Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Online Kredi Veren 10 Banka Önerisi

18.02.2017
249

Maddi açıdan sıkıntıya düşen tüketicilerin çare olarak gördükleri bir yöntem banka kredileridir. Bankalardan kredi çekmeye karar veren tüketiciler öncelikle bankanın kendileri hakkında olumlu karar verebilmesi için araştırma yapmaktadır. Kredi çekmek isteyen tüketicinin aylık gelirini belgelerle bankaya sunabilmesi kendisine olumlu dönüş yapılmasının en önemli şartıdır. Aylık harcamaları ve geliri hesaplanan müşteri eğer gelirinin karşılayamayacağı düzeyde bir kredi çekmek isterse maalesef banka tarafından olumsuz bir sonuç ile karşılanır. Aylık gelir seviyeniz ne kadar yüksek olsa da belgeler halinde bankaya sunmadığınız takdirde olumlu bir geri dönüş alamazsınız.

Online Kredi Veren 10 Banka Önerisi

Müşterinin niteliklerinin araştırılması sadece tüketici kredisi için değil her alanda geçerlidir. Siz ister taşıt kredisi ister konut kredisi veya borç transfer kredisi de çekmek istiyor olsanız banka tarafından maddi durumunun göz önünde bulundurulur. Kredi için başvuru yaptıktan sonra banka hakkınızda araştırma yapar sonra sizlere olumlu veya olumsuz bir şekilde yanıt verir. Sizler hakkında sunulan kredi şartları bankalar arasında farklılık da gösterir.

Kredi çekmeye karar veren tüketiciler için bankalar tarafından birbirinden farklı başvuru seçenekleri de sunulur. Siz istediğiniz kredi başvurusu için cep telefonunuzdan müşteri hizmetleri ile birebir iletişime geçebilir, talebinizi SMS yolu ile iletebilir veya bankanın şubesine giderek görüşme ile başvurunuzun işleme alınmasını sağlayabilirsiniz. İnternet bankacılığı ile de başvuruda bulunabilirsiniz. Bankalar birbirinden farklı başvuru seçeneği sunarken müşteriler tarafından en çok tercih edileni SMS yoludur. SMS yolu ile kredi talebinizi gerçekleştirirseniz banka tarafından ön onay mesajı gelirse banka ile birebir iletişime geçer, ön onay mesajı almazsanız başka seçeneklere göz atmaya devam edersiniz. Banka şubesi ile birebir iletişime geçmek sonucunda alınan olumsuz karar yerine SMS yolu ile başvuru yapan müşteriler olumsuz karar almaları durumunda da başka seçeneklere yönelmek adına daha çok zaman kazanmış olmaktadır. Tıpkı SMS yolu ile olduğu gibi başvuru için internet bankacılığını seçen tüketiciler de kendilerine cevabın internet yolu ile veya cep telefonlarına gelmelerini sağlamaktadır.

Her geçen gün gelişen ve değişen teknolojiye ayak uyduran bankacılık sektöründe işlerini daha kısa zaman zarfında halletmek isteyen müşteriler online kredi yoluna başvurmaktadır. Online kredi adı altında müşteriler bankaları ile müşteri hizmetleri veya SMS arayıcılığı ile başvuru yapar. Banka eğer müşterisi hakkında olumlu bir karar verirse kendisi ile telefon üzerinden iletişimi gerçekleştiriyor. Banka ve müşteri görüşmesinden sonra taraflar arasında kredi miktarı hakkında karar veriliyor ve banka müşterisine imzalaması gereken sözleşmeyi gönderiyor. Tüketici kendisine gönderilen sözleşmeyi aynı kargo ile imzalayıp geri gönderirken bankaya dilekçenin ulaşması sonucu müşteri için banka tarafından açılan vadesiz mevduat hesabına veya kendi belirttiği hesap numarasına yatırılır. Online kredi yöntemini kullanan müşterilerinin kredi işlemlerini kolaylaştıran bankalar şu şekilde sıralanabilir.

Bank Pozitif

Finansbank

Denizbank

Aktifbank

Enpara.com

Akbank

Garanti Bankası

Yapı Kredi Bankası

İş Bankası

A Bank

Bir önceki yazımız olan 36 Ay Vadeli 50.000 TL Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde 36 ay vade, 50.000 TL kredi ve kredi faiz oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.