Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Merkez Bankası Sözleşmeli Personel Alımı 2018

16.03.2017
447

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası bu yılda bünyesinde çalışacak yeni personel arayışı içerisine girdi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası bünyesinde çalışacak ‘’Ekonomist’ler arıyor. Banka yeni personellerinden araştırma yapmalarını, araştırmalarının bağımsız olmasını ve resmi politika oluşturabilmelerini bekliyor.

Türkiye Merkez Cumhuriyet Bankası’nda çalışacak ekonomistlerden, yaptıkları çalışmaları uluslararası ve yerel konferanslarda sunabilecek, akademik dergilerde çalışmalarını sergileyebilecek kabiliyette olmaları beklenmekte. Ayrıca ekonomistlere seyahat ve araştırmaları için banka tarafından destek verilecek bunların yanı sıra finansal ve ekonomik verilere ulaşabilmeleri imkanı da sağlanacak.

İstihdam edecek ekonomistlerin bankanın atama gerekliliklerine sahip olması da beklentiler arasında. Türkiye Merkez Cumhuriyet Bankası’nda çalışmaya başlayacak ekonomistler iyi bir ücret alacak ve bankanın sağladığı sosyal olanaklardan da faydalanacak.

ADAYLARDA ARANAN BAŞVURU KOŞULLARI

*Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

*Türkiye’de veya Yurt dışında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ana çalışma alanına dahil olan modelleme, ekonometrik, makroiktisat, uluslararası iktisat, parasal iktisat, finansal iktisat, işgücü, teknolojik değişim, endüstri iktisadı, demografi ve işgücü iktisadı, ekonomik kalkınma, kentsel ,iktisat, gayrimenkul iktisadı, tarım iktisadı gibi konulardan doktora unvanına sahip olmak veya  doktora unvanına 2017 yılı içerisinde sahip olacak olmak,

*sunum yapabilme kabiliyetinin iyi olması, çok iyi bir şekilde analitik ve yazım teknikleri kullanabilmek,

*İngilizce seviyesinin ileri olması(son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) en az 90 veya diğer Test of English as a Foreign Language Internet-based Testine girerek en az 108 puan almış olmak son olarak başvuru tarihinin sonundan itibaren son beş yıl içinde ve/veya yurt dışında İngilizce eğitim yapan üniversitelerden birinde öğrenim görmek veya bu üniversitelerde öğretim elemanı olarak görev almış olmak)

*Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın ekonomist alımı için genel şartları barındırıyor olmak.

Merkez Bankası Sözleşmeli Personel Alımı 2018

BAŞVURU

Başvuru için gerekli belgeler

-Adayın özgeçmişi

-Adayın akademik çalışmaları veya doktora tezi

-Akademik referans mektubu (3 adet)

-Eğer doktora derecesi alındıysa diploma

-Yabancı Dil Bilgisi

Başvuru Süresi ve Şekli

Ekonomist adayların Türkiye Merkez Cumhuriyet Bankası tarafından istenen belgeleri pdf halinde 16 aralık 2016 saat 17.30 ‘a kadar ekonomistbasvuru@tcmb.gov.tr adresine göndermeleri ile başvuruları tamamlanmış olacaktır.

-Adayların hazırlamış oldukları referans mektupları da konu ile alakalı akademisyenler tarafından ekonomistbasvuru@tcmb.gov.tr adresine direk gönderilecektir.

-Başvurular şahsen veya posta ile yapılırsa geçerli olmayacaktır.

MÜLAKAT

Başvurusunu yapan ve koşulları barındıran ekonomistler yaptıkları akademik çalışmalar doğrultusunda eğer bankanın ihtiyaçlarına uygun ise Ekonomist değerlendirme isimli mülakata çağırılmaktadırlar.

DİKKAT NOT:

Söz konusu adaylar ile kağıt üzerinden bir yazışma/haberleşme durumu gerçekleşmeyecektir. Başvurunun yapılmasından işe alınma sürecine kadar geçen zaman diliminde adaylarla iletişime ilk zamanlarda belirttikleri e-posta arayıcılığı ile yapılacak veya Bankanın genel ağ sitesinde ilan edilecektir.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Desteği 50 Bin TL Kredi İmkanı Evlilik Desteği Nasıl Alınır ? başlıklı makalemizde Devletten evlilik kredisi, evlilik desteği ve evlilik kredisi almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.