Finans Krediler

Tamamına Kredili Araç

01.09.2018
282

Araç bedelinin tamamına kredi veren birçok banka ve araba galerisi bulunmaktadır. Bankalar daha çok sıfır araçların alımında kredi verse de galeriler ikinci el arabalar içinde tamamına kredi işlemi yapmaktadır. Özellikle büyük araç galerilerinde kapsamlı krediler yapılmaktadır ve müşteriler güvenlik açısından bu galerileri tercih etmektedir. Çoğu galeri ve banka düşük fiyatlı araçlar için yüzde yüz kredi verebilmektedir. Yüksek fiyatlı araçların tamamına kredi vermek birçok galeri için zorlayıcı bir etken olduğu için genellikle tercih edilmemektedir. Yüksek fiyatlı araçlara kredi veren galeri sayısı ise oldukça azdır.

Galeriden Vadeli Araba Almanın Avantajları

Kredili araç satan birçok yer bulunmaktadır. Araba pazarlarında senetli ve direkt ödemeli satış yapılırken; oto galerilerde kredili, senetli ve taksitli satışlar yapılmaktadır. Araba galerilerinden araç almak daha avantajlı bir seçenektir. Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Aracınızı hem kurumsal bir yerden almış olursunuz hem de düşük kilometreli bir araç ise galeriniz tarafından tamamına kredi uygulanır.
 • Tamamına kredi veren oto galerilerin bir diğer avantajı ise bankadan kredi almanıza ve nakit para kullanmanıza gerek olmamasıdır.
 • Ayrıca bankalardan ziyade oto galeriler el kredili araba kampanyaları düzenleyerek 2. el araçların da tamamına kredi vermektedir.
 • Galeriden alacağınız arabanın kontrol işlemlerini daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz ve daha güvenli bir şekilde aracınızı satın alırsınız.
 • Bazı büyük galeriler aracı size tam gün test sürüşü yapmanız için vermektedir. Genellikle sıfır araçlar için geçerli olan bu sistemde takip cihazları ile aracın yeri takip edilmektedir.

Tamamına Kredili Araç Satan Galeriler

Tamamına kredili araç satan birçok galeri bulunmaktadır. Özellikle büyük çaplı galerilerin tercih ettiği kredili sistem ile her kesimden insan araç sahibi olabilmektedir. Tamamına kredili araba veren galerileri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • com: Bir internet sitesi olan sahibinden.com’a birçok satıcı aracını sisteme eklemektedir. Araç bilgilerini detaylı bir şekilde giren araç sahipleri aracı kurum veya kişi kullanmamaktadır. Sahibinden.com’dan araç alacak kişiler direkt olarak aracın sahibi ile iletişime geçmektedir.
 • Peşinatsızaraba.com: Sahibinden.com gibi internet sitesi olan Peşinatsızaraba.com, birçok araba galerisi tarafından kullanılmaktadır. Araba galerilerinin ortak sitesi olan peşinatsızaraba.com’da birçok kampanya düzenlemektedir.
 • com: Birçok araç sahibi ve galeri tarafından kullanılmakta olan bu site hem ikinci el araç satışı hem de sıfır araçların satışını yapmaktadır. Birçok alt kategoriye ayrılan araçların türüne, modeline ve markasına göre site içinde arama yapabilirsiniz. Ayrıca satıcı ile yüz yüze iletişime de geçebilirsiniz.
 • com: Bu İnternet sitesi Doğuş Otomotiv’in resmi İnternet sitesidir. Peşinatsız, senetle ya da tamamına kredi yöntemi ile birçok arabanın satışı yapılmaktadır. Tamamına kredili araba Ankara’da bulunmaktadır.

Kredili Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredili araç alırken dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Satın alınan firma ve kişi araştırılmalı ve aracın sorgulaması yapılmalıdır. Özellikle ikinci el araç alacak kişilerin daha dikkatli olması gerekmektedir. Tamamına kredili araç alacak kişilerin dikkat etmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Satın almak istediğiniz aracın ekspertiz raporunu mutlaka inceleyin ve uzman kişilere inceletin.
 • Eksper raporu için galerinin ya da satın alacağınız kişinin önerdiği yere değil kendi bildiğiniz servise götürün.
 • Arabanın satış sözleşmesini iyice okuyun.
 • Eğer ikinci el araba alıyorsanız daha önce kaç kişiye satıldığını öğrenmeye çalışın. Eğer çok fazla el değiştirmiş ise bir problem vardır.
 • Aracın daha önceki kilometresini öğrenin.
 • Hasar plaka sorgulamasını ve üzerinde herhangi bir ceza olup olmadığını da öğrenmeniz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Vatan Bilgisayar’dan Odeabank İle Telefon Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.