Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Taşıt Kredileri İçin Kurumsal Başvuru Nasıl Yapılır?

22.02.2017
224

Taşıt Kredisi Nedir?

Bu yazımızın asıl amacı sizlere taşıt kredisi almak için kurumsal başvuru nasıl yapılır? sorusunun cevabını açıklamak olacak. Bu sorunun merak edilenlerine geçmeden önce taşıt kredisi nedir, hangi tür araçlar için alınır veya taşıt kredisi çekmek için illa 0 araç almak mı gerekiyor gibi soruların cevabını vereceğiz. Öncelikle şunu belirtelim taşıt kredisi hem ikinci el hem de 0 araçlar için kullanılabiliyor. Eğer alacağınız araç ikinci el ise 5 yaşa kadar olan araçlar için kredi çekebiliyorsunuz. Araç kaskosu yaptırırken de eğer bankanın size önerdiği ve anlaşmalı olduğu kurum arayıcılığı ile yaptırırsanız sizlere indirim olanağı sağlanmakta. Faiz ve vade oranlarına gelince, bankalara göre değişiklik gösterdiğini görmekteyiz.

Taşıt Kredileri İçin Kurumsal Başvuru Nasıl Yapılır

Sizin araç tercihiniz eğer 0 km ise banka size kefil şartı koymuyor, aracınızı rehin alıyor. En fazla 60 aya kadar vade seçeneği kullanabileceğinizi belirtir ve araç teslim bedelinin %70’i ile %90’ı arasında kredi çekme ihtimaliniz bulunmakta. Eğer seçimizin ikinci el araçlardan yana ise bankalar size yine 60 aya kadar vade imkanı tanıyabiliyor ancak kefil şartı koymaları da mümkün. İkinci el araç kredilerinde de taşıt kasko bedelinin %60’ı ile %80’i arasında kredi çekme ihtimali görülüyor. Taşıt kredisi kullanmak isteyen tüketicilerin daha net oranlarla karşılaşabilmesi için bankalar arasında araştırma yaparak karar vermesi daha doğru olacaktır.

Şimdi taşıt kredileri için kurumsal başvuru nasıl yapılır? Sorusunun cevabını sizlere sunalım. Aslında Taşıt kredileri için kurumsal başvuru nasıl yapılır sorusu içerisinde bir başka merak edilen soru olan ‘’ticari taşıt kredisi nasıl çekilir ?’’in  cevabını da barındırıyor. Kurumsal alandan kredi almak istiyorsanız eğer ilk yapmanız gereken ticaret sicil gazetenizi kurum yetkililerine sunmanız olacaktır. Bunun yanı sıra, noterden onaylanmış yılın imza sirküleri ve son üç yılın güncel vergi levhasının hazırlanması gerekmektedir.

Kurumsal kredi başvurusu süreci için gerekli olanların başında yukarıda belirttiğimiz gibi sicil gazeteniz, son üç yıla ait vergi levhası ve noterden onaylı imza örnekleriniz gerekirken normal bir bankadan ihtiyaç kredisi çekerken hangi evrakları veriyorsanız onları da yanınıza almanız gerekiyor. Ancak bu evrakları belirtirken bankaların birbirinden farklı isteklerde bulunabileceğini de sizlere belirtmemiz gerek. Ancak klasik olarak görülen belgeler varsa firma ortaklarının ve kullanılacaksa kefillerinin nüfus cüzdanı fotokopileridir. Bütün kurumlar işlerini düzenli bir şekilde ilerletmek için ve yoluna koymak için araca ihtiyaç duyarlar. Bankalarda bu durumun farkında olduğu için müşterilerine sunduğu kredi imkanları gibi firma imkanlarını da düşünerek onların da faydalanabilmesini sağlamaktadır. Bankaların diğer kredilerde ve müşterilerde uyguladıkları politikanın kurumlar üzerinde de uygulanması ve kurum sahiplerinin de faydalanabilmesi daha istikrarlı işlerin yapılmasını sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Sıfır Araba Alacak Gücüm Yok Diyenlere başlıklı makalemizde 2. El araç kredisi, bankalar taşıt kredisi ve Kasko ve trafik sigortası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.