Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Para Kazandıran Oyunlar 2020

18.01.2020
1.578

Para kazanılabilecek online oyunlar eğlenerek para kazanmanın en güzel yolu olarak karşımıza çıkmaktadır. İnternet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte online olarak pek çok para kazanma yolu açıldı. İnternet üzerinden para kazanmak için yaygın olarak reklam üzerine yoğunlaşma yaşansa da internetten para kazanmanın yolları reklam yayınlamak ile sınırlandırılmamaktadır. İlk duyduğunuzda her ne kadar garip gelse de oyun oynayarak para kazanmak gerçek oldu. Hep birlikte güvenilir ve denenmiş yöntemler ile oyun oynayarak nasıl kazanıldığının detaylarını hep birlikte inceleyelim.

Para Kazandıran Oyunlar

İnternet üzerinden online oyun oynayarak çok kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz. Son zamanlarda ise mobil oyunların ön plana çıkması üzerine bazı büyük firmalar oyun oynatarak kullanıcılarına gelir elde etme fırsatıda tanıyor. Online para kazandıran oyunlar listesini yazımızın alt kısmında sıraladık.

Online Oyun Ne Demektir?

Online kelimesi internet ile birlikte hayatımıza girmiş olup kelime anlamı olarak çevrimiçi anlamına gelmektedir. Bilgisayarların ülkemizde yaygınlaşmaya başlaması ile birlikte mevcut internet bağlantı hızları online pek çok işleme izin vermemekte, bir arada iki ve daha fazla kişinin birlikte oyun oynayabilmesi anlamına gelen Multiplayer oyunlar ağ üzerinden kurularak oynanabilmekteydi. Günümüzde internet bağlantı hızlarının yaşadığı inanılmaz gelişim ile birlikte fiziki olarak aynı ortamda bulunulmasına gerek kalınmadan internet üzerinden online dediğimiz sistemde farklı kullanıcılarla oyun oynanabilmektedir. Online oynanan oyunların sayısının artması ile işin vakit geçirme boyutunun yanına ilave olarak para kazanma opsiyonu da eklenmeye başlanmaktadır.

Online Oyun Siteleri Güvenilir Midir?

Son günlerde yaşadığımız Çiftlik Bank skandalı, online olarak para kazandıran oyunlara bakış açısını olumsuz anlamda değiştirmeyi başardı. Paralarını kaptıran binlerce mağdur vatandaşımız ve bu mağduriyete tanık olan milyonlarca vatandaşımız oyun oynayarak para kazanılamayacağını düşünmeye başladı. Pek çok vatandaşımız da farklı olarak yatırımsız para kazandıran oyunlar araştırmasını yaparak dolandırılma riski olmadan oyun oynayarak para kazanabilmenin mümkün olup olmadığını sorgulamaya başladı. Dünyada pek çok oyuncusu bulunan para kazandıran güvenilir oyunlar listesinde bulunan oyun sayısı sanılanın aksine az sayıdadır. Netten oyun oynayarak para kazanma şansına sahip olduğunuz oyunları listelerken iki adet temel kritere göre ayrım yapmakta fayda vardır. Kriterlerden ilki bazı oyunlar reklam geliri elde ederek size bu reklam gelirlerini oyunu oynamanız halinde farklı şekilde yansıtır. İkinci grupta olanlarda dolaylı olarak para kazanılmakta olup oyunun devamı için gerekli olan ekipmanların satışı ile para kazanabilmeniz mümkündür. Oyun ekipmanlarına para verilmesi size her ne kadar komik görünse de kimi oyunlarda bazı ekipmanlar için araba verenler bile var. Hep birlikte listeyi inceleyim.

para kazandiran oyunlar

  • Ekipman Satışı İle Para Kazanılan Oyunlar: İnternet üzerinden milyonlarca oyuncu ile oynanabilen bu tip oyunlar genellikle savaş oyunlarıdır. Oyunlarda level sistemi bulunmakta olup oynandığı sürece level ilerler ve oyun oynanmaya devam ettikçe bazı özel ekipmanlara sahip olunur. Bu ekipmanları kullanan oyun karakterleri, diğer oyuncuların oyun karakterlerine göre ekstra güçler elde etmekte, girdiği savaşlarda başarılı olmaktadır. Bir karakterin aynı amaçla kazandığı birden fazla ekipman olabilmektedir. Pek çok oyuncu kullanmadığı bu ekipmanları diğer oyun kullanıcılarına satabilmektedir. Yazımızda belirttiğimiz gibi ekipmanın sağladığı üstünlüğe göre fiyatlar oldukça yükselmekte ve tek seferde binlerce TL para kazanmak mümkün olmaktadır. Bu tip oyunların başında Metin 2, Counter Strike Global Offensive, LOL adıyla bilinen League of Legends, DOTA 2, PUBG, H1Z1, RUST, PayDay 2 ve Knight Online oyunları, uzun yıllardır oyun piyasasında yer aldıkları gibi oyunda kazanılan hediyelerin başka oyunculara satılabildiği online oyunlardandır.
  • Oynadıkça Para Kazandıran Oyunlar: Bu tip oyunlar genellikle daha çok sabır isteyen ve oyunda kazanılan ürünlerin diğer oyunculara değil de oyun sistemi içerisinde satılarak elde edilen paranın belirli bir miktara ulaşması sonucu kullanılabildiği online oyun tipleridir. Bu tip oyunlarda da herhangi bir yatırım yapmanıza gerek kalmadan para kazanmanız mümkün olmakla birlikte diğer tip oyunlardakine nazaran kazançların düşük olacaktır. Bu oyunların kimisinde kazanılan para dağıtılan ödüllerden elde edilmekte, kimisinde oyunun başlaması sırasında verilen ödül ile gelişim sağlanarak birkaç ay sonunda para kazanmaya başlanılabilmektedir. INDEX DOLLARS, GAMESVILLE, EXODUS 3000, POGO, SWAGPUCKS, Çılgın Geri Dönüşüm, Çılgın İnekler ve Money Dwarves online olarak oynanabilen ve oyun oynayan kişiye para kazandıran oyunlardandır.

İLGİLİ KONU : Kısa Yoldan Zengin Olmanın Yolları 

Android Oyunlarla Para Kazanılabilir Mi?

Akıllı telefon kullanımının yaygınlaşması ile birlikte akıllı telefonlar ile oynanabilen oyun sayısında ciddi artış yaşanmasına neden oldu. Ücretsiz olarak oynanabilen pek çok android ve iOS oyunun yanı sıra ücretli oyunlarda yer almakta, uygulama marketler aracılığı ile akıllı telefon kullanıcıları tercihlerine göre beğendikleri oyunları cep telefonlarına indirebilmektedir. Android cihazlara özel tasarlanan oyun sayısı artış gösterdikçe piyasaya para kazandıran oyunlar android versiyon olarak sürülmektedir. Her ne kadar para kazandıran android uygulamalar ağırlıkta olsa da android cihazlarla oyun oynayarak para kazanmanıza yardımcı olacak oyunlar da mevcuttur.

  • HQ Trivia: 2017’nin Ekim ayında piyasaya sürülen mobil oyun olan HQ Trivia, ekranlarda görmeye alıştığımız bilgi yarışmalarının mobil cihazlara uyarlanmış versiyonu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu benzerlikte android marketlerde yer alan bilgi yarışması oyunları bulunsa da HQ Trivia, sorduğu 12 soruya doğru cevap verilmesi halinde para ödülü vadetmektedir. Dağıttığı toplam ödül tutarı 250 Bin Dolar olan oyunda, her soru için 10 saniyeniz bulunmaktadır. Her imzalanan sponsorluk anlaşması ile dağıtılan ödül miktarı artış gösterecektir.
  • POGO: Para kazandıran oyunlar 2020 listesinde yer alan ve netten oynanabilen oyunun mobil uygulaması da mevcut olup ücretsiz olarak para kazanabildiğiniz gibi 7 Dolarlık Premium üyelik satın alınabilerek daha çok para kazanmak da mümkün olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Cepten Para Gönderme Havale Nasıl Yapılır ? Cepbank başlıklı makalemizde cebe havale ve cepbank hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar