G-00RJKRKGGQ
Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Kredi Kartı İle SGK Ödeme

19.03.2017
372

SGK KREDİ KARTI İLE PRİM ÖDEME

Kredi kartları hayatımızın en büyük yardımcısı. Nakit olarak gerçekleştiremediğimiz bütün işlemleri kredi kartları sayesinde yapabilir hale geldik. Kredi kartlarının hayatımızı kolaylaştırdığı alanlardan bir tanesi de SGK ödemeleri. SGK ödemeleri söz konusu olunca adını sıkça duyduğumuz Akbank bu konuda da eline su döktürmüyor. Her işlem için tüketicilere kolaylık sağlayan Akbank SGK Prim ödemelerini de çok kolay bir hale getirdi. bildiğiniz gibi Akbank bankacılık teknolojisini yakından takip eden ve ülkemizde hemen uygulamaya sokan bankalardan bir tanesi. Sunduğu birbirinden hızlı kanallar sayesinde Akbank’ı tercih eden tüketiciler hiç zorluk çekmiyor. SGK Prim ödemesi yapmak isteyenlerde yine Akbank’ın hızlı ve kolay seçenekleri sayesinde işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Eğer SGK prim ödemesi yapmak istiyorsanız Akbank Direkt uygulamasını kullanabilirsiniz. Akbank Direkt sayesinde internet arayıcılığı ile e-Devlet sistemine de giriş yapabilir, SGK hizmet dokümanınıza ulaşabilirsiniz. Zaman mekan fark etmeksizin sadece interneti bağlı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu Borçlarınızı sorgulayabilir aynı şekilde Sosyal Güvenlik Kurumu ödemelerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal Sigortalar Kurumu Prim ödememi gerçekleştirmek için ne gerekli, neleri bilmem gerek, gibi sorular soruyorsanız da ihtiyacınız olan tek şey kredi kartınızı yanınıza alarak Akbank Direkt Uygulamasını açmak ve sigorta sicil numaranızı biliyor olmak.

Kredi Karti İle SGK Odeme

Sadece bir defa değil ödemelerimi düzenli olarak uğraşmadan yapayım diyorsanız onunda çok basit bir yolu var. Bir talimatla SGK prim ödemenizi otomatik hale getirmek. Otomatik ödeme talimatı vererek SGK prim ödemelerinizin her ay düzenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Vakit kaybı yaşamamak için de en ideal seçenek budur. Borç ödeme durumunda Akbank Direkt’in sizlere sağladığı imkanlar bir hayli fazla. Eğer ben her ay düzenli olarak SGK Prim borcumu öğrenir ödememi her ay yeniden kendim gerçekleştiririm diyorsanız size kalmış. Ancak bir başka seçenek daha avantajlı. Akbank Direkt’te her ay Sosyal Sigortalar Prim borcunuz kontrol edilir ve size gerek kalmadan hesabınızdan ödeme gerçekleştirilir. Otomatik ödeme talimatı verdiniz ancak aylardan birinde SGK prim ödemenizi gerçekleştirecek kadar para yok, o zaman da Akbank yine devreye giriyor ve Artı Para özelliğini yada kredi kartı seçeneğini kullanmanızı sağlıyor. Dediğimiz gibi Akbank tüketicilerine her alanda en büyük kolaylıkları sağlıyor.

SGK prim ödemelerinizi, SGK ödemelerinizi, SGK Hizmet sorgulama işlemlerinizi;

*Dilerseniz; Akbank Telefon şubesini kullanarak karşınıza çıkan uzman müşteri hizmetleri personeli arayıcılığı ile,

*Dilerseniz; Akbank Direkt uygulaması sayesinde,

*Dilerseniz; Kendinize en yakın olan Akbank şubesine giderek,

*Dilerseniz de; Akbank kredi kartınızla yada Akbank banka kartınızla yapabilirsiniz.

SGK ödeme işlemlerinizi, kredi kartı kullanarak SGK Prim ödeme işlemlerinizi Akbank Direkt’e TC kimlik numaranızla, müşteri numaranızla yada Akbank’tan kullandığınız kredi kartı numaranızla giriş yaparak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer sisteme giriş yaparken şifreniz kilitlenirse yada şifrenizi unuttuysanız sayfada bulunan ‘’Şifre Al’’ seçeneğine tıklayarak yeni şifrenizi edinebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Desteği 50 Bin TL Kredi İmkanı Evlilik Desteği Nasıl Alınır ? başlıklı makalemizde Devletten evlilik kredisi, evlilik desteği ve evlilik kredisi almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.