Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Kredi Geçmişi Sorgulama

24.08.2017
614

Türkiye günden güne genişleyen ve gelişen bir ülke. Her alanda yaşanan gelişmeleri takip etmek mümkündür. Gelişen ve her daim kendini yenileyen alanlar içerisinde bankalarda mevcut. KKB tarafından ortaya çıkarılan kredi notu uygulaması ile bankacılık işlemleri çok kolay bir hale geldi. Tüketicilerle bankalar arasında yaşanan bütün alışverişler iyi ve kötü yönleri ile bir platform altında toplandı. Kredi notu her bireyin kendisine özel olarak belirlendi, o olmadan bankalarda işlem gerçekleştirmek imkansız bir hale geldi. Her tüketicinin de kendisine ait kredi notunu bilmesi gerekiyor. Ancak bilindiği üzere Findeks kredi notu sorgulama işleminin bir ücreti var. Yani karşılıksız bir bilgi alımı değil. Merak edenler için belirtelim, ücretsiz bir şekilde kredi notunun öğrenilebileceği noktalarda mevcut. Yazımızın devamında konunun ayrıntılarını görebilirsiniz.

Cep telefonları SMS ile kredi geçmişi sorgulama nasıl yapılır?

Kredi Geçmişi Sorgulama

Findeks kredi notu öğrenme işlemini eğer cep telefonlarınızdan gerçekleştirecekseniz bu işlem için bir akıllı cihaza ihtiyacınız yok. Yani telefonunuzun markası modeli önemli değil. Basit bir SMS işlemi sonucunda kredi notunuz cebinize iletilir. Kullandığınız cep telefonu operatörünün de bir anlamı yok ayrıca ister Türk Telekom,  ister Vodafone yadaTurkcell olsun işleminizi her operatörden gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntemi kullanmak istiyorsanız, öncelikle cep telefonlarınızın kısa mesaj kısmına gelin, T.C. kimlik numaranızı yazın ardından bir boşluk bırakın ve sonrasında doğum yılınızı yazın ve 1112’ye gönderin. İşlem bu kadar ama SMS ile kredi notu sorgulama işlemi ücretlidir. Gerçekleştirilen her sorgulama işlemi için 9 TL’lik bir ücret alınır.

Mobil uygulamalar ile kredi geçmişinizi sorgulayın!

Bankaların mobil uygulamaları da ticari veya bireysel vatandaşların kredi geçmişlerini öğrenmelerine yardımcı olan yöntemlerden bir tanesidir. Artık mobil uygulaması olmayan banka kalmadı. Tüketiciler mobil uygulamaları kullanarak fatura ödeyebiliyor, EFT yapabiliyor veya kredi kartı borçlarını yatırabiliyor. Mobil uygulamaların kullanım alanları bu kadarla kısıtlı değil. Artık mobil uygulamalar ile kredi notu da öğrenilebiliyor. Mobil uygulamayı telefonunuza indirmeniz ve ardından giriş yapmanız gerekir. Girişi gerçekleştirdikten sonra ekranda kredi notu kavramı ile alakalı bir bilgi göreceksiniz. Kredi notu yazan kısma tıklayarak Findeks Kredi Notu Sorgulama gibi bir yazı ile karşılaşacaksınız. Üzerine tıklayarak sizden istenilen adımları gerçekleştirebilir ve sonucunda kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. (ücret 9 TL’Dir)

Banka kredi notu ücretsiz nasıl öğrenilir?

Hangi yöntem olursa olsun kredi notu öğrenmek için karşımıza 9 TL gibi bir ücret çıkmaktadır. Ancak tüketiciler bu ücreti çoğu zaman hatta hiçbir zaman ödemek istemez. Bu durumlarda ücretsiz bir şekilde kredi notu öğrenmenin yollarını ararız. En kolay şekilde hiçbir ücret ödemeden nasıl sorgulama işlemi gerçekleştirebilirim diyorsanız bunun için bilgisayarınızda klasik risk raporu veya Findeks gold paketi bulunması gerekmektedir. Bu paketleri temin edebilirsiniz ancak paket karşılığında ücret alınacaktır.

Kredi notu ücretsiz öğrenmek için farklı alternatifler var. Bu alternatifler bankaların bireysel personellerinde ve beyaz eşya mağazalarında mevcut. Daha önce alışveriş yaptığınız, aranızın iyi olduğu mağaza yada müşteri temsilcisi varsa onlardan yardım alarak kredi notunuzu ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz. Sorgulama işlemlerinin bu kanallarla da gerçekleşebilmesi için sadece T.C. kimlik numarasına ihtiyaç vardır. Bu yöntemleri kullanırsanız hem 9 TL’lik ücretten hem de paket ücretinden kurtulmuş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Acil Kredi En Kolay Nasıl Çekilir 2020 başlıklı makalemizde en iyi kredi kartı ve kredi kartı sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.