Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Para Kazanmak Için Borsa Doğru Seçim Mi?

08.02.2017
253

Para kazanmanın en hızlı ve kolay yolu olan borsa, aynı zamanda risk faktörlerinin en çok olduğu  yatırım aracıdır. Borsa hakkında en ufak bir bilgi birikiminiz yoksa bu alanda yatırım yapmanız sizin için doğru bir yatırım şekli değildir.  Borsa endesklerini iyi okumanız analiz yeteneğinizin çok iyi olması ve öngörü sahibi iseniz  borsada para kazanmak  için oldukça kolay olur. Karlı yatırımlardan büyük paralar kazanabileceğiniz borsada risk yönetiminiz yoksa bir anda zirveye ulaşıp aynı oranda dibe vurmanızda mümkün olur. Para kazanma yöntemlerinden en cazip olanı haline gelen borsanın takip edilmesi de o kadar zor bir uygulama değildir. Alıcılarınızın açık olması ve  günde bir kaç saatinizi borsa seanslarının takibe ayırmanız bunun yanında  güncel haberleri takip etmeniz size sermayenizi hem koruma hemde katlama imkanı sunar.

Sermayenize yeni kazanımlar eklemenin birbirinden farklı yolları bulunur. Döviz ve altın alıp bankada değerlendirebileceğiniz gibi risk oranı yüksek borsada şansınızı denemek de isteyebilirsiniz. En kolay ve hızlı kazanmanın yolu olan borsa, cazip getirilerinin yanında hakkında bilgi birikiminiz yoksa sizin için zaman ve para kaybından öteye gitmez. Borsa oynarak hisse senetleri ve şirketler üzerinden para kazanmak için kolları sıvadıysanız , önce borsa nedir bunu en ufak detayına kadar araştırmanız ve öğrenmeniz gerekir. En iyi para getiren hisse senetlerini tespit etmek, yükselişe geçen hisseleri takibe almak ve inişleri öncede hesap etmek öyle sanıldığı kadar kolay değildir. Matematik ve önsezi isteyen borsayı kurallarına göre oynamanız halinde paranızı iki yada üç katına çıkartmanız mümkün. Yani borsaya hakimseniz borsada size tüm nimetlerinden faydalandırarak ve bol  paralar kazanmanıza yol açan bir kapı olur.

Borsada para kazanmak için öncelikle araştırma yapmak şart. Küçük mevlalarda başlayacağınız deneme turlarının ardından  iyice ısındığınız borsada emin olmadığınız hisse senetlerine yatırım yapmanız kazanç sağlamanızda oldukça önemli bir adımdır.İyi bir borsa takipcisi iseniz ve şirket hisselerinin değerlerindeki değişimleri anında görebilirip stratejinizi buna göre belirleyebiliyorsanız , borsada her zaman avantajlı hale gelirsiniz. Borsaya adım atmadan önce Borsa seanslarını takip edebileceğiniz aynı zamanda ücretsiz olarak kendisini sınayabileceğiniz internet siteleri size bu konuda ışık tutabilir. Borsa oynamak için öncelikler anlaşabileceğiniz bir banka yada SPK tarafından denetimi yapılan güvenilir bir yatırım danışmanlığı yapan kuruluşda borsa hesabı açmanız gerekir.Bankanız yada danışman kurumunuz borsaya nasıl adım atacağınız yada hangi hisse senetlerini alabileceğinize ilişkin bilgiler verir ama sizin bunlarla yetinmeyip kendi çabalarınızla da borsayı takip etmeniz ve öngörülü davranmanız önemli.

Para Kazanmak Için Borsa Doğru Seçim Mi

Borsa takibini gelişen teknoloji ile birlikte  intermet ağının bulunduğu her alandan çok rahatlıkla yapabilirsiniz. Telefon, tablet ve bilgisayarlar aracılığı ile borsa seanslarını yakından takip edebilir. Şirketlerin iniş çıkış çizelgelerini yakın markaj altına alabilirsiniz. Borsa takibini sizin yerinize bankanız yada yetkili yatırım kuruluşu da yapabilir. Ama siz ne kadar borsaya hakim olursanız o kadar çok kazanç temin edersiniz.  Alım satım işlemlerini gerçekleştirebilmek için borsadaki son gelişmeleri anı anına takip etmeniz paranızı korumanız adına oldukça önemlidir. Hisse senetlerinin gelişmeler karşısındaki dengelerini iyi okuyabilmeniz ve hedefinizi belirlemeniz için borsa takibi yapmanız şarttır. Borsa takibini yaparken sermayenize uygun risk faktörleri düşük şirketlerin takibinde bulunmanız zamanı iyi değerlendirebilmeniz açısından dikkat etmeniz gereken bir noktadır.

Borsa takibini  gerçekleştirirken sermayenizi korumanız için  ülke gündemiyle de yakından ilgilenmeniz gerekiyor. Çünkü siyasiler arasındaki en ufak bir sürtüşme bile borsanın anında dalgalanmasına, borsanın düşmesine yada yükselmesine neden olur. Portföyünü  etkileyebilecek her türlü tehdidi öncede algılamak ve bunu fırsata çevirmek için alıcılarınızı tamamen borsa seanslarına ve güncel haberlere açık tutmanız kazançınıza kazanç katma konusunda daima size destek olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Otomatik Ödeme Talimatı Nedir ? Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir ? başlıklı makalemizde Ödeme talimatı nedir, otomatik ödeme ve Otomatik ödeme talimatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.