Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Kuveyt Türk Katılım Bankası 100 Bin TL 120 Ay Vadeli Konut Kredisi

23.02.2017
360

Aklında ev alma düşüncesi olan ve faiz oranları ile kredi çekmeye pek yeltenmeyen vatandaşların sayısı da epey fazla. Faiz oranları nedeniyle ev alma düşüncesini erteleyen vatandaşlar için de farklı seçenekler bankalar tarafından sunulmakta. Bu gibi seçeneklerden bir tanesini de tüketicilere Kuveyt Türk Katılım Bankası sunuyor. Kuveyt Türk tarafından sunulan konut finans kampanyasında banka beğendiğiniz evi sizin için alıyor ve daha sonra belirli kar oranları katarak size taksitle satıyor. Kuveyt Türk Bankası’nın konut finans kampanyasında belirlenmiş olan kar oranı da %0,99.

Yazımızın amacı sizlere Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan 100 bin TL 120 ay vadeli konut kredisi hakkında örnekler sunarak bilgi vermek.

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın 120 ay vadeli 100 bin TL ‘lik Konut Finansmanı Ödeme Tablosu

Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan çekilen konut kredisinde kar oranı 0,99 ve yıllık toplam kredi maliyeti %14,98 oranlarında. Konut kredisinin aylık taksiti ise 1.427 TL gibi bir rakamla karşımıza çıkıyor. Sizlere bu konut kredisi için liste halinde bilgi verecek olursak;

Rakamlarla 100 Bin TL’ye 120 Ay Vadeli Konut Finansmanı

Aylık geri ödenecek tutar: 1.427 TL,

Kar oranı; %0,99

Yıllık kredi maliyeti: %14,98

Toplam kar ödemesi: 71.333 TL

Kuveyt Türk Konut Finansmanı İçin Diğer Masraflar

Konut finansmanında ödeyeceğiniz kar oranının farklı olarak bazı masraflar daha eklenmektedir. Bu masraflar;

İpotek tutarı: 243 TL (Konutlara göre farklılık gösterebilir)

Finansman bedel ücreti: 500 TL (%0,05 ile)

Eksper masraf: 631 TL (konutlara göre farklılık gösterebilir)

Masrafların toplam tutarı: 1.413 TL

Konut Finansmanı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Ev almak isteyen tüketiciler eğer Kuveyt Türk Bankası’ndan konut finansmanı kullanmayı düşünüyorsa başvuru için gerekli olan evrakları hazırlaması gerekiyor. Finansman için bankaya vermeniz gereken gerekli evraklar nüfus cüzdanı, gelir belgesi, ikametgah belgesi veya son ayların faturası, belgelerini yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Bankanın sizden talep edeceği farklı belgelerde bulunabilir.

 Sigorta Masrafları

Eğer Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan konut finansmanı kullanacak iseniz banka tarafından şart koşulan gereklilikleri de yerine getirmeniz gerekiyor. Kuveyt Türk Katılım Bankası sizden DASK Sigortası yaptırmanızı gerekli görecektir. Eğer finansman kullanırken talep ederseniz konut sigortası da yaptırabiliyorsunuz.

Kuveyt Türk Konut Kredisi

Diğer konular

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda konut finansman oranı %75’e kadar. %75’e kadar sınırlı olan rakamda baz alınan değer de eksperler tarafından öngörülen ekspertiz değeridir. Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finansmanında sizden kefil talebinde de bulunmuyor. Bankanın kefil talep etme hakkı bulunmakta iken bu tamamen kendi isteğine bağlı olduğunu da unutmamak gerek. Eğer banka sizden kefil talebinde bulunursa kefilinizin de sizin hazırladığınız evrakları hazırlaması ve bankaya teslim etmesi gerekiyor. Banka satın aldığınız konut üzerine de ipotek koyuyor ve ipotek kaldırılmadan konutun satış işlemleri gerçekleştirilemiyor.

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Nedir? Nasıl kullanılır? 2020 başlıklı makalemizde konut kredisi faizi, konut kredisi nasıl alınır ve konut kredisi ne hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.