G-00RJKRKGGQ
Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Ticari Kredi Kartı Kimler Alabilir?

10.03.2017
332

Ticari Kredi Kartı

Bankalar tarafından sunulan hizmetlerden bir tanesi. Ancak bu kart gerek limit olarak gerek kullanım alanı olarak gerekse bankalarda vade oranı olarak diğerlerinden daha farklı.  Bankalar ticari kredi kartlarını işletmelere şirketlerinin harcamaları gerçekleştirmeleri için sunduğu bir hizmettir. Ticari kredi kartlarının amacı kişisel harcamalarla iş için yapılan harcamaların birbirinden ayrılmasını sağlamak, şirkete yapılan nakit akışını kontrol altında tutmak ve gelir gider hesaplarını kontrol edebilmek için dengeyi sağlamak amaçlı kullanılan aynı zamanda verimi arttıran masrafları eksilten ticarette yaşanan rekabette bir adım öne geçiren kartlardır. Ticari kredi kartına sahip olmak isteyen iş yeri yetkililerinin, sahiplerinin bu alanda hizmeti olan bankalara başvuruda bulunması gerekmektedir.

ticari kredi karti

Ticari kredi kartı olanlar taksitli işlemleri nasıl gerçekleştirebilir? Eğer ticari kredi kartı kullanıyorsanız taksitli ödeme yapmak için ödeme ekranında çıkan gerekli kredi kartı bilgilerini verdikten sonra ekranın altın karşılaşacağınız kartınızda kullanılabilecek taksit seçenekleri arasından yapabilirler. BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu) tarafından 2014 yılında kredi kartları için bir düzenleme yapılmıştı. Bu düzenleme ile kredi kartlarında yapılabilecek taksit sayısı için üst sınır 9 olarak belirlenmiştir. Ticari kart kullanılarak gıda, kuyumcu, telekominasyon ve akaryakıt gibi sektörlerde taksit imkânı sağlanabilmektedir.

Bankalar tarafından ticari kredi kartlarına sunulan farklı taksit seçenekleri vardır. Bankalar ve bu alanda hizmete sundukları kredi kartlarının farklı taksit seçenekleri hakkında bilgi verelim. Eğer ticari kredi kartınız TEB, Worldcard, Vakıfbank, Worldcard da dahil olmak üzere 9 aya kadar taksit seçeneği ile alışveriş imkânı bulabilirsiniz. Shop & Miles, Deniz Bonus, Bonus CarddaGaranti Bankası Bonus Card, Şeker Bonus, Eurobank Tekfen Bonus, Türkiye Finans Happycard, Deniz Bonus gibi bankalardan ticari kredi kartı kullanırken vade farklı 9 taksit ile vade farksız ise 6 aya kadar taksit imkânı ile satın alabilirsiniz. Maksimum kartta İş Bankası Maksimum, Maksimum logosu bulunan T.C. Ziraat Bankası kartlarınız ve Maksimiles kartlarını kullanarak vade farkıyla 9 taksitle alışveriş yapabilir vade farksız 6 aya kadar taksit imkanını bulabilirsiniz. Kullandığınız kart CardFinans da Finansbank ise vade farklı 9 taksit, vade farksız 6 aya kadar taksitle alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir başkası, HSBS
C kart ile HSBC Advantage kartını kullanmakta iseniz peşin fiyatına 6 taksit yaptırabilir, vade farkı ile 9 taksitle alışveriş yapabilirsiniz. Son olarak Halkbank Business kartını kullanıyorsanız vade farksız 9 ay seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

Ticari Kredi kartları bireysel kredi kartlarından farklıdır. İşletmelere özel iş yerine sahiplerine, iş yeri yetkililerine verilen bir kredi kartıdır. Yani ticari kredi kartlarından sadece işletme sahipleri ve yetkilileri faydalanabilmektedir. Ticari kredi kartların limitleri bireysel kredi kartlarına oranla daha fazladır. Ticari kredi kartları kullanılarak kuyumcu, gıda, telekominasyon ve akaryakıt gibi alanlarda alışverişler gerçekleştirilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Başvurusu Yapıp Red Alanların En Sık Yaptığı 5 Hata başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.