Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Taşıt Kredisi Başvurusu Hangi Durumlarda Reddedilir?

20.02.2017
243

Taşıt Kredisi ve Özellikleri

Taşıt kredi başvurusu hangi durumlarda reddedilir ? sorusu taşıt kredisi almak isteyen tüm tüketicilerin aklındaki sorulardan bir tanesi. Bu başlık altında bizde taşıt kredisine başvuru yapmak için hangi şartların gerekli olduğunu ve yaptığınız başvurunun ne gibi nedenlerle reddedilebileceği hakkında bilgi vereceğiz. Bu soruların cevabını aramadan önce taşıt kredisi nedir bunun üzerinde konuşalım. Taşıt kredisi, taşıt kredisi söz konusu iken 0 veya ikinci el araç olması önemli değil. Bankalar size her iki seçenek içinde kredi imkanı sunuyor. Bankalara kurumsal yada bireysel olarak taşıt kredisine başvuru yapabiliyorsunuz. Nakit paraya ihtiyacı olan herkese imkan sağlayan bankalar söz konusu araç olunca da desteğini esirgemiyor. Her bankanın araç kredisi için imkan sağladığının altını çizerek taşıt kredilerine bankaların 48 aya kadar vade olanağı sağladığını da belirtmeliyiz. Ülkemizde 0 araç için kredi çekmenin yanı sıra eğer ikinci el araç almak istiyorsanız ve aracın yaşı 5’i geçmemiş ise de kredi kullanabiliyorsunuz. Taşıt kredilerinde faiz oranları bankadan bankaya da değişiklik gösteriyor. Bankalar size taşıt kredisi verirken aldığınız araca ipotek koyuyor ayrıca aracınıza kasko ve hayat kredisi kullanımını da kredi süresince mecbur kılıyor.

Taşıt Kredisi Başvurusu Hangi Durumlarda Reddedilir

Taşıt kredisi konusunda sizleri aydınlattıktan sonra şimdi merak edilen diğer soruya geçelim. Taşıt kredisi başvurusu hangi durumlarda reddedilir. Araç almak için banka kredisi kullanmak isteyen tüketiciler bu konuyu fazlasıyla düşünüyor ve hangi şartlarda taşıt kredisi çekebildiğini yada hangi durumlarda olumsuz cevap alabileceğini merak ediyor.

Taşıt Kredisi Neden Reddedilir?

Eğer kredi için yolunuz bankaya düşerse çok büyük sorunlar olmadıkça banka sizi geri çevirmez. Zaten bankalar sizlerin kredi çekmesi için değişik kampanyalar ve imkanlar sağlıyor. Bazen de işler planlandığı gibi gitmiyor. Özellikle ikinci el araçlarda genellikle bulunan 5 yaş sınırı tüketicilere zorluk çıkarıyor. Bazı bankalarda da yaş sınırı 5 olarak değil 3 ile karşımıza çıkabiliyor yani yaş sınırı bankalar arasında farklılık gösterebiliyor.

Taşıt kredisi başvurusu hangi durumlarda reddedilir sorusunun en büyük cevabı almak istediğiniz ikinci el aracın yaşıdır. Karşınıza çıkabilecek en büyük sorun yaş sorunu olur çünkü eğer bir yaş dahi fazla ise kredi alamazsınız. Bunun yanı sıra eğer kredi çekmek isteyen kişinin ismi kara listede yer alıyorsa kredi çekmesi olanaksız. Eğer bankadan taşıt kredisi almak istiyorsanız isminizin kara listede bulunmaması gerekiyor, bu durum olumsuz cevap gelmemesi için dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi. Olumsuz cevapların nedenlerinden bir diğeri de kredi notunun düşük olması. Eğer kredi notunuz düşük ise kredi çekme ihtimaliniz büyük oranda düşüyor. Taşıt kredisi çekmeye yeltenen bireyler önce kredi notlarının durumunu incelerse bir sürprizle karşılaşma ihtimalleri de kalmaz. Bu saydığımız olumsuzluklardan herhangi bir tanesi sizin için geçerliyse olumsuz bir cevap almanız muhtemeldir. Eğer bu risk durumlardan birini taşımıyorsanız bir sorun yaşamazsınız.

Bir önceki yazımız olan Araç Kredisi Alırken Araca Kasko Yaptırmak Zorunlu mu? başlıklı makalemizde araç kredisi kasko, araç kredisi kasko zorunluluğu ve taşıt kredisi kasko hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.