Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2020

18.01.2020
816

Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankaların sayısı azdır. Kredi notu denilen bu puanlamayı bir banka aracılığıyla şubeden veya internet üzerinden öğrenebileceğiniz gibi Kredi Kayıt Bürosu’na bağlı olan Findeks ile öğrenebilirsiniz. Belirli bir ücret karşılığında Findeks sitesine kredi notunuzu öğrenmek için başvuru yapabilirsiniz. Kredi notunuzu hesaplarken nelere dikkat ediyorlar? Kredi notunuz hesaplanırken kredi ve kredi kartı kullanımlarınız dikkate alınır. Kredi kartı kullanma sıklığınıza, kredi kartı borçlarınızı ödemenize ve varsa bulunan ek kartlarınıza bakılır. Ayrıca daha önceden çekmiş olduğunuz bir kredi var ise bu kredinin ne zaman kullanıldığına ne kadar çekildiğine ve bu kredi veya kredilerinin ödemelerinin ne kadar düzenli yapıldığına bakılır. Bu hususların yüzde dağılımları farklı olmaktadır. Böylece hepsi bir yüzdelik dilime konulduktan sonra sizin kredi notunuz ortaya çıkar. Bankaların kredi notu ölçüm değerleri farklı olabilir. Bu yüzden bir bankadan kredi çekemeyebilirken diğerinden çekme ihtimaliniz olabilir.

2020 Yılında yapılan değişiklikler yüzünden her banka kredi sicili bozuk olan yada düşük olan kişilere kredi yada kredi kartı vermemektedir. Özellikle devlet bankaları kredi notu düşük olan kişilerin kredi işini zorlaştırdığını gözlemledik. Sizler için bu yazımızda kredi notu düşüklere kredi veren bankalar listesini oluşturarak işinizi kolaylaştırdık.

Kredi notlarında beş seviye bulunmaktadır. Bunlar Riskli Seviye, Orta Riskli Seviye, Az Riskli Seviye, İyi Seviye ve Çok İyi Seviyedir. Riskli seviyeler kredi notu düşük olan seviyelerdir.

Düşük puana sahip kişiler nasıl kredi çeker? Ülkemizde kredi notu düşüklere kredi veren bankalar bulunmaktadır. Ama eğer şansınızı arttırmak istiyorsanız deneyebileceğiniz iki yol bulunmaktadır. Birincisi teminattır. Size ait bir varlığı bankaya teminat gösterebilirsiniz. Bu varlıklar ev, araba arsa ve benzeri şekilde olabilir. Teminat gösterdiğiniz için kredi kullanabilme şansınız yükseltmektedir. İkinci seçenek ise kefildir. Düşük kredi notu sahip kişiler bankalarda krediye başvurdukları zaman bankalar onlardan bir kefil göstermesini isteyebilir. Bu kefilin kredi notunun yüksek olması sizin kredi şansınızı yükseltecektir. Çünkü bankalar kefilin kredi notuna bakıp ona göre bir değerlendirme yapmaktadır. Ayrıca gelirinizden düşük miktarda kredi kullanmak için başvuru yaparsanız bu da sizin kredi şansınızı yükseltir.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Bankalardan kredi çekmek isteyen kişilerin ilk önce kontrol edildikleri yer kredi notudur. Bu yüzden kredi notu düşüklere kredi veren bankalar biz sizler için araştırdık.

İLGİLİ : Kredi Notuna Bakmayan Bankalar Hangileridir

Eğer Kredi Notunuzu Yükseltmek İstiyorsanız:

  • Banka borçlarınızı ödemelisiniz. Birikmiş borcunuz olmamasına dikkat ediniz.
  • Gereksiz kredi başvurularından kaçınmalısınız. Birden fazla bankaya başvuru yapmayınız. Ve belgelerinizi tam hazırlamadan bir bankaya başvuruya gitmeyiniz. Gereksiz kredi başvuruları kredi notunuzu etkilememekle beraber bankanın size olan bakış açısını etkilemektedir.
  • Borçlarınızı gününde ödemeyi unutmamalısınız. Kredi veya kredi kartı borçlarınızı gününde ödemeye dikkat etmelisiniz.
  • Kart limitlerinizi düşürmeyi denemelisiniz. Eğer kart limitiniz ihtiyacınızdan fazlaysa limitinizi ihtiyacınız olan miktara düşürünüz. Böylece harcanan miktar azalacağı için hem borç miktarınız hem de ödemeleriniz azalacak ve borçlarınızı düzenli ödemeniz sayesinde kredi notunuz artabilir.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar:

Yukarıda anlattığımız sisteme göre kredi notunuz düşükse size kredi verebilecek bankaları sizin için yazacağız. Bu bankaların kefil ve teminat isteme seçenekleri olabileceğini unutmayız. Aşşagıdaki listelediğimiz bankalar kredi notuna bakmayan bankalardır.

Aktif Bank:

Aktif Bank kredi kullanmak isteyen kredi notu düşük kişilerin yardımına koşmaktadır. Aktif Bank şubelerinden ya da PTT’den kredi başvurusu yapabilirsiniz. %2,39’dan başlayan faiz oranları ve 48 aya varan vade olanakları ile kredi kullanabilirsiniz.

Fibabanka:

Fibabanka ile düşük kredi notuna sahip kişilere kredi kullanımı hizmeti vermektedir. %1,69’dan başlayan faiz oranı ile 10.000 liraya kadar kredi kullanma imkânınız bulunmaktadır. Kredi notu düşük kişiler Fibabanka’ya bir kefil ile başvuru yapabilirler. Kefilin kredi notunun risk seviyelerinin dışında olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca hem kredi başvurusu yapan kişinin bankaya bir teminat göstermesi gerektiği gibi kefilin de taşınmaz varlıklarını belgelerle göstermesi gerekmektedir.

Burgan Bank:

Burgan Bank ile kredi notunuz düşük olan kişilerin de başvurabileceği ihtiyaç kredisi seçeneği vardır. %1,73 ile başlayan faiz oranı bulunmaktadır. Başvurularınızı Burgan Bank kredilerine başvurmak için Burgan Bank internet sitesini veya Burgan Bank şubelerini kullanabilirsiniz.

İnternet Aracılığıyla Kredi Başvurusu:

Kredi notu düşük olan ve krediye başvurmak isteyen kişilerin internet bankacılığını tercih etmesi onların şansını yükseltecektir. 2018 yılında da kullanımı giderek artan internet ve mobil bankacılık ile yapılan başvurular sizi diğer bankalara kıyasla daha hızlı sonuca ulaştıracaktır. Ayrıca genelde kefil ve evrak istemeyen internet bankalarına başvurduğunuz zaman bu hususları tekrar kontrol etmeyi unutmayınız. İnternet sitesi üzerinden veya mobil uygulama üzerinden kredi başvurusu yapabileceğiniz yerler şunlardır:

Enpara.com:

Bir QNB Finansbank ürünü olan Enpara.com ile internet veya mobil uygulama üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Düşük kredi notu olan müşterilerine kredi verme oranı yüksek olan Enpara.com’a kredi başvurusu için yapmanız gereken ilk şey Enpara.com müşterisi olmaktır. Enpara.com müşterisi olmak için internet sitelerindeki formu doldurmanız ve sonrasında temsilci ile gelen evraklarınızı imzalamanız yeterli olacaktır. Ödemelerinizi ise internet bankacılığı üzerinden ya da Enpara.com kullanımının olduğu ATM’ler üzerinden yapabilirsiniz. Enpara.com %1,84 ile başlayan bir faiz oranına sahip olup kredilerinde genelde kefil istememektedir.

CEPTETEB:

Bir TEB ürünü olan CEPTETEB ile %1,84 ile başlayan faiz oranıyla kredilere başvurmak mümkündür. Genelde kefil istemeyen CEPTETEB’in kredilerine başvurmak için internet sitelerini veya telefon uygulamalarını kullanabilirsiniz. Ödemelerinizi internet veya mobil bankacılık üzerinden yapabileceğiniz gibi TEB ATM’lerinden de yapabilirsiniz.

NKolayKredi:

Aktif Bank’a bağlı olan NKolayKredi kredi notu düşük olan müşterilerine kolay kredi imkânı sunmaktadır. %2,11’den başlayan faiz oranlara sahip olan NKolayKredi’nin kredilerine başvurmak için internet sitelerini kullanabilirsiniz. Ödemeleri ise internet bankacılığından veya Aktif Bank üzerinden yapabileceğiniz gibi PTT üzerinden de yapabilirsiniz. Hesaplarınız arasında paranızı ücretsiz transfer edebilir hatta PTT’den de kesinti yaşamadan çekebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir ? başlıklı makalemizde Banka kredileri için başvuru, en uygun kredi ve Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.