Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Odeabank Günlük Para Çekme Limiti 2018

29.06.2018
461

2018 yılı Odeabank banka kartının günlük para çekme limitini 1500 TL olarak belirtmiştir. 1500 TL’ye kadar olan tutarlar, banka ATM’si üzerinden çekilebilmektedir. Günlük 1500 TL’nin üzerinde nakit ihtiyacı olduğu zaman, kişi 1500 TL üzerindeki tutarı ya da hesabındaki tüm parayı, Odeabank şubeleri aracılığıyla çekebilmektedir. ATM’ler üzerinden yapılacak para çekme işlemlerinde, banknot seçimi yapılarak para çekme özelliği de yer almaktadır. Yani kişiler, çekmek istediği tutarı, istediği banknotlarla alabilmektedir.

Odeabank Günlük Para Çekme Limitinin Arttırma

Odeabank günlük para çekme limitini arttırmak için bankanın şubelerinden birine gidilmelidir. Her seferinde 1500 TL üzerinde nakit ihtiyacı çekilme gerektiğinde, şubeler üzerinden limiti arttırma talebi oluşturulmalıdır. Banka kişinin hesap hareketlerine göre, oluşturulan talebi onaylar.

Eğer nakit 1500 TL üzerindeki nakit ihtiyacı sadece bir günlüğe mahsus doğarsa, şubeler aracılığıyla para çekme işlemi yapılabildiği gibi, Odeabank kredi kartlarından nakit avans da çekilebilir.  Nakit avans çekimi için bankanın ATM’leri kullanılabilir. 1500 TL üzerindeki tutarlar, kredi kartından nakit çekerek de karşılanabilir.

Odeabank Direkt Bankacılık Hizmeti

Odeabank Direkt Bankacılık hizmetinden, bankanın ATM’leri aracılığıyla yararlanılmaktadır. Bankanın ATM’leri günün her saatinde hizmet verir. Yani kişiler tüm bankacılık hizmetlerini, 7 24 diledikleri her an alabilirler. Bu da baka müşterilerinin sıra beklemeden, işlemleri son derece hızlı bir şekilde yapmasını sağlar. Odeabank kredi kartıyla, banka kartıyla yapılan tüm işlemler yapılabilmektedir. Aynı zamanda banka ATM’lerinin kartsız işlemler bölümünden fatura ödemeler, nakit yatırma, hesap açma, kredi ya kredi kartı başvurusu yapma işlemleri de kartsız bir biçimde gerçekleştirilebilmektedir. Hesap açma işlemlerinde, Odeabank para çekme referans numarasının saklanması önemli olmaktadır. Bir sonraki banka işlemleri hesap numarası üzerinden yapılır.

Odebank Para Yatırma İşlemi

Odebank hesaplarına para yatırılması istenildiğinde, en hızlı para yatırma yöntemi bankanın ATM’lerini kullanmaktır. Odeabank bankamatiklerinde para yatırma limiti olarak belli bir limit koymamıştır. Yani kişiler istedikleri kadar tutarı, bankamatikler aracılığıyla hesaplarına yatırabilirler. Para yatırma işlemleri sadece banknotlarla mümkün olmaktadır. Yani para yatırırken herhangi bir bozuk para girişi yapılamaz.

Odeabank hesaplarına, para aktarma işlemleri için de para yatırılabilir.  Banka sunduğu para aktarma hizmetleri, EFT, havale ve swift olmaktadır. Bir başka hesaba para aktarmak için Odeabank kartsız para yatırma ücreti hesap işletim ücreti olarak belirli tutarlarda kesilmektedir. EFT, havale ve swift gibi bir başka hesaba para yatırma işlemlerinde, en az hesap işletim ücreti, mobil ya da internet bankacılığı uygulamaları üzerinden gerçekleşmektedir.

Odeabank Para Aktarma İşlemleri

Odeabank aracılığıyla yapılacak para aktarma işlemleri, bankanın ATM’leri üzerinden, şubeleri aracılığıyla, telefon ya da internet bankacılığı kullanılarak ve cep telefonlarına bankanın mobil uygulaması indirilerek yapılabilir.

Odeabank Havale İşlemi: Odeabank hesapları arasında TL cinsinden yapılan para gönderim uygulama ya da internet bankacılığı kullanılarak yapıldığında, hesap işletim ücreti olarak 4 TL tahsil edilir.

Odeabank EFT İşlemi: Odeabank hesaplarından bir başka banka hesabına para gönderilmesi işlemine denir.  Odeabank günlük EFT limiti 50 bin TL altında olan tutalar için ATM’ler, mobil hizmet ya da internet bankacılığı aracılığıyla yapılan EFT işlemlerinde 4 TL, 50 bin TL üzerindeki gönderimler için 8 TL hesap işletim ücreti tahsil eder.

Odeabank Swift İşlemi: Yabancı para biriminde para gönderim işlemi Odeabank hesapları üzerinden gerçekleştirilebilir. Swift işlemi 50 binin altındaki Dolar, Euro ya da GBP birimlerinde yapıldığında, mobil ve internet bankacılık hizmeti için 100 TL hesap işletim ücreti alınır.

Bir önceki yazımız olan Odeabank Gelir Belgesiz Kredi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.