Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Parayı Bulmak İçin Birazcık Gözünüzü Açın

08.02.2017
214

Para hepimiz için vazgeçilmez bir yaşam aracıdır. Kimilerimizin para kazanma konusunda çok rahat olduklarını farkettiniz mi? Siz saatlerce çalışırsınız o fazla çaba harcamadan para kazanmayı başarabilir. Para kazanmanın bu yönüne karşı da fazla ön yargılı olmanıza gerek yok. Çalışarak emeğinizle kazandığınız paraların yanında ekstradan fazla bir şey yapmadan da parayı kendinize çekebilmeniz mümkündür.  Bunun için belki de daha önceden hiç düşünmediğiniz bazı yöntemleri göz önünde tutmanız gerekebilir. Fazladan ve rahatça para elde etmeyi kim istemez? Unutmayın para yaratabilmek de bir yetenektir aslında; bazı insanların kolaylıkla para çekebilmesinin ve bunun için kullandıkları ilginç yöntemlerin işe yaramasının nedeni budur. Siz de biraz daha gözünüzü açarak ve yeniliklere karşı açık olmayı deneyerek ekstra para kazanabilirsiniz.

Ufak bir miktarla bile olsa Yatırım Yapın

Para Nasıl Kazanılır? Buna verebileceğiniz birçok cevap var belki fakat bazen gerçekten bu cevapların içinde zor olmayan metotlar bulunabilmektedir. Mesela küçük miktar bir parayla bile olsa neden yatırım yapmayasınız? Bir kenarda duracağına onu değerlendirebilirsiniz. İsterseniz bankaya yatırın isterseniz Forex piyasası gibi az miktar parayla iyi kazançlar elde edebileceğiniz piyasalarda kullanın. Kenarda tutmayın bir şekilde az da olsa paranızı kazanç getirebileceği yerlere yönlendirin.

Güzel Yemekler mi Yapıyorsunuz?

Meze, ev pastası, mercimek köftesi, sarma vb…  kolayca ve rahatlıkla yaptığınız iyi yemek ve mezeleri marketlere, cafelere vb. yerlere satabilmeniz mümkündür. Hem siz sevdiğiniz bir işi yapmanın keyfini yaşayın hem de o işle para kazanmanın aslında hiç de zor olmadığını görün. Biraz yetenek, biraz özen, biraz cesaret yeterli!

Caddelerde Dolaşırken Dikkatli Olabilirsiniz

Belki de sokaklarda düşürülen paraları almakla ilgili bir önyargınız bulunabilir. Toplu haldeki büyük paralardan bahsetmiyoruz ama genelde her yerde insanlar para düşürebilir. Yerde bulduğunuz ve artık sahibi olmayan bir parayı neden almayasınız?

Parayı Bulmak İçin Birazcık Gözünüzü Açın

Çeşitli Ürünlerin Promosyonlarına “Aman Bana mı Çıkacak?” Demeyin

Neden olmasın? Çoğu kişi o ürünlerden çıkan şifrelerle uğraşmaya üşenir ve genelde kimsenin hediyelerin kendisine çıkacağına dair inancı yoktur. Zaten ürünü almışsınız, üstündeki şifreyi çekiliş için yollamakla ne kaybedeceksiniz? Belki o küçük süt kutusundan bir araba, bir laptop ya da cep telefonu kazanacaksınız. Siz şanslı olduğunuzu düşünmeye başladığınızda şans sizi daha kolay bulacaktır.

Sosyal Medyada Başarı Kazanmanız Mümkündür

Sosyal medyayı çok rahat kullanan insanlar vardır. Bu platformda vakit geçirmeyi severler ve insanlarla iletişimleri de güzeldir. Bu sayede birçok insanın ilgisini çeken içerikler, görseller, bloglar hazırlamaları mümkündür. Hem eğleneceğiniz hem de insanlarla iletişim içinde olacağınız bir para kazanma yöntemi daha! Hobilerinizi paraya çevirmek hayattaki en zevkli şeylerden bir tanesidir. Siz de zaten çok sevdiğiniz bir uğraşıdan para kazanabilirsiniz. Böylece bu işten aldığınız keyif de artar. Sayfanızın ziyaretçi sayısı arttıkça reklam alabilme ihtimaliniz de artacaktır. Bu konuya odaklanmanız size beklemediğiniz güzel gelirler kazandırabilecektir.

İkinci El Eşyalarınızı Satın

O eşyaları kullanma derdinde olsanız kenarda köşede beklemezdi. Bir gün yine kullanırım mantığıyla boş yere onları kenarda tutmayın. Kıyafetlerinizi ikinci el eşya satan dükkanlara satabilirsiniz. Yeni cep telefonu aldığınızda eskisini yedekleyeceğinize onu satabilirsiniz. Hem birisi bunları kullanmış olur hem de siz para kazanmış olursunuz.

Parayla İlişkileriniz Hep İyi Olsun

Parayla ilişkiniz ne kadar olumlu olursa kazancınız da o kadar fazla olacaktır. Bunun için paranızı elinizde tutmanın ve yeni gelirler elde etmenin yollarını bilmeniz çok faydalı olacaktır. Gerekirse finansal eğitimlere katılabilir, nasıl para kazanılır, para nasıl korunur gibi konularda eğitim alıp bilinçlenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Otomatik Ödeme Talimatı Nedir ? Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir ? başlıklı makalemizde Ödeme talimatı nedir, otomatik ödeme ve Otomatik ödeme talimatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.