Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Türk Ekonomi Bankası (TEB) 100 Bin TL 120 Ay Vadeli Konut Kredisi

23.02.2017
224

Türk Ekonomi Bankası (TEB) dijital bankacılık dünyasında hizmet veren bankalardan bir tanesi. CEPTETEB uygulaması ile dijital alanda müşterilerinin hizmetinde olan TEB en çok rağbet gören konut kredisi ile de tüketicilerine uygun faiz imkanları sunuyor. Eğer konut kredisi almak için yolunuz Türk Ekonomi Bankası’na düşerse %0,95’lik bir faiz oranı ile karşılaşıyorsunuz. Bizde siz tüketiciler için Türk Ekonomi Bankası tarafından sunulan 100 bin TL ile 120 ay vadeli konut kampanyasını sizler için değerlendirdik.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) 100 Bin TL 120 Ay Vadeli Konut Kredisi

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) 100 bin TL 120 ay vadeli konut kredisi örnek ödeme planına bir göz atalım…

Konut kredisi almak isteyen tüketiciler TEB’e

Türk Ekonomi Bankası tarafından sunulan konut kredilerinden faiz oranı %0,95 olarak görülmekte. Konut kredilerinin yıllık maliyeti %14,03 oluyor. Bu konut kredisinin aylık geri ödeme ücretlerine bakınca da 1.400 TL’ye denk gelen bir tutar görüyoruz. Diğer bankalar tarafından sunulan konut kredilerini incelediğimiz taktirde Türk Ekonomi Bankası’nın sunduğu teklifler daha cazip geliyor, ayrıca imkanlar daha uygun. Şimdi konut kredisi için diğer merak edilen soruları cevaplandıralım, faiz maliyeti, sigorta durumu, toplam geri ödenecek tutar gibi sorular…

 

Türk Ekonomi Bankası’nın ( TEB ) 120 ay vadeli 100 bin TL  Konut Kredisi

Aylık geri ödeme ücreti: 1.400 TL,

Konut kredisinin faiz oranı: %0,95,

Toplamda geri ödenecek faiz: 68.028 TL,

Yıllık maliyet oranı: %14,03

Toplam geri ödenecek tutar: 169,196 TL

TEB (Türk Ekonomi Bankası) Konut Kredisi Masrafları

İpotek tesis masraflar toplamı: 159 TL,

Kredi Tesis Ücreti: 500 TL (kredi miktarına göre değişiklik göstermektedir, binde beş oranında alınır)

Eksper işlem masraf tutarı: 508 TL (konuta ve özelliklerine göre değişiklik gösterebilir)

Masrafların toplamı: 1.167 TL.

TEB Konut Kredisinde Gerekli Belgeler

Türk Ekonomi Bankası’nda konut kredisi almak istiyorsanız bankanın gerekli gördüğü bazı belgeleri hazırlamanız gerekmekte. Öncelikle nüfus cüzdanınız (yada ehliyet), gelir belgeniz (iş yerinden onaylı maaş bordrosu), konut kredisi başvuru formunuzu ayrıca almak istediğiniz konutun tapusu ve konut belgelerinin başvuru sırasında yanınızda bulunması gerekmektedir. Banka tarafından sizlere kefil şartı konulursa kefilinizin de sizlerle aynı şekilde gerekli evrakları yanında bulundurması gerekiyor.

Diğer Dikkat Edilecek konular

Konut kredisi çekmek istediğiniz ev için banka tarafından ipotek konulacaktır. Banka sizlere sigorta şartını net bir şekilde koyacaktır. Ayrıca Türk Ekonomi Bankası kredi seçeneği sunarken kefil şartı bulundurmasa da farklı durumlarda kefil şartı bulundurabilir.

TEB Konut Kredisi Başvuru

Türk Ekonomi Bankası’nın konut kredisine başvuru yapmak için isterseniz TEB şubelerini ziyaret edebilir, isterseniz de Türk Ekonomi Bankası’nın resmi internet sitesi olan  www.teb.com.tr’den konut kredisi seçeneğine başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer internet seçeneği ile başvuru yapmak istiyorsanız https://www.teb.com.tr/kredi-jet-konut-kredisi/#step=1 seçeneğine hemen tıklayarak başvuru imkanı sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Nedir? Nasıl kullanılır? 2020 başlıklı makalemizde konut kredisi faizi, konut kredisi nasıl alınır ve konut kredisi ne hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.