Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Kredi Kartı ile İnternet Alışverişinde Yeni Dönem

07.09.2017
519

Kredi Kartı ile İnternet’ten Alışveriş Dönemi

Alışveriş söz konusu olduğunda Türk milleti olarak elimizi cebimize atmaktan hiç çekinmediğimiz aşina bir durum. Hele ki söz konusu alışveriş internet ortamı üzerinden yapılıyorsa bu konuda elimizde kimse su dökemez. Yapılan araştırmalarda Türkiye’nin internet alışverişlerinde üst sıralarda olduğu gözlemleniyor. Kredi kartı kullanıcılarının yakından takip ettiği ve merakla beklediği yeni dönem söz konusu. Daha önce yapılan açıklamalarda kredi kartlarında yeni dönemin 17 Ağustos 2017 tarihinde başlayacağı duyurulmuştu. Ancak yeni yapılan açıklama ile bu tarihin 31 Aralığa kadar uzatıldığı duyuruldu.

Kredi Kartı ile İnternet Alışverişinde Yeni Dönem

Son Gün 31 Aralık 2017

Daha önce bankalar tarafından yapılan açıklamaya göre tüketiciler kredi kartları ile internet üzerinden alışveriş yapmaya devam etmek istiyorsalar 17 Ağustosa kadar bu konu hakkında teyit vermeleri gerekiyordu. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’ndan gelen açıklamaya göre bu tarih 31 Aralık 2017 olarak yeniden belirtildi. Tüketiciler 31 Aralık tarihine kadar internet üzerinden alışveriş yaparken herhangi bir problem ile karşılaşmayacak. Ancak kredi kartı ile internet alışverişlerine devam etmek için teyit vermeyen tüketiciler  1 Ocak tarihinden itibaren alışverişlerini sanal ortam üzerinden yapamayacak.

Kredi Kartı İnternet Alış Verişine Nasıl Açılır?

Bütün bankacılık işlemlerinde olduğu gibi kredi kartını internet erişimine açmak isteyen tüketicilerinden birbirinden farklı alternatifleri buluyor. Bu işlemler oldukça basit ve zaman sorunu olmayan işlemler.

En basit yöntemlerden bir tanesi kredi kartı ürününün kullanıldığı bankanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek. Tüketiciler müşterisi olduklarını bankanın yetkilisi ile görüşme sağlayarak kredi kartını internet alışverişine açmak istediğini iletebilir.

Ayrıca günümüzde artık sıkça kullanılan internet bankacılığı veya mobil bankacılık hizmetlerinden de faydalanarak çok kolay işlemler sonucunda kredi kartları ile internet alışverişlerine devam edebilirler. Bu işlemi gerçekleştirmek için müşteri numaranız ve şifreniz ile mobil/internet platformuna giriş yaptıktan sonra AYARLAR kısmına girerek kartınızı internet alışverişine tanımlayabilirsiniz.

Diğer seçenekler kadar kolay olmayacak olsa da bir diğer seçeneğiniz müşterisi olduğunuz bankanın şubesini ziyaret etmek olacaktır. Kendinize en yakın banka şubesini ziyaret ederek kredi kartınızı internet alışverişine açmak istediğinizi belirtebilirsiniz, yetkili personeller isteğinizi kısa sürede yerine getirecektir.

Ayrıca banka tarafından telefonunuza gönderilen ONAY mesajına belirtildiği şekilde cevap vermeniz durumunda da kredi kartınız internet alışverişlerinize devam edebilirsiniz.

Kredi Kartı ile İnternetten Alış Veriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternet’ten alışveriş ortamı oldukça zevkli ve vakit kaybı yaşatmayan bir durum halini aldı. Ancak ne kadar basit işlemler gibi görünse de kredi kartları ile İnternet ortamından yapılan alışverişlerde oldukça dikkatli davranılması gerekmektedir. Aksi taktirde kredi kartı bilgileri 3. şahısların eline geçebilir ve bu durum oldukça kötü olaylara sebep olabilir. Bu ve bunun gibi durumları göz ardı etmeyerek kredi kartı bilgilerinizi kimseyle paylaşmamanız gerekmektedir. Kredi kartı ile alışveriş yaptığınız sitelerin güvenilir olmasına dikkat etmeli ve her site ile bilgilerinizi paylaşma malısınız. Mümkün olduğu müddetçe e-postlarınızı incelerken önce kimden geldiğine bakmalı, tanımadığınız veya alakasız olduğunuz yerlerden gelen mesajları okumamanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır ? Garanti Yöntem başlıklı makalemizde Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.