Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

T.C. Kimlik Numarası İle Kredi Notu Sorgulama

09.02.2017
514

Tc Kimlik No İle Kredi Sorgulama ve Öğrenme

Kredi notu, kredi çekmek isteyen kişiler için önemli bir etkendir. Bu nedenle zaman zaman konrtol edilmesi sonraki zamanlarda sıkıntı yaşamamak adına önemlidir. TC kimlik no ile kredi sorgulaması yapmak artık günümüz teknolojisinde gayet kolay bir şekilde yapılabilmekte. Eğer kredi notunuz yüksek ise, kredi başvurularının onaylanmasının ihtimali aynı oranda yüksektir. Bu durum aslında sizin tüm bankacılık ve finansal işlemleriniz için genel performans ve durumunuzu gösterir. Kredi notunuz, bankalar ve diğer finans kuruluşları ile yaptığınız finansal işlemlerin hepsinin analiz edilmesi sonucu ortaya çıkan sayısal bir değerdir ve sizin nasıl bir banka müşterisi olduğunuzu gösterir. Finansal işlemlerini, ödemelerini zamanında yapan ve düzenli şekilde hesabına birikim yapan ya da para yatıran müşterilerin kredi notu borçlarını zamanında ödemeyen, finansal işlemler yapmayan bireylere oranla daha yüksektir. Kredi notunuzu yükseltmek için dikkat etmeniz gereken bazı konular bulunmakta.

Kredi notunu etkileyen etkenler nelerdir.

*Kredi kartı ve kredileri düzenli ödüyor olmak.

*Hesaplarınızda olan mevcut para ve borç durumunuz

*Mevcut diğer kredileriniz.

*Geçikmiş kredi kartı ve kredi ödemeleriniz en önemli etkendir.

*Mevcut mal varlığınız.

*Bazı bankalar için, eşinizin yada 1. Derce yakınlarınızın borç ve ödeme durumları da etkili olmaktadır.

T.C. kimlik no ile kendi kredi notunuzu sorgulama işlemini yapmanın birkaç farklı yöntemi bulunuyor. Bu sorgulama seçenekleri arasından en güvenli ve pratik olan Findeks olarak kabul edilir. Findeks, TC kimlik kredi notu sorgulama sistemi Kredi Kayıt Bürosu güvencesi altında çalışan bir internet sitesidir. Findeks, kredi notunuzu sorgularken müşteri bilgilerinin güvenliğini sağlar, makul fiyatları vardır ve en doğru sonuçlar ile sizi bilgilendirir. İnternette dolaşırken kimlik numaranız  ile kredi notu sorgulaması yapabileceğinizi söyleyensitelr mevcut. Hem de ücretsiz bir biçimde bunu yapabileceğinizi belirtiyorlar. Fakat güvenlik açısından pek güvenilir olmamakla beraber sizin bilgilerinizi her türlü şekilde kullanma olasılıkları var. Bu tür kişisel ve önemli bilgilerinizi güvenilirliğinden emin olmadan, internet sitesi üzerinden paylaşmayınız sonrasında ciddi sorunlar yaşamanıza sebebiyet verebilir.. Findeks ise T.C. kimlik  no ile kredi notu sorgulama işlemini güvenli bir şekilde  yapabileceğiniz en en iyi seçenektir. Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan bütün finansal işlem kayıtlarınıza erişir ve bu kayıtları analiz ederek size en doğru sonuçları gösterir. Kimlik numarası ile şahsen kredi notunu öğrenmek için en ideal seçenektir.

Tc Kimlik No İle Kredi Sorgulama

Findeks İle Sorgulama Nasıl Yapılır

Kredi sorgulama nasıl yapılır

öğrenmek isteyenler için findeks’in kullanımından bahsedelim.

Öncelikle sorgulama işlemi yapabilmek için Findeks sitesine üye olmak gerekir. Üyelik işlemini gerçekleştirdikten sonra sayfa içerisinde sorgulama alanını göreceksiniz. Sizden istenilen birkaç bilgiyi siteye girdikten sonra sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Siteye üye olmak tamamen ücretsiz fakat sorgulama işlemi sırasında 4TL ücret ödemeniz gerekmekte.

Kredi puanı değerlendirilmesi nasıl olur.

Kredi puanı 0 ile 1900 arasında hesaplanır. Çıkan kredi puanınıza göre bankanız da değerlendirme yapacağı için notunuzun durumunu kendiniz de değerlendirebilirsiniz. 900 altında bir puanınız varsa kırmızı olarak belirtilen bölgede yer alıyorsunuz demektir. Ve bankalardan kredi alabilmeniz neredeyse imkansızdır. 900 altında bir puan çıktıysa bankaya başvuru yapıp reddedildiğinizde notunuz daha da düşecektir. 900-1100 arasında bir puanınız varsa, sarı bölge denilen yerde yer alıyorsunuz demektir. Kredi notunuzu basit birkaç hamle ile yükseltebilirsiniz. Eğer notunuz 1100 üzeri ise sıkıntı yaşamadan kredi kullanabilirsiniz anlamına geliyor.

Bir Önceki Makalemizde Kredi Notu Ve Kara Liste Arasındaki Farklar Nelerdir? İsimli Yazımızı Okumanızı Tavsiye Ederiz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir ? başlıklı makalemizde Banka kredileri için başvuru, en uygun kredi ve Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Avatar 55291070188 dedi ki:

  kredi notumu öğrenmek istiyorum

  1. Avatar erdem dedi ki:

   tabi yardımcı olalım

 2. Avatar 62452219898 dedi ki:

  kredi, notumu öğrenmek istiyorum