Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Para Kazanmak ve Belirlediğiniz Maddi Hedefe Ulaşmak İçin Dört Adım

13.12.2016
467

Yoldan kimi çevirirseniz mutlaka her bireyin kendine has para kazanma kurgusu vardır.Ya faal durumda olan bir işletmeyi “Ben olsaydım” mantığıyla kurgularlar ya da hiç yapılmamış bir iş grubundan bahsederek “Bu iş de acayip para var” mantığını güderler.Sanıldığının aksine para kazanmak kolaydır.Sadece en önemli kriter “ne kadar miktar?””ne kadar sürekli?” gibi soruları cevaplamaktır.Herkes bir miktar para kazanabilir ama herkes yüksek miktarları uzun vadeli kazanamaz.Para kazanmanın yönteminde de her şey de olduğu gibi bir sistem dizisinin olması gerekmektedir.Ve her sistemde belli bir mekanizma ve seviye vardır.

Birinci Adım: Kendine Dönmek

İnsanoğlu daha cenin seviyelerinde iken ruhen veya fiziken belli kazanımlarla oluşur.Bu genelde genlerden ve atalarından kalan bir mirastır.Kimi çocuk yetişme safhalarında görsel kimi çocuk ise sayısal zeka ile doğar.İki zeka türünde de artılar ve eksiler bulunur,insan bu açıkları kapatır ya da eksik kalan yanlarıyla yaşar.Örneğin;Ataları müzikle yoğrulmuş bir insanın bir kaç nesilde bir müziğe kabiliyeti olan bir soyu olacaktır.Buradan yola çıkarak birey önce nereden geldiğini sorgulamak durumundadır.Yetenekli olduğu ve hissettiği dallarda daha şevkli olacaktır.Ruhen içine sinmeyen birisi ile evlenemeyeceğiniz, evlenseniz bile mutlu olamayacağınız büyük oranda gerçektir.Kendinize dönmeli ve içinize bakmalısınız.Ben “ne yapmaktan keyif alıyorum?” sorusunu kendinize sormalısınız. Milyonlarca insan sevmedikleri işlerde,tatmin olmadıkları ücretlerle yeterince mutlu olmayan hayatlar yaşıyorlar.burada ana gaye “severek yapmak”tır. Zirvede olan iş adamlarına,sanatçılara ve çok kazanan insanların hayatlarını incelediğinizde,daima hayallerinin peşinden hiç yılmadan gittiklerinin hikayesini dinlersiniz.Ünlü fastfood markalarından birisinin sahibi ve kurucusu “Ben insanlara hep lezzetli neler yedirebilirim diye düşündüm?para kazanmak zaten kendiliğinden geldi” demiştir.

İkinci Adım:Parayı Değil,Kendinizi Tahta Oturtun

Yukarıda verdiğimiz örnekte olduğu gibi amaç sadece “Para kazanmak” ise limon satarak veya illlegal işler  yaparak da çok paralar kazanabilirsiniz.Uzun vadede keyif almayacağınız, kendinizi ait hissetmeyeceğiniz işler size sadece zaman kaybı ve bir sürü uğursuzluk getirir. Fakat bir amacınız olursa ve o amaca fokuslanıp hedefe yürürseniz dünyanın en çok kazanan insanı olmasanız bile düzgün karakteriniz ve iyi bir banka hesabınız olabilir.Yani çok klasik olsa da para amaç değil araç olmalıdır.Para kazanmanın yöntemi etkili bir şekilde para kazanmayı hedef haline getirmemektir.

Üçüncü Adım:Yapılanma 

İlk iki madde de ki kriterle hayatınıza oturduğunda işiniz ile ilgili kazanımlarda bulunmanız gerekmektedir.Bu küçük çaplı bir sermaye ister sizin bilek gücünüz olsun,isterse zekanız olsun ,isterse bir miktar para kendi hayallerinizi gerçekleştirmek için iyi bir başlangıç olacaktır.Çevrenize baktığınız da çok parası ve gücü olan insanların her işi yapamayacaklarını görürsünüz.Yapılanma sırasında “yapamadıklarınızdan” değil,”yapabildiklerinizden” güç alırsınız.Örneğin;Ayakkabı yapmaktan keyif alıp kabiliyetiniz bu yöndeyken,bilgisayar yedek parçası satmak para kazanmak için en yanlış yöntemlerden biridir.

Dördüncü Adım:Sahneye Çıkış

Sizi utandıracağını düşündüğünüz küçüklükte bile olsa hedeflediğiniz atılımı yapmaktan çekinmeyiniz. Unutmayın ki çok karmaşık gibi gözüken yapılar aslında basit parçalardan meydana gelmektedir.Atacağınız her adımı “step by step” diye tabir edilen,bebek adımı misali küçük ve sağlam basarak atın. Yapılandıracağınız işle ilgili oluşumunu tamamladığınız da verdiğiniz hizmeti veya sattığınız ürünü temel olarak para kazanmak için değil müşterinizi memnun etmek için olduğuna dikkat edin.Zamanla göreceksiniz ki para kazanmanın yolu onu fazla düşünmemekten geçmektedir. Unutmayın en iyi şeyler beklemediğiniz zamanlarda olur.Dünya tarihi imkansızlıklarla mücadele edip hayallerinin peşinden başarı tadan insanların gerçek öyküleri ile doludur. İzleyici koltuklarında olmaktansa sahnede biraz terlemeyi göze alın,göreceksiniz ki hem severek çalışacak hem de para kazanacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Otomatik Ödeme Talimatı Nedir ? Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir ? başlıklı makalemizde Ödeme talimatı nedir, otomatik ödeme ve Otomatik ödeme talimatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.