G-00RJKRKGGQ
Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Sırasıyla 10 Bankanın Kredi Kartı Limit Arttırma Yöntemleri

11.03.2017
305

Kredi kartı limiti, bankaların kullanıcılara aylık gelirleri baz alınarak alışverişlerinde veya nakit çekimlerinde üst sınır olarak belirledikleri tutardır. Bankaların size verdiği tutar kadar borçlanma gerçekleştirebilirsiniz.

Sırasıyla 10 Bankanın Kredi Kartı Limit Arttırma Yöntemleri

Kredi kartı limit için ülkemizde var olan iki seçenek vardır. Bu seçeneklerden ilki kart sahibinin elinde bulundurduğu her kartın limitinin farklı olmasıdır. İkincisi ise kart sahibinin her bankadan tek bir kredi kartı limitinin bulunmasıdır. Farklı limitlerin söz konusu olması ülkemizde kredi politikaları için ve yeterlilik için riskli olduğu gözetilerek çok az kullanılmaktadır. İkincisinde ise tüketiciler bir bankadan aldıkları farklı kartlarında tek bir limit olmaktadır. Bankalar tüketicilere bu seçenekte tek bir borçlanma seçeneği sunar. Kredi kartı limitleri de tamamen sizlerin bankaya başvuru yaparken belgelerle beyan ettiğiniz aylık gelirinize bağlıdır. Aylık geliriniz üzerinden yapılan hesaplamalar sonucunda limitiniz belirlenmiş olur. Ancak kartı aldığınız zamanla ilerleyen zamanlardaki kart limitiniz aynı olacak diye bir şart yoktur. Limit artış gösterebilir. Kredi kartınızın limiti banka tarafından da aşağı veya yukarı çekilebilir sizin istekleriniz doğrultusunda da.

Kredi kartı limiti arttırma 10 banka

Türkiye’de hizmet veren 10 bankanın kredi kartı limit arttırma seçenekleri aşağıda belirtilmiştir.

Garanti Bankası;

Garanti Bankası’ndan kullandığınız Bonus Card’ın limitini arttırmak için telefonunuzdan ARTIR, KARTIN SON 6 NUMARASI KULLANMAK İSTEDİĞİNİZ LİMİT TUTARI bilgilerini aralarında birer boşluk bırakarak 3340’a SMS atmanız yada Garanti Bankası Paramatiklerini kullanarak LİMİT İŞLEMLERİNDEN artış isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer artış talebini yurt dışından yapıyorsanız SMS’i 3340’a değil 0532 752 33 40 nolu hatta göndermeniz gerekir.

Denizbank;

Halihazırda Denizbank’tan Bonus Card kullanıyorsanız ve ödemelerinizi düzenli olarak gerçekleştiriyorsanız banka tarafından kart limitiniz yılda iki kez arttırılır. Arttırılan limitin yeniden hesaplanmasını arzu ediyorsanız Denizbank şubelerine durumu belirtebilir, 444 0 800 numaralı telefonu kullanarak Denizbank müşteri hizmetlerine başvurabilirsiniz.

Finansbank;

Cardfinans kredi kartınızın limitinde artış istiyorsanız çağrı merkezini, internet bankacılığını yada LIMIT yaz 2273’gönder seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Vakıfbank;

Vakıfbank’tan World Card limitinizde artış istiyorsanız da 0850 222 07 24 numaralı hattan müşteri hizmetlerine ulaşabilir, internet bankacılığını kullanarak da talepte bulunabilirsiniz.

Halkbank;

Halkbank Paraf Card’ınızın limitini yükseltmek istiyorsanız 444 0 400 numaralı hattan Halkbank Dialogu kullanabilir, yada size en yakın Halkbank şubesine giderek talebinizi iletebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası;

İlgili bankadan kullandığınız Maxsimum kredi kartınızda limit artışı istiyorsanız internet adresi üzerinden veya şubelerden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası

World Cardınız için limit artış başvurusunu Yapı Kredi’nin internet sitesine, şubelerine yada 444 0 444 numaralı hattını arayarak telefon bankacılığı arayıcılığı ile yapabilirsiniz.

Akbank;

Axess kartınızın limit artışı için 444 25 25 nolu telefonu arayabilir, Akbank şubelerine gidebilir yada Akbank Diretk İnternet kanalını kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra bankaya düzenli limit artış talebinde bulunarak da limitinizin düzenli olarak artmasını sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası:

Ziraat bankasından kullandığınız Maksimum kredi kartınızın limit artışı için size en yakın şubeyi ziyaret edebilir, Ziraat Bankası’nın internet bankacılığını yada müşteri hizmetlerini kullanabilirsiniz.

ING Bank;

ING Bank’tan Bonus Card kullanıyorsanız talebinizi bankanın şubelerinden yada 0850 222 06 00 numaralı hat üzerinden müşteri hizmetleri arayıcılığı ile yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ticari Kredi Kartı Kimler Alabilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.