Finans Krediler

KuveytTürk Kredi Risk Raporu

10.06.2017
241

Kredi Notu Öğrenme KuveytTürk

Kredi notu uygulaması artık herkesin hakim olduğu bir platform. Kredi notu uygulaması hayatımıza girdiği günden itibaren bankalardaki işlerimizin olmazsa olmazı oldu. Uygulamaya hakim olmayan okuyucularımız için biraz açıklayıcı konuşmak gerekirse Kredi Kayıt Bürosu tarafından hayata geçirilmiş olup kullanıcıların finansal dünyadaki geçmiş işlemleri hakkında bilgi veren ve risk raporlarını belirten bir uygulamadır kredi notu. Bu uygulama bir yandan tüketicilerin işlemlerini kolaylaştırırken diğer yandan da bankaların hangi kullanıcılara güvenip hangi kullanıcılara da güvenemeyeceğinin bir belgesi oldu. Kredi notu uygulaması ile araştırma masraflarının ortadan kalkması da bankalara ayrı bir katkı sağladı. Kredi risk raporu kişiseldir. Her kullanıcı için ayrıca hazırlanır. Bu bilgiler de sadece tüketici ve muhatap olduğu finans kuruluşu tarafından görülebilir. Kredi risk raporu öğrenmek için farklı alternatifler bulunurken bu kervana KuveytTürk’te katıldı. Kredi Notu öğrenme Kuveyttürk uygulamasına internet bankacılığı arayıcılığı ile ulaşabilmeniz mümkün.

KuveytTürk Kredi Risk Raporu

Kredi notu neden önemli?

Kredi notu! Artık finansal işlemlerde olmazsa olmaz. Hayatımızdaki yeri bu denli önemli bir hal almışken haliyle bu platforma erişebilmek için seçenekler de birbirinden farklı. Yani kredi notu öğrenmek için sizlere sunulmuş tek bir dayatma seçenek yok. Dilerseniz KKB resmi internet sitesinden, sms, internet bankacılığı veya cep bankacılığı kullanarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notu neden önemli? Diyorsanız sizlere vakit kazandıracaktır. Kredi notu öğrenme KuveytTürk ‘ü kullanarak internet sitesinden risk raporunuza ulaşabilir işlerinizi hem daha kolay hem de daha kısa bir süre içerisinde gerçekleştirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Kredi notunuza ulaştıktan sonra dilerseniz diğer şahısların yani bankaların görmesi için izin verebilirsiniz. Bu durum sonucunda işlem gerçekleştireceğiniz zaman bankalar sizin durumunuzu değerlendirir ve size güveni artar. Taraflardan almanız gereken onayı da kısa süre içerisinde alırsınız. Yazımızın başından bu yana sürekli finans kuruluşlarından yani bankalardan bahsettik. Ama bu sadece bankalarda durumun geçerli olacağı anlamına gelmez. Yani kredi risk raporu sadece bankalarda işinize yarayacak bir platform değildir. Evinizin beyaz eşyalarını yenilemeniz gerekir, başka bir acil durum çıkar ancak kredi kartı bakiyeniz alışverişinizi karşılayacak seviyede değildir. Bu durumda yine kredi risk raporunun faydalarından yararlanabilirsiniz. Eğer iyi bir kredi notuna sahip iseniz satıcıya kredi risk raporunuzu gösterebilir, ödemelerinize ne kadar sadık bir tüketici olduğunuzu belirtebilirsiniz. Bu gibi durumlarda olumsuz bir yanıt almanız da pek mümkün değildir.

Kredi Risk Raporu İçeriği Nedir?

Bu raporun ne kadar önemli olduğunu okurken haliyle içeriği nelerin doldurduğunu merak etmişsinizdir. Neye göre belirlenir bu kredi risk raporu? İçeriğinde neler bulunur? Hemen sorularınızın cevabını verelim. Kredi risk raporları sizlerin ödeme alışkanlıklarınızı, bankalara ne kadar borç yaptığınızı, şuan ne kadar borcunuz bulunduğunu, bankalardan ne kadar kredi limiti kullanabileceğinizi belirtir. Aklınıza kara liste geldiyse hemen bu benzetmeden uzaklaşın. Raporda hakkınızda belirtilen olumsuz taraflar tamamen sizlerin ödeme alışkanlıklarınız ile alakalıdır, kişinin alışveriş içerisinde olduğu bankalarla arasındaki borç-limit dengesi hakkında bilgi veren risk tablosudur. Nasıl yeni bir işe başvuru yaparken özgeçmişinizi belirtiyorsanız bir bankaya kredi veya başka bir ürün için başvuru yaptığınızda da banka sizin finans geçmişinize bu yollardan bakacaktır. Kredi risk raporu kişinin referansıdır.

Kredi notumu nasıl öğrenirim? Kredi notu öğrenme KuveytTürk ile İnternet bankacılığı şubesinden gerçekleştirebilirsiniz. Her işlemde olduğu gibi bu işlemin de karşılığında bir ücret alınacaktır. Güncel olan işlem ücreti 8.5 TL’dir.

KuveytTürk risk raporunuzu almak için öncelikle İnternet şubesine giriş yapmalı peşi sıra tüm işlemler adımından finansman bölümü ile KBB sorgulama kısmına girmelisiniz. Bu aşamaya geldikten sonra karşınıza bir onay metni gelecektir. Onay metnini okumanız ve gerekli ücreti ödemeniz gerekecektir. Sonrasında sizler için hazırlanan kredi risk raporunuza ulaşmış olursunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.