödeyerek başvurularını tamamlamış olacaklar. Bireysel başvurularını internet üzerinden gerçekleştirebilen adaylar için süre 23.59’da bitecek.

2018 KPSS BAŞVURU ÜCRETLERİ

KPSS başvurularını internet üzerinden yapacak olan adaylar başvuru ücretlerini merak ediyor. 2017 KPSS’ye girecek olan her aday ücreti ödemek zorunda. ÖSYM ödemeler için tek bir seçenek sunmuyor. Farklı bankalardan ücret ödeme işlemi yapılabilirken adaylar ödemelerini KPSS’nin kendi sayfasından da yapabilir.

2018 KPSS ücreti 60 TL,

ÖSYM tarafından açıklanan ücretler;

Eğitim Bilimleri; 60 TL

Genel Yetenek, Genel Kültür; 60 TL

Kamu Yönetimi; 40 TL

İşletme; 40 TL

Uluslararası İlişkiler; 40 TL

Hukuk; 40 TL

Muhasebe; 40 TL

İstatistik; 40 TL

İktisat; 40 TL

Maliye; 40 TL

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler; 40 TL

KPSS ÜCRETLERİ HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?

KPSS Ödeme Bankalar

Kamu personeli seçme ve yerleştirme sınavı 2017 yılında da gerçekleştirirken şartlar aynı. KPSS her yıl olduğu gibi 2017 yılında da sınav ücretini başvuru esnasında istiyor. Adayların KPSS ücretini ödeyebilmek için illa ki bankalara gitmesine gerek yok. ÖSYM kendi sayfası üzerinden adayların başvuru ücretlerini alabiliyor. Yani ÖSYM’nin resmi sayfası üzerinden online ödeme işlemi gerçekleştirmek mümkün. İşte ÖSYM’nin 2017 KPSS ücretleri için anlaştığı bankalar;

Halk Bankası,

PTT,

Kuveyt Türk,

Deniz Bank,

Türk Ekonomi Bankası,

Akbank

T.C. Ziraat Bankası

ÖSYM, daha evvel adayla için yayınladığı kılavuzda KPSS Alan Bilgisi ve Genel Kültür Genel Yetenek sınavlarına girecek olan adaylardan alınan ücretin 420 TL olacağını belirtmişti. Ancak son yayınlanan haberlere göre KPSS alan bilgisi sınavına girecek olan adaylar 360 TL değil 120 TL sınav ücreti yatıracak. Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavlarının ücreti ise toplamda iki sınav için ödenecek tutar 180 TL olacak. Yani Genel Kültür -Genel Yetenek-Alan Bilgisi sınavına giren adaylardan ÖSYM 180 TL alacak.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Desteği 50 Bin TL Kredi İmkanı Evlilik Desteği Nasıl Alınır ? başlıklı makalemizde Devletten evlilik kredisi, evlilik desteği ve evlilik kredisi almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.