Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Kredi Hangi Şekilde Verilir

17.01.2017
274

Paraya ihtiyacınız var ve bankadan kredi çekmek istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken öncelikli iş tercih ettiğiniz bankaya giderek kredi talebinde bulunmanız olacaktır. Herhangi bir bankada hesabınız varsa ve düzenli bir para akışı sağlıyorsanız kredi alma hakkını elde etmeniz oldukça muhtemeldir. Öte yandan hakkınızda yapılacak finansal durumunuza ilişkin araştırma ve kredi notunuzun yüksekliği ile birlikte talebiniz oranında kredi alma hakkına sahip olabilirsiniz.

Kredi Notunuz Düşük Değilse Şansınız Yüksek

Şimdilerde bankalardan alınan kredilerle ihtiyacın karşılanması çoğunlukla düzenli geliri olanlar için büyük bir kolaylık. Peşin ödeme yapmak yerine kredi borcu ödemek isteyenler için bankalar, çeşitli kredi uygulamaları ile hizmet veriyor. Kredi verme şekilleri olan, ihtiyaç kredisi, araba ve ev kredisi hatta tatil kredisi bile çıkartan bankalar, hemen hemen birbirleriyle kredi verme konusunda yarışa giriyor. Örneğin bir zamanlar elde etmek için büyük uğraşlar verilen kredi kartları şimdi açılan stantlar ile neredeyse her köşe başında vatandaşa verilmek isteniyor.

 

Kredi Hangi Şekilde Verilir

 

Bankalardan kredi almak için yapmanız gereken öncelikli iş, kredi şartları sizin bütçenizle uyuşan bankaya başvurunuzla başlar. Başvuru işlemleri şimdilerle saniyelerle yapılır ve eğer kredi notunuzda bir düşüklük yoksa sicilinizde temiz ise kısa sürede talep ettiğiniz krediye kavuşabilirsiniz. Çoğu zaman ödeme planınızı da bankanın müşteri temsilcisi ile ayarlamanızda mümkün olur.

Kredi Verme Şekilleri

Ihtiyaç Kredisi:

Bankalardan alacağınız kredi şekillerini belirli başlıklar altında toplayabiliriz, Örneğin küçük harcamaları için verilen İhtiyaç kredisi çoğunlukla vatandaşların en çok tercih ettiği kredi şeklidir.Kısa vadeli ve düşük tutarlı bu kredi şeklinde talebinizi telefon ve internet üzerinden bile gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ev Kredisi:

Mortgage kredisi olarakda bilenen konut kredisinde kredi notunuz önemli ve mali durumunuz önemli yer tutar tüm bu veriler incelendikten sonra rahat bir şekilde alabilir kira öder gibi kredi borcu ödeyebilirsiniz.

Araç Kredisi: Bankaların araç yani taşıt kredisi için vatandaşlara sunduğu iki şekil kredi alımı imkanı vardır.Bunlar birinci sınıf araç alımı için verilen kredinin yanında ikinci el alınacak araçlar için kullandırılacak kredi olarak belirlenir. İkinci el araç alımlarında bankalar puan miktarını 2 seviye çıkartırken bu oran sıfır araç almak isteyenler için daha düşük faiz oranları ile verilir.

Bir önceki yazımız olan Acil Kredi En Kolay Nasıl Çekilir 2020 başlıklı makalemizde en iyi kredi kartı ve kredi kartı sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.