Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Türk Bankalarımı, Döviz Mi Daha Karlı?

01.12.2016
341

Genellikle hemen hepimizin paraya olan ihtiyacı artış gösterdi. Geleceğini düşünen bireyler, iyi bir yaşama sahip olabilmek için bazı yatırımlarla gelir elde etmeye çalışmaktadır. Bilinçli bir şekilde parayı yönetmemiz gerektiğini biliyoruz. bireyler geleceğe yönelik yaptığı yatırımlar farklı şekillerde faaliyet göstermektedir. Kimisi eski yöntemle bankalarda bekletirken kimisi kuyumcudan altın alarak yastığının altında saklamaktadır. Günümüz insanı çok bilinçli bir şekilde hareket ettiğini belirtmek isterim. Finans piyasalarına olan güvenin artması ve sürekli takip edilebilir hale gelmiştir. Yatırımcıların finans piyasalarına olan güvenin artması sonucunda borsada parasını değerlendirmek ya da döviz alarak daha karlı bir iş haline gelmiştir. Türk bankalarının düşük faiz oranlarına karşı yatırımcılar Türk bankalarına yatırım yapmayı bırakarak Euro, Dolar gibi döviz alarak altın gibi daha sağlam ve karlı yatırım yapmayı tercih etmişlerdir. Yazımızın devamında Türk bankaları ve döviz başlıkları altında hangisinin daha karlı olduğu hakkında bilgi verilecektir.

Türk Bankalarına Yatırım

Son yıllarda ekonominin büyümesiyle beraber Türk bankalarının değeri artmaya başlamıştır. Eskiden para yatırmak için yatırmacılar korkuyorlardı. Risk içeren bir yatırım unsuru olduğundan dolayı çoğu birey yastık altı yaparak yatırımlar gerçekleştiriyordu. Türk bankalarına yatırım daha çok uzun vadeli getiri sağlayan yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir. Aşağıda önemli olan üç bankanın yatırım hesaplarını ayrı ayrı ele alarak daha çok bilgi sahibi olacağız.

Türk Bankalarımı, Döviz Mi Daha Karlı

İş Bankası: İş Bankası’nın en karlı yatırım hesabı şu anda Maksimum hesaptır. Bu hesap hem vakit hem de nakit para kazandırmaktadır. Siz hayatınıza bakarken paranız her zaman değer kazanacaktır.

Ziraat Bankası: Uzmanlar tarafından yürütülmektedir. Portföy fonları, kazanç sağlamakta ve güven vermektedir. Kendi risk ve profiline uygun birikimlerinizi farklı yatırımlar yapabilirsiniz.

Halk Bankası: Güncel ve objektif bilginin yatırımcılar tarafından tercih edilmesi, dağıtım kanallarının etkin kullanılması, verimlilik ve güvene dayalı olmasından dolayı tercih edilmektedir.

Döviz Yatırım

Yukarda belirttiğimiz gibi Türk bankalarına yatırım yapmak biraz da olsa getirisi az ve uzun vadeli bir plandır. Ancak döviz alarak yatırım yapmak günümüz yatırımcıları tarafından daha çok tercih edilmektedir. çünkü Dünya genelinde piyasaların sürekli hareket içinde olması yatırımcıları döviz almaya itmektedir. Piyasalar her an değişiklik gösterdiğinden dolayı yatırımcılar daha çok Euro ve Dolar piyasalarında boy göstermektedir. Aşağıda Dolar ve Euro’yu ayrı ayrı ele alacağız.

Dolar: Özellikle son günlerde Dolar’ın 3 TL’nin üstüne çıkması yatırımcıları bu tarafa itmektedir. Dolar’ın yükselme göstermesi yatırımcıların yüzünü güldürmüştür. Bazı yatırımcılar çok kar elde ederken bazı yatırımcılar ise Dolar’a yatırım yapmadıkları için hayıflanmaktadırlar. Dolar’ın yükselme göstermesi altın piyasasını düşürmüştür. Altına yatırım yapan yatırımcılar Dolar’ın yükselmesinden rahatsız olmaktadırlar. Yatırımcılar altın değer kaybettiğinde altını elden çıkararak Dolar’ a yatırım yaparak, Dolar değer kaybettiğinde ise altın alarak yatırım yaparak kar elde etmiş olacaklardır.

halk-bank

Euro: Avrupa’nın para birimi olan Euro son yıllarda yatırımcılar tarafından çok tercih edilen döviz elemanıdır. Bazı siyasi olaylar yüzünden sürekli değişme halinde olan Euro anlık değişmeleriyle piyasalarda yerini almaktadır. Türk bankalarına nazaran daha karlı olan Euro özellikle son yıllarda Forex de en çok tercih edilen ürün haline gelmiştir. Finans piyasalarında yüksek bir hacme sahip olan yatırımlardır. Ve bu sayede kısa vadede yüksek kazançlar elde edilmektedir. Yüksek bir kazanç sağlamak için deneyime ve piyasalarda ki dalgalanmalardan nasıl yararlanması gerektiğini bilmek gerekir. Türk bankalarına yatırım yapmaktan daha çok döviz alarak yatırım yaparak kısa vadede kazanç elde etmek daha mantıklıdır.

Bir önceki yazımız olan Otomatik Ödeme Talimatı Nedir ? Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir ? başlıklı makalemizde Ödeme talimatı nedir, otomatik ödeme ve Otomatik ödeme talimatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.