Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Kredi Kartı Borcu Ödemesinde Karşılaşılan Sorunlar

28.01.2017
340

Kredi borcu ödemek için kullanılacak yöntemler sınırlı sayıdadır. Bu yöntemleri hiç bilmeyen birinin kredi borcu nasıl ödenir diye bir soruyu banka görevlilerine sorması gerekmektedir. Eğer bunu yapmak istemiyorsa bazı araştırma araçlarını kullanarak da kredi borcu nasıl ödenir diye bir araştırma yapabilir. Kredi borcu faizi, taksit tutarları vs gibi konularda kredi çekerken verilen bilgilere ek olarak kredi borcunun nasıl ödeneceği konusunda herhangi bir bilgi alınmamışsa veya bu bilginin bilineceği düşüncesi ile banka görevlileri tarafından verilmesi unutulmuşsa bu durumda yapılacak şey banka görevlilerine sormak veya araştırma yapmaktır.

 

Kredi Kartı Borcu Ödemesinde Karşılaşılan Sorunlar

 

Kredi Borcu Ödemek

Kredi borcu ödemek için tercih edilecek olan yöntemler arasında her zamanki ve en bilindik yöntem olan bankaların gişelerinden yapılan ödemelerdir. Kredi çektiğiniz bankanın, krediyi kullandıran şubesi veya başka herhangi bir şubesine giderek kredi borcu nasıl ödenir diye herhangi bir soruya ve soruna fırsat vermeden aylık ödemelerinizi yapabilirsiniz. Kredi borcu faizi vs gibi bilgilerin de her ödemede bilgi olarak yeniden verilebileceği bu olanağı kullanarak aylık ödemelerinizi sıra bekleyerek de olsa sorun yaşamadan gerçekleştirebilirsiniz. Ancak pek tercih edilir olmayan bu yöntemin alternatifleri bulunmaktadır. Bu yöntemleri kullanarak yapacağınız kredi borcu ödemelerinizde daha az yorulup daha kısa sürede borçlarınızı ödeyebilirsiniz.
En kısa ve doğru yolla kredi borcu nasıl ödenir?
Kredi borcu ödemek için günümüzde en çok tercih edilen yöntem bankacılık sistemine tanımlı, sistemin ürünü olan banka hesaplarına tanımladığı ve yine bankacılık sisteminin kendi ürünü olan otomatik ödeme talimatları ile kredi borcunu ödemektir. Bu yöntemin kullanılması halinde kredi borcu faizi herhangi bir nedenden dolayı aşırı şekilde işletilmeden kredi taksitini ödemiş olabilirsiniz. Bu ödeme türünden başka bankacılık sisteminin kredi kullanıcılarına tanıdığı bir ödeme seçeneği bulunmamaktadır. Her ne kadar kredi çekilirken tanımlanan kredinin vadesiz hesabına farklı hesaplardan eft, havale gibi işlemlerle gönderilen para ile de kredi taksitinin ödenmesi söz konusu olsa da yapılan işlem gerçekte yukarıda bahsettiğimiz işlenin benzeri olmaktadır. Bankacılık sisteminin verdiği banka hesap numarasına ödeme talimatı vermeden her ay kredi hesabına para yatırarak da kredi borcu ödenebilmektedir. Kredi hesaplarına ATM’lerden de para yatırmak mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Borcu Kredi ile Kapatın başlıklı makalemizde borç kapatma kredisi, borç kapatma kredisi kimlere verilir ve borç transfer kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.