G-00RJKRKGGQ
Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Kredi Kartım Kırıldı Veya Kayboldu Yenisi Nasıl Gelir?

13.03.2017
489

Malum konumuz kredi kartları. Bu kredi kartları nedir, ne değildir her açısına değindik nasıl alınır diye de sorduk. Şimdi yönümüzü çevirip kredi kartım kırıldı veya kayboldu yenisi nasıl gelir sorusu üzerinde duralım. Kredi kartları hayatımıza girdiğinden beri nakit paradan epeyce uzak kaldık, zaten yanımızda kredi kartı varken pekte işimize yaradıkları söylenemez. Kredi kartları sürekli yanımızdayken ister istemez başlarına kötü bir şeyler gelebiliyor, kırılabiliyorlar, kaybolabiliyorlar en kötüsü çalınabiliyorlar. Bunlardan biri başımıza geldi, kartımıza yeniden sahip olmak istiyoruz neler yapmamız gerekiyor, yeni kartım ne zaman elime ulaşır diyorsanız şimdi biraz daha dikkat istiyoruz.

Kredi Kartım Kırıldı Veya Kayboldu Yenisi Nasıl Gelir

Kredi Kartı Kaybolduğunda, Çalındığında Ya Da Kırıldığında Ne Yapılmalıdır?

Kredi kartım kırıldı veya kayboldu yenisi nasıl gelir? Durumu asıl cevaplamak istediğimiz sorulardan bir tanesi. Ancak, o konuya gelmeden evvel kaybolan, çalınan veya kırılan kredi kartları için öncelikle yapılması gereken nedir konusu üzerinde duralım. En çok sıkıntıya düşmemeniz gereken durum kartın kırılması. Kartınız kırıldıysa hiç sıkıntıya düşmenize gerek yok çünkü güvenlik açısından bir sıkıntı karşınıza çıkmayacaktır. Ancak nasılsa kırıldı diyerek kartı göz önünden kaldırmamak, çöpe atmak oldukça sakıncalı. Çünkü kartınız kırıldığında sadece pos cihazları ile etkileşime geçemez, yani üzerindeki bilgiler kullanılarak internet ortamından harcama gerçekleştirilebilir. Bu nedenle kredi kartınız kırıldığında hemen çöpe atmayın, banka ile iletişime geçerek durumdan haberdar edin. Banka ile iletişime geçtikten sonra zaten size yeni bir kredi kartı gönderilecektir. Kredi kartı kaybolan veya çalışan kişiler ise hemen banka ile iletişim kurmalıdır, çünkü bu durumlar oldukça sakıncalı. Sizler hemen bankayı arayarak müşteri hizmetleri arayıcılığı ile kartı kullanıma kapatmanız gerekmektedir. Kartı çalınan yada kaybolan kişiler kredi kartlarını kapattırarak kötü niyetli kullanımların önüne geçerek kendilerini zarar etmekten kurtaracaklardır. Çalışma saatleri içerisinde bankaya direkt kendiniz giderek de kredi kartınızın durumunu anlatarak yeni kartınız için işlemleri başlatabilirsiniz. Bazı bankalar ki bu durum her banka için söz konusu değil sizlerden yenileme ücreti ismini verdikleri bir ücret talep edebilirler. Yine her banka için söz konusu olmamakla birlikte bazı bankalar sadece telefondan alınan başvurular ile yeni kartınızı evinize kadar gönderebiliyor. Yeni kartım elime ne kadar zamanda ulaşır sorusunu da merak ediyorsunuz ancak bu konuda diğerleri gibi bankaya bağlıdır. Bankaların kredi kartları konusunda anlaşmalı olduğu kurye ve kargo şirketleri vardır, kartınız da elinize anlaşmalı kurumlar tarafından ulaştırılır. Bu yollardan elinize ulaşan kartlarınızı imza atarak teslim alabilirsiniz. Bu durumlar yaşanırken bazı bankalar da güvenlik problemi yaşamamak adına yeni kredi kartı gelen tüketiciler şubelere davet ederek elden teslim etmeyi tercih ediyor. Seçenekler farklı ancak ne olursa olsun yeni kredi kartınızı almak için kimliğinizi göstermenize ve imzanızı atmanıza gerek vardır.

Kredi kartım kırıldı veya kayboldu yenisi nasıl gelir? Durumunu değerlendirdik en basit yöntemlerle açıklamasını yaptık. Bunların dışında, kartım çalındı ve kullanılıyor gibi bir probleminiz varsa hemen banka ile görüşün, ne yapmanız gerektiğini hemen sizlere bildireceklerdir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Numarası Nerede Yazıyor ? Kart Numarası Hakkında başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.