Finans Krediler

Paraf Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

25.06.2017
533

Paraf Limitiniz

Kredi kartlarının olmazsa olmazlarımız olduğunu artık her fırsatta dile getiriyoruz. Dile getirmesek de onlarsız bir gün geçiremeyeceğimizin mümkün olmadığını farkındayız. Alışverişlerde kredi kartlarına sunulan imkanları saymakla bitiremeyeceğimiz gibi tüketiciler kendilerine verilen kredi kartlarını koşulsuz şartsız kabul etmiyor. Kredi kartlarının çok farklı yönleri de tüketicilerin aklında birer soru işareti. Bu sorulardan bir tanesi de kredi kartı limiti durumu. Tüketiciler doğal kullandıkları yada kullanmak istedikleri kartlarının limiti hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Ülkemizde en çok tercih edilen kredi kartı markalarından bir tanesi de paraf kredi kartları. Şimdi en çok merak edilen sorulardan bir tanesi olan paraf limitlerine biraz daha yakından bakalım.

Paraf Kredi Kartı Limiti Ne Kadar

Paraf kredi kartlarından birini kullanmaya başladıysanız aklınızı yurtiçi veya yurtdışı harcamalarında bir limit farkı olur mu? Gibi sorularla kurcalamanıza hiç gerek yok. Paraf’ınız için belirlenmiş olan limit ile birlikte hem yurt dışında hem de yurt içinde rahatça alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Nakit avans çekimlerinizi de dünyanın her yerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Paraf limitiniz için müşteri limitiniz de göz önünde bulundurulur. Eğer birden fazla paraf ürünü kredi kartı kullanıyorsanız sizin için belirlenmiş olan limit diğer kartlarınızla ortak limit olmaktadır. Yani işlemleriniz de müşteri limitiniz göz önünde bulundurulur. Mesela aynı zaman zarfında hem MasterCard hem de Visa Kart kullanıyorsunuz;

Müşteri Limiti:5000TL

Visa Paraf Limitiniz: 5000 TL

MasterCard Paraf limitiniz: 5000 TL

Yukarıda belirtilen kart limitlerinden ve müşteri limitinden de anlayacağınız üzere kartlar için verilen maksimum limit müşterinin kendisine ait olan müşteri limitidir.

Paraf Limitimi Nereden Öğrenebilirim?

  • Parafınıza ait olan limit bilgileri kartınıza yapışık bir halde gelen kart sunum mektubunda bildirilir ayrıca aylık olarak size gelen hesap özetinde de yer alır.
  • Başka bir seçenek olarak 0850 222 0 400 Halk bank Diyalog arayarak paraf limitinizi öğrenebilirsiniz,
  • Halk bank şubeleri, Halk bank İnternet Şubesi de paraf limit bilgilerinin öğrenilebileceği diğer alternatif yöntemlerdir.

Nakit Avans Limiti Nedir?

Nakit avans yöntemi de kredi kartlarının bizlere sunduğu avantajlardan bir tanesi. Nakit paraya ihtiyaç duyan tüketiciler paraflarını kullanarak nakit para çekebilmektedir. Çekebilecekleri nakit paranın maksimum miktarına ise nakit avans limiti adı verilir.

Eğer ticari kart kullanıyorsanız nakit avans limitiniz kart limitinizin %30’una tekabül eder. Paraf Gold’lardan birini yada Paraf Platinum kullanıyorsanız nakit avans limitiniz kart limitinizin %100’üne eşittir.

Kart limitiniz gibi nakit avans limitiniz de aylık olarak sizlere gönderilen hesap özetinde yer alır. Halkbank İnternet Şubesi, 0850 222 0 400 Halkbank Dialog veya Halkbank Şubelerinden yardım alınarak da nakit avans limiti öğrenilebilmektedir.

Paraf Limitimi arttırmak için ne yapmalıyım?

Paraf limitinizi arttırmak için başvuru yapabileceğiniz tek kanal Halkbank şubeleri. Güncel bir şekilde gelirinizi belgelendirerek banka şubesine başvuru yapmanız kart limiti arttırma başvurunuz için yeterli olacaktır.

konuyu özetleyecek olursak, Halk bank paraf kredi kartı limiti öğrenmek için eğer vakit ve zaman sıkıntısı çekmekte değilseniz en kestirme ve garanti yöntemlerden bir tanesi Halkbank şubelerinden bir tanesini ziyaret etmek. Müşteri temsilcisi ile gerçekleştirdiğiniz görüşmede durumu belirtmeniz sizlere yardımcı olmaları için yeterlidir. Halkbank Dialog’ta bulunduğunuz noktadan rahatça işlem gerçekleştirebileceğiniz basit bir kanaldır. Halk bank İnternet üzerinden de öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Başvurusu Halkbank başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.