Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Kuveyt Türk Kredi ve Faiz Oranları 2021

22.11.2020
450

Bu yazımızda sizler için Kuveyt Türk Kredi ve Faiz Oranlarından bahsedeceğiz. Kuveyt Türk Kredi çeşitleri ve bu kredilere ait faiz oranları haricinde , tüm kredi ve seçeneklerinden de bahsedeceğiz. Kuveyt Türk Krediler hakkında daha fazlası yazımızda.

Kuveyt Türk, müşterileri için pek çok fırsatlar sunmaya devam ediyor. Özellikle kredi çekme konusunda düşünceleri olan müşteriler, kredi ve faiz oranları hakkında detaylı bilgiyi öğrenmek istiyorlar. Bizlerde bu konu hakkında merak eden değerli müşteriler adına en güncel olan oranları sunarak bu konu hakkında yardımcı olmak istedik. Öyleyse Kuveyt Türk kredi ve faiz oranları nelerdir? Dilerseniz bu konuyu yakından inceleyelim.

Kuveyt Türk Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk Kredi başvurusu gerçekleştirmek isteyen müşterilerin yapması gereken, en yakın banka şubesine giderek müşteri temsilcileriyle görüşmeleridir. Ayrıca bankanın müşteri hizmetleri numarasını arayarak da bu işlemin gerçekleştirilmesi mümkündür.

Ancak internet bankacılığı, mobil uygulama ve SMS üzerinden bu işlemin gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Sadece banka şubesi ya da müşteri hizmetleri üzerinden işlemlerin yapılması söz konusudur. Kuveyt Türk müşterilere kredi vermesi için müşteriler mutlaka kredi kullanma amacını kanıtlamalıdırlar.

Bu noktada ihtiyaç kredisi dışında kalan diğer krediler adına müşterilerden tapu, fatura ya da satış belgesi gibi belgeler istenebilir. Ayrıca kredi faiz oranına baktığımızda 1,66 olarak işlem yapıldığını görebiliyoruz.

Kuveyt Türk Kredisi İçin Kimler Başvurabilir?

Kredi almak isteyen müşteriler için belirli şartlar bulunuyor. Bu şartlar içerisinde olan kişiler bankalarından kolaylıkla kredi işlemlerini başlatabilirler. Kuveyt Türk kredisi için kimler başvurabilir? Sizler için açıklıyoruz.

 • Kredi başvurusu için kesinlikle 18 yaş sınırının doldurulmuş olması şart koşuluyor.
 • Kart ödemelerinin eksiksiz ve zamanında yapıldığını gösteren belgelerin müşterilerin yanında bulunması gerekir.
 • Gelirin resmi bir şekilde belgelenebilir şekilde olması gerekir.
 • İpotek isteme hakkı ise bankanın kendisine aittir. (Kefil ve ipotek isteminde gerekli olan şartları barındıran kefil ve ipotekin sağlanması önemli bir konudur.)
 • Teminat ve ipotek sistemi bünyesinde eşten yazılı olarak bir rıza alınması gerekir.

Bu şartlara uygunluk gösteren kişiler Kuveyt Türk kredi başvurusu işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Banka, ihtiyaç kredisini çekmeyi düşünen müşterilerinden çeşitli türden belgeler isteyecektir. Bu belgelerin eksiksiz ve tam olması kredi için oldukça önemlidir. Müşterilerden istenen ve şart olan belgeler ise şunlardır:

 • Fatura veya ikamet belgesi.
 • Memur kişilerden maaş bordrosu.
 • Özel sektör çalışanlarından şirket imza sirküleri ve maaş bordrosu.
 • Emekli olan kişilerden emekli aylığı dökümü.
 • Gayrimenkul kira geliri olanlardan kira kontratı ve tapu belgesi.
 • Şirket ortaklarından gelir tablosu, bilanço değerini gösteren belge, vergi levhası ve oda kayıt belgesi.
 • Çiftçi kişilerden arazi tapu fotokopileri ile birlikte çiftçilik belgesi.

Ayrıca çekilmesi istenen kredi ile alakalı olarak alınacak olan materyalin proforma faturası ve alışveriş gerçekleştirilen şirkete ait olan belgeler. Kuveyt Türk ihtiyaç kredisi için istenen tüm belgeler bu şekildedir.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2021 Yılı İçin Değişiklik Gösterebilir Mi?

En merak edilen konulardan bir tanesi 2021 yılı faiz oranları farklılık gösterip göstermeyeceğidir. Elbette bu durumun oluşabilmesi mümkündür. Bu seneye göre diğer seneye baktığımızda 2021 yılı için faiz oranlarının değişmesi mümkün olabilir. Her sene değişiklik gösteren oranlar elbette önümüzde ki sene de değişiklik göstermeye yakın olacaktır.

Kuveyt Türk Kredi Türleri Nelerdir?

Küveyt Türk müşterileri bankaları üzerinden birçok kredi işlemini başlatabilirler. Fakat ilk olarak hangi tür kredinin çekilebileceği konusu belirlenmesi gerekir. Kredi çekmek isteyen kişiler şu kredi türleri için işlem başlatabilirler:

 • İhtiyaç kredisi.
 • Konut kredisi.
 • Taşıt kredisi.
 • Eğitim kredisi.
 • Seyahat kredisi.
 • Hac ve Umre kredisi.
 • Kampanyalı konut kredisi.
 • İkinci el araç kredisi.
 • Ticari araç kredisi.
 • İkinci el olan ticari araç kredisi.
 • Kampanyalı şekilde binek araç kredisi.

Bankanın sunmuş olduğu kredi türleri bu şekildedir.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi Hesaplaması Nasıl Yapılır ?

kuveyt türk kredi

Kuveyt Türk ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi oldukça basit yöntemlerden oluşuyor. Kredi almak isteyen kişiler sayfamızda yer alan kredi hesaplama aracıyla birlikte kredi hesaplamalarını gerçekleştirebilirler. Hesaplama yapmak isteyen kişiler HESAPLAMA LİNKİ bu kısımdan gerekli alana ulaşabilirler. Bağlantı finanskrediler.com ana sayfamızda yer almaktadır. Tüm bankaların kredi sonuçlarını güncel olarak öğrenebileceğiniz , kredi arama motoruna sahiptir.

Kuveyt Türk Kredilerinde Dosya Masrafı Var Mı ?

Merak edilen bir diğer konulardan bir tanesi kredi alırken dosya masrafının olup olmamasıdır. Her Kuveyt Türk müşterisi bankalarının aracılığıyla kredi çekmek istediklerinde dosya masrafı ile karşılaşabilirler. Çünkü bankanın sisteminde dosya masrafı da yer alıyor.

Kuveyt Türk Kredisi Kullanabilmek İçin Yaş Sınırı Nedir ?

Bankalar kendi bünyelerine göre belirli bir yaş sınırı koyarak kredi sunumunu gerçekleştiriyorlar. Pek çok banka 60-65 yaş sınırına kadar kredi sunabildiği gibi 70-75 yaş arasına kadar kredi de verilebiliyor. Kuveyt Türk ise 60-65 yaş sınırına kadar kredi imkânını sağlıyor.

Elbette bu bankanın müşterileri birebir olarak bankalarıyla görüşerek yaş sınırı ile alakalı pürüzleri bitirebilirler. Aylık 3.000 TL maaş alan bir emekliyi düşündüğümüzde 36 x 3.000=108.000 TL ödeme yapması gerekir. Toplamda 3 sene içerisinde 108.000 TL ödenecektir. Elbette maaşın %70’lik kısmına dokunulmayacağından geriye kalan miktar emeklinin olacaktır.

Kuveyt Türk Kefilsiz Kredi Veriyor Mu ?

Banka müşterilerinin her zaman merakla araştırdığı konular arasında kefilsiz kredi veren bankalar bulunuyor. Kefilsiz şekilde kredi veren pek çok banka bulunuyor. Bunun için bazı şartlar aracılığıyla kefilsiz kredi sunuluyor. Ancak bu bankaların içerisinde Kuveyt Türk kefilsiz kredi şuan için vermiyor.

Kuveyt Türk Kredi Başvurusu İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Kredi başvurusunu gerçekleştirmek isteyen tüm müşteriler mutlaka bazı hususlarda dikkat etmeleri gerekir. Dikkat edilmesi gereken hususlar şöyle sıralanabilir:

 • Kredi türü doğru şekilde seçilmelidir.
 • Kredinin miktarı belirlenmelidir.
 • Kredi vadesi dikkatli olarak seçilmelidir.
 • Kesinlikle kredi karşılaştırması yapılmalıdır.
 • Dosya masrafları iyice kontrol edilmelidir.

Kuveyt Türk kredi başvurusu için dikkat edilmesi gereken hususlar bu şekildedir.

Kuveyt Türk Kredisi Ne Zaman Onaylanır ?

Kredi alma işlemini gerçekleştirdikten sonra her zaman merak edilen bir konu ise onaylamanın ne zaman gerçekleştirileceği üzerinedir. Kredi talebinde bulunan kişilerin kredisinin onaylanması 1-5 iş günü sürebilir. Bunun sebebi başvurusu yapılan kredinin türüne göre farklılık göstermesidir. Ayrıca onaylanma durumu bankanın iş yoğunluğuna göre de değişebilir.

Kuveyt Türk Kredisi Ne Zaman Hesabınıza Yatar ?

Kuveyt Türk kredisi en fazla 5 iş günü içerisinde kişinin hesabına yatırılır. Elbette bu durum alınmış olan kredi türüne göre değişecektir. Bankanın kredi konusunda yoğun olması da paranın hesaba geç yatmasına sebebiyet verebilecek nedenlerdendir. Fakat normal şartlarda 5 iş günü içerisinde hesaba paranın aktarılması söz konusudur.

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri Telefon Numaraları ?

Bankaların en önemli hizmetlerinden bir tanesi olarak her zaman müşteri hizmetleri ön plana çıkıyor. Bazı işlemlerin yapılması adına müşteri hizmetler oldukça yardımcı oluyor. Özellikle kredi başvurusu gerçekleştirmek isteyen müşteriler, Kuveyt Türk müşteri hizmetleri sayesinde bu isteklerini gerçekleştirebilirler.

Şubeler dışında müşteri hizmetleri üzerinden de gerçekleşen kredi başvuruları için 444 0 123 numarasının çevrilmesi yeterli olacaktır. Bu numarayı aradıktan sonra direk bağlanma için ilk olarak 2 rakamı ve ardından 0 rakamı tuşlanmalıdır. Bu sayede müşteri hizmetlerine ulaşarak istenen işlem rahatlıkla yapılabilir.

Kuveyt Türk Sigortasız Olanlar İçin Kredi Veriyor Mu ?

Sigortasız kredi işlemini gerçekleştirmek isteyen Kuveyt Türk müşterileri, bankalarının istediği bazı şartlarda olmaları gerekir. Bankaların özellikle sigortalı olan müşterilere kredi verildiği göz önünde bulundurulursa, sigortasız kişilere kredi nasıl verilir? Sorusu bir hayli merak uyandırıyor.

Müşteriler çalışmayan ve sigortasız ise banka tarafından yüksek ihtimalle ret yanıtı gelecektir. Fakat bazı şartlar bünyesinde kredi için onay verilebiliyor. Sigortasız müşteriler üzerine ait olan bir gayrimenkulden düzenli gelirleri bulunuyorsa kredi başvurularının onaylanma ihtimali biraz olsun yüksek denilebilir.

Kuveyt Türk sigortasız kredi sunma şartında bu çok önemlidir. Eğer herhangi bir gayrimenkul üzerinden gelir durumu yok ise, bir kefil bularak başvuru yapılabilir. Fakat bulunan kefil düzenli olarak gelire sahip olacağı gibi kredi sicili de mutlaka iyi derece de olması gerekir.

Bu noktada müşteriler yakınlarında yer alan şubeye giderek kredi başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ama kredi onayının kesin olacağı konusu şüphelidir. Çünkü sigortası olmayan müşteriler ne yazık ki riskli olarak görülür. Böyle olunca da banka sigortasız kişilere ne yazık ki her zaman kredi veremeyebiliyor.

Birebir olarak bu konu hakkında banka çalışanlarına danışmak kredi çekme durumlarını değiştirebilir. Bunun nedeni ise sigortasız kredi almak isteyenler bankanın inisiyatifinde işlemlerini gerçekleştirirler.

Bir önceki yazımız olan KuveytTürk Kredi Risk Raporu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.