Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

ORKÖY Hayvan Desteği

19.11.2020
260

Orköy Hayvancılık Kredisi

ORKÖY Hayvancılık Kredisi orman içerisinde ve yakınında bulunan köylerin gelişimi, kalkınması, çevre düzenlemesi, gelişimi, istihdamı, halkın daha rahat çalışma ortamına kavuşması, besi hayvancılığı, küçük baş hayvancılık, büyük baş hayvancılık, arıcılık, bağcılık, meyvecilik vb alanlarda büyük destek sağlıyor.

ORKÖY açılımı orman ve köy ilişkileri genel kurumudur. ORKÖY hayvancılık alanında her türlü faaliyetlerinizde sizinle birliktedir. Besicilikte, hayvancılıkta, çiftçilikte üreticilikte kaliteyi en üst seviyeye çıkartmak için üreticinin yanındadır. Ormanda veya bitişiğindeki köylerin kalkınmasında, gelişiminde, istihdam sağlanmasında köy halkına destek sağlama amaçlı kurulmuştur ve bu amacı doğrultusunda faaliyetler sürdürür. Orman köyünde ve civarında ikamet edenler ORKÖY destek projelerinden ve kredilerinden yararlanabilirler.

ORKÖY tarafından desteklenen alanlar oldukça geniştir ve destek miktarları üreticinin yüzünü güldürecek şekilde düzenlenir. Üretici için gerek kredinin ödenmesi sürecinde gerekse kredi amacının gerçekleştirilmesindeki hizmetleriyle, proje paketleriyle, ödeme süreside yaptığı esnekliklerle ve faizsiz olmasıyla kredi paketlerinde büyük kolaylıklar sağlar.

ORKÖY Tarafından Desteklenen Alanlar

• Sosyal Krediler: Güneş enerjisi ile su ısıtma sistemleri alanı ve galvaniz oluklu saç projelerine destek sağlamak amaçlı 36 ay ile 60 aya kadar vadeli faizsiz kredi imkanı sağlanıyor. Açık sistem, Kapalı sistem, Kapadokya tipi, Akdeniz tipi olarak kredi içerikleri, paketleri değişiklik gösterebiliyor. Vade ayarlaması yapılıyor.

• Ekonomik Krediler:

1. Süt Sığırcılığı: Süt sığırcılığında 2 baş kültür ırkı, yem ve sigorta primi, yem tohumu için 72 ay vadeli ve ilk yıl ödemesiz kredi imkanı sağlanıyor.

2. Süt Koyunculuğu: Yem ve sigorta primi, 1 koç, 30 koyun için için 72 aya kadar vadeli ilk yıl ödemesiz, faizsiz kredi imkanı sağlanıyor.

3. Besi Sığırcılığı: Yem ve sigorta primi, 10 baş hayvan için 60 aya kadar vadeli faizsiz ve ilk yıl ödemesiz kredi imkanı sağlanıyor.

4. Besi Koyunculuğu: 50 baş hayvan ve sigorta primi için 72 aya kadar vadeli faizsiz ilk yıl ödemesiz kredi imkanı sağlanıyor.

5. Seracılık: 6 ton hıyar ve 6 ton domates için damla sulama sistemi, sera yapımı, fide ve tohum bedeli 60 aya kadar vadeli, faizsiz, ilk yıl ödemesiz kredi imkanı sağlanıyor.

6. Kültür Mantarcılığı: 4.000 kg pastörize edilmiş hazır kompost yetiştiriciliği için sulama ve havalandırma ekipmanı, termometre, higrometre, zaman saati, terazi ve inşaat bedelinin bir kısmı 60 aya kadar vadeli, faizsiz ve ilk yıl ödemesiz kredi imkanı sağlanıyor.

7. Bağcılık: 10.000 kg kapasite için çit bedeli, gübre ve fidan bedeli 84 aya kadar vadeli, faizsiz, ilk yıl ödemesiz kredi imkanı sağlanıyor.

8. Meyvecilik: 5 dekar alanda meyve yetiştiriciliği için 84 aya kadar vadeli, ilk 4 yıl ödemesiz, faizsiz kredi imkanı sağlanıyor.

9. Bodur ve Yarı Bodur Meyvecilik: 2-5 dekar alan için 72 ya kadar vadeli, faizsiz, ilk 3 yıl ödemesiz kredi imkanı sağlanıyor.

10. Zeytin Salamura: 5 ton için, 48 aya kadar vadeli, faizsiz, ilk yıl ödemesiz kredi imkanı sağlanıyor.

11. Halıcılık: 24 m2 için, 48 aya kadar vadeli, faizsiz, 1 yıl geri ödemesiz kredi imkanı sağlanıyor.

12. Kilimcilik: 72m3 veya 24 adat için, 48 aya kadar vadeli, faizsiz. 1 yıl geri ödemesiz kredi imkanı sağlanıyor.

13. Boylu Fidan Yetiştiriciliği: 5 dekar alanda fidan bedeli, repikaj kabı, damla sulama sistemi, tel bedeli, nakliye bedeli 84 aya kadar vadeli, faizsiz ve 4 yıl ödemesiz kredi imkanı sağlıyor.

14. Ekoturizim: Yılda 672 kişilik hizmet kapasiteli ev pansiyonculuğu için 72 ay vadeli 1 yıl ödemesiz, faizsiz kredi imkanı sağlanıyor.

• Arıcılık Kredileri: 20 kovan için 48 aya kadar vadeli, faizsiz, 1 yıl geri ödemesiz kredi imkanı sağlanıyor.

ORKÖY her zaman üreticinin yanında olduğunu faizsiz ve 1-7 yıla kadar geri ödemesiz kredi düzenlemeleri ile bir kez daha onaylıyor tüm bunların yanında sağlanan kredinin amaca uygun ve verimli kullanılması geri ödeme süresinde rol oynuyor ve sağladığı yem ve hayvan destek paketleriyle hem besicilere hem de çitçilere destek sağlarken tabiata zarar vermeyen çevre kirliliğine yol açmayacak, çevre erozyonuna uğratmayacak çalışma ortamı hazırlıyor.

ORKÖY Kredileri için Aranan Şartlar

Orman köyünde ikamet edilmesi, sigortalı çalışan olunmaması, kredi talebini dilekçe ile yerine getirmek, ORKÖY’ün belirttiği geri ödeme ve şartları kabul etmek, talep ettiğiniz kredi projeli ise bunun ilçe başkanlığınca onay alması veya maddi gerekçeli ise bunun kanıtlaması,

Kooperatif ve Birliklerin ORKÖY Kredilerini Kullanabilmesi için Şartlar

Kooperatifin kanunen uygunluğu sağlanmış, amaçlarına uygun aynı zamanda istihdam sağlayıcılığı olmalı. Projenin kooperatif başkanlığınca onaylanmış olması lazım. Kooperatifin sunulan proje için yeterli katılımcı sayısına ulaşmış olması lazım ve projenin, proje kapsamındaki bölgenin kalkınmasına destek verici nitelikte olması lazım.

ORKÖY kredileri tamamıyla üreticiye destek olmak amacıyla hazırlanmıştır. Üretici için gerekli her şey düşünülmüş ve yerine getirilmeye çalışılmıştır. Bölgenin kalkınması, bölge halkının daha rahat bir çalışma ortamına kavuşması için düzenlenen krediler ve hizmetler hakkında daha detaylı bilgi için çağrı merkezini arayabilir ve ya size en yakın ORKÖY şubelerinden birini ziyaret edebilirsiniz. ORKÖY kredilerine başvurmak için bölgenizdeki ORKÖY şubesine gidip dilekçeniz ile başvuru yapmanız gerekmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Akbank SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır ? başlıklı makalemizde akbank, kredi başvurusu ve nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.