G-00RJKRKGGQ
Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Kredi Kartının Limiti Nasıl Düşürülür?

13.03.2017
273

Kredi Kartı Limiti Nedir?

Her yazımızda olduğu gibi bu yazımızda da sizlerin aklına takılan soruları cevaplamaya devam edeceğiz. Bu defa, kredi kartının limiti nasıl düşürülür sorusunun cevaplarını arayacağız. Kredi kartı bizlere birbirinden farklı kolaylık sunuyor, en basiti alışverişlerimizi zevkli hale getiriyor. Daha kolay ve rahat bir şekilde alışveriş yapmamızı sağladıkları için kredi kartlarımızı yanımızdan ayırmıyoruz. Kredi kartlarının hayatımızdaki sayısız faydalarını saymamıza bile artık gerek yok. Hepimiz zaten üzerimizdeki yükleri ne kadar hafiflettiğinin farkındayız.

Kredi Kartının Limiti Nasıl Düşürülür

Kredi kartının limiti nasıl düşürülür sorusuna tabi ki geleceğiz ancak konuya biraz daha hakim olsak daha iyi olur. Bu yüzden öncelikle kredi kart limiti nedir, ne anlama gelir bu konu üzerinden gidelim. Kredi kart limiti; kredi kartlarımızdan yaptığımız harcamaların üst sınırı olarak aylık harcayabileceğimiz en fazla tutarı belirtmektedir. Yani, aylık harcamalarınızın önüne geçen belirli bir sınıra geldiğinde sizi durduran limitler diğer yandan gereksiz ve dikkatsizce yapılan alışverişlerinde önüne taş koyuyor. Yani, kredi kartınızın limiti 10 bin TL olsa da, siz harcamalarınızı taksitle yapsanız da bu tutarın bir tık üzerine gidememektesiniz. Tutarın 1 TL olsa da üzerine çıkamayacak olmak kredi kartları ile yapılacak gereksiz alışverişlerin, düşünmeden yapılan alışverişlerin önüne geçecektir.

Kredi Kartı Limit Düşürme Yolları

Kredi kartları bir velinimet ancak düzenli ödemesi yapıldığında, gerekli olan alışverişler için kullanıldığında. Kredi kartlarının güzel yanını da kötü yanını da görmek aslında tüketicilerin özelliklerine bağlı. Kredi kartları gerekli olan harcamalar dışında kullanıldığında biriken borç yığını ile tam bir kabul haline geliyor. İhtiyaçlarımız her geçen artıyor veya azalıyor durum böyleyken zaten kredi kartı limitlerimizin sabit kalması da pek işimize gelmez. Daha az harcama yapmaya başlayan tüketiciler, ihtiyaçları azalan tüketiciler kredi kartlarının limitinden rahatsız olabilirler. Doğal olarak fazla limit fazla harcamaları da beraberinde getirir. Tüketiciler de bu durumu yaşamamak için kendilerini Kredi kartının limiti nasıl düşürülür sorusunun cevabını ararken buluyor. Kredi kartınızın limitini düşürmek istiyorsanız kullanabileceğiniz seçeneklerden bir tanesi kredi kartını kullandığınız banka ile iletişime geçerek müşteri hizmetlerine durumu bildirmek, müşteri temsilcisi kartınız ile ilgili bildirdiğiniz başvurunun gerçekleşmesi için işlemleri başlatacaktır. Telefondan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek size zamandan yana tasarruf ettirecektir. Kullanabileceğiniz başka bir yöntem daha var. Kredi kartını kullandığınız bankanın size en yakın şubesini ziyaret etmek. Şubeye giderek, kredi kart limitinizin düşürülmesi için hazırladığınız dilekçeyi banka personeline sunabilir. Gerekli işlemleri başlatabilirsiniz.

Bu yazımızda, ihtiyaçlarımızın her geçen eksi doğrultuda da ilerleyebileceğinden, bazı durumlarda kredi kartı limitinin tüketicilere fazla gelebileceğinden bahsettik. Bu tarz durumlar karşısında tüketiciler kredi kartı limitlerini aşağı çekmek isteyebilmektedirler. Yazımızda belirttiğimiz yöntemleri kullanarak kredi kart limitlerinizi aşağı çekebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Numarası Nerede Yazıyor ? Kart Numarası Hakkında başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.