Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Öğrenciye En Kolay Kredi Veren Bankalar

31.08.2018
412

Öğrenciler için kredi veren ve eğitim hayatlarını kolaylaştırmak amaçlı finansal destek sağlayan birçok banka vardır. Bankalar eğitim gören öğrencilere destek olmak amacı ile uygun faiz oranları ve uzun vade seçenekleri ile eğitim kredisi veriyorlar.

Günümüzde gittikçe artan genel giderler insanların yaşantısında zorluklara yol açıyor. Bu giderler arasında bulunan eğitim masrafları, aile ekonomisine oldukça fazla yük oluyor. Bankalar tarafından geliştirilen eğitim kredisi seçenekleri, eğitim masraflarının karşılanmasında destek oluyor.

Bu fırsattan yararlanmak isteyen öğrenciler, eğitim giderlerini karşılamak için eğitim kredisi başvurusunda bulunabilmektedir. Eğitim masraflarını karşılamak ve öğrenim sürelerini daha rahat geçirmek isteyen öğrenciler için bankaların sunduğu finansal desteklerden yararlanmak mümkündür. Eğitim kredisi olarak adlandırılan krediler için gerekli şartlara uygunluk sağlayan her öğrenci başvuru yapabilmektedir.

Ziraat Bankası Öğrenciler İçin Eğitim Kredisi

Ziraat Bankası öğrenciye kredi fırsatı veren bankalar arasında yer almaktadır. Eğitim kredisi başvurularınızı size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek yapabilirsiniz. Bankanız 36 aya kadar uzanan vade seçenekleri ile eğitim kredisi vererek öğrencilere finansal destek sağlamaktadır.

Gerekli belgeleri tamamlayarak başvurularını yapan kişilerin finansal destek almaları mümkündür. Başvuru sahiplerinin kullandıkları kredilerin vadeleri bitene kadar hayat sigortası yapılmaktadır.

İş Bankası Öğrenciler İçin Eğitim Kredisi

İş Bankası öğrencilerin eğitim masraflarının tamamını karşılayarak eğitim masraflarınızı tek kalemde ödeme fırsatı sunuyor. İş Bankası öğrenci kredisi verirken okul ücretini gösteren belge karşılığı başvurularda kredi tutarını okul hesabına aktarıyor. Ayrıca başvuru sahiplerine Kredilerini fatura karşılığı nakit olarak alma imkânı sağlıyor.

Eğitim kredisi almak isteyen kişilerin kendilerine en yakın İş Bankası şubesine giderek başvuru yapmaları gerekir.  Bankanın istediği evrakları tamamlayan kişiler İş Bankası şubelerine giderek daha detaylı bilgi alabilirler.

İş Bankası eğitim kredisi başvuruları için istediği gerekli belgeler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Kimlik belgesi aslı ve fotokopisi (sürücü belgeleri geçerli olur)
 • Kredi Başvuru formu
 • Gelir belgelerinin beyan edilmesi gerekir
 • Eğitim bedelini gösteren belge (öğrenci kayıt belgesi, eğitim bedeline ait fatura veya okul ücretini gösteren belge)

Temel belgelerle başvurularını yapan kişilerden gerekli gördüğü durumlarda banka kefil isteyebilir.

Denizbank Öğrenciye Eğitim Kredisi

Günümüzde gittikçe artan eğitim harcamaları öğrencileri zorluyor ve eğitimlerini devam ettirmek isteyen kişiler finansal desteğe ihtiyaç duyuyorlar. Denizbank eğitim kredisi vererek öğrencilere destek oluyor.

Denizbank öğrenciye kredi fırsatlarından uygun faiz oranları ve 60 aya kadar vade seçeneklerinden yararlanmak için başvuruları kabul ediyor. Sizde en yakın banka şubelerine giderek eğitim kredisi başvurusu yaparak Denizbank fırsatlarından yararlanabilir ve finansal destek alabilirsiniz.

Uygun faiz oranları ve uzun vade seçenekleri ile eğitim kredisinden yararlanmak isteyen başvuru sahiplerinin bankanın istediği evrakları tamamlaması gerekir. Eğitim kredisi başvuruları için bankanın istediği belgeler şu şekilde sıralanır:

 • Başvuru sahibinin kimlik belgesinin aslı ve fotokopisi
 • Son üç ay içersinde alınan ikametgâh belgesi
 • Başvuru sahibine ait en az bir adet resmi fatura örneği
 • Maaş yazısı ile yapılan başvurularda vergi levhası istenir
 • Maaş bordrosu ve serbest meslek sahipleri için matrahı 3 yıllık olan vergi levhası
 • Kredi verilecek olan öğrenciye ait öğrenci kabul belgesi

Banka gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibinden kefil isteyebilir. Kefil gösterilen kişilerin bankanın istediği belgeleri tamamlaması gerekir.

Halkbank Öğrenciler İçin Eğitim Kredisi

Halk Bankası öğrencilerine eğitim hayatlarını daha rahat geçirmeleri için finansal destek veren bankalar arasında yer alıyor. Eğitim kredisi başvurularında 48 aya kadar vade imkânı sunan Halkbank eğitim kredisinden yararlanmak için şubelere başvuru yapılması gerekir.

50.000 TL ye kadar yararlanabileceğiniz kredilerin geri ödemelerinde oldukça kolaylık sağlayan Halkbank eğitim kredisinden faydalanmak için size en yakın şubeye giderek başvurularınızı yapabilirsiniz.

Kredilerinizin geri ödemelerinde Halkbank taksit ödemelerini artan veya azalan miktarlarda yapma fırsatı sunuyor. Kredinizin ilk iki taksitinde erteleme yapabilir ve geri ödemelerinizi 3 ayda yapma fırsatından yararlanabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Öğrenciler İçin Eğitim Kredisi

Öğrenim gören öğrencilere eğitim harcamaları için destek veren bankalar arasında yer alan Yapı Kredi Bankası düşük faiz oranları ile öğrencilere kredi imkânı sağlıyor. Yapı Kredi öğrenci kredisi başvurusunu kendilerine en yakın Yapı kredi Bankası şubesine giderek bizzat yapabilirler. Aynı zamanda Internet üzerinden başvuru yapmak isteyen öğrenciler Kredi Şimdi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilir.

Eğitim kredisi fırsatından yararlanmak için başvuru sahiplerinin bankanın talep ettiği evrakları tamamlamaları gerekir. Yurt içi ve yurt dışı eğitimleri için bankanın talep ettiği farklı evraklar olabilir ve banka gerekirse başvuru sahibinden kefil isteyebilir.

Eğitim kredisi başvurularında istenen evraklar şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Başvuru sahibinin kimlik belgesinin fotokopisi
 • Gelir belgesi (maaş yazısı veya cüzdanı, yetki belgesi, vergi levhası fotokopisi ve tapu gibi)
 • Su, elektrik veya doğalgaz gibi aboneliklerden herhangi birinin abonelik faturası
 • Son üç ay içersinde alınmış olması gereken ikametgâh belgesi

Ayrıca yurtiçi Eğitimleri için yapılan başvurularda tamamlanması gereken evraklar;

 • Öğrencinin kayıt belgesinin fotokopisi
 • Eğitim ücretini gösteren banka hesap cüzdanı veya okul tarafından verilen belge

Yurtdışı eğitimleri için gereken evraklar;

 • Öğrencinin kayıt belgesinin fotokopisi
 • Eğitim ücretinin gösteren banka hesap cüzdanı veya okul tarafından verilen belge
 • Öğrenci Vizesi

Sıralaması yapılan evraklar, başvuru sahipleri ve kefil olan kişiden istenen gerekli evraklardır.

Bir önceki yazımız olan Vatan Bilgisayar’dan Odeabank İle Telefon Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.