Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Türkiye’de Tefeci Telefonları

31.08.2018
805

Tefeci telefon numarası, yasal olduğu düşünülerek aranan cümlelerdendir. Ancak tefeciliğin hiçbir yasal yönü yoktur. Hiçbir vergi ödemeden borç paraya faiz işletmek Türk Ceza Kanunları’na göre tamamen suçtur. Vatandaşların kredi çekmek yerine tefeci arayışına düşmesinin sebebi, bankaların kredi vermemesidir. Bankaların kredi vermeme sebebi ise, kredi notu düşüklüğü veya kara listede yer almaktır. Her ne kadar, tefecilerin nakit para verilmesine aldanılsa da, hiçbir banka tefeciler kadar yüksek faiz istemez. Yasal tefeciler de en çok aranan başlıklardan olsa da, tefeciliğin yasal bir türü de bulunmamaktadır.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi:

Tefeci bulmak için aranan kişiler, bankaların kendilerine kredi verdiğinden habersizdir. Pek çok kişi kredi taleplerinin reddedilmesiyle tefeci arayışına girer. Tefeci telefonları internette rahatlıkla bulunan şeyler değildir. Bunun sebebi de yine bu işin tamamen suç olmasından kaynaklanır. Tüm bu risklere ve usulsüzlüklere adım atmaktansa, bankalarla kredi anlaşması yapmak çok daha doğru olacaktır. Tefeci, size verdiği borca 12 ay içinde %30 oranına kadar faiz işletir. Bu faiz oranı hiçbir bankada göremeyeceğiniz yüksekliktedir. Bankaların ise sizden istediği birkaç şart bulunmaktadır. Bu şartları yerine getirirseniz, yasal bir şekilde borcunuzu kapatmanız mümkün olacaktır. Kredi tablosu adı verilen sistemde, kredi notu düşük olan riskli gruplar arasında yer alır. Bu kişilere bankalar kredi vermekten kaçınır. Bu durum, tersine çevrilemeyeceği anlamına gelmez. Öncelikle hangi bankanın müşterisiyseniz bu bankaya gitmeyi tercih edeniz. Bankalar tanıdıkları müşterilerle iş yapmaya daha yakındır. Bankada eski borçlarınızı yapılandırmanız mümkün olacaktır. Bu şekilde yeni bir kredi planı hesaplanır ve siz de borçlarınızı kolayca ödersiniz.

Kredi Çekme Yöntemleri:

Düşük puanlı kişilerin bankalardan kredi çekmesi için belirli yöntemler bulunur. Bu yöntemlerin hepsi, tefeci adresleri ve fiyatları aramaktan daha kolaydır. Öncelikle taşınmazınız varsa işiniz çok daha kolaydır. Taşınmazınızı ipotek ettirerek, kredi çekmeniz oldukça kolay olacaktır. Taşınmazınız yoksa ve kredi notunuz da düşükse, yapmanız gereken başka bir yöntem daha vardır. Kredi notu yüksek bir kişinin sizin için kefil olmasını isteyebilirsiniz. Kredi notunun düşük olmasının sebebi, kredi kartı borcunuzu ödememeniz ya da düzenli ödememenizden kaynaklanır. Bu tip nedenler kredi notunuzu hızla düşürse de, düzenli ödemelere başlamak da bir o kadar hızla artıracaktır.

Nasıl Kredi Alırım?

Borç para verenlerin telefon numaraları internet üzerinde dolaşmaktadır. Ancak bu numaraların hiçbirine itibar etmemeniz önerilir. Birçoğu tefeci bile değildir. Tefeci olmayanlar sizi kandırmaya çalışacaktır, tefeci olanlar ise yüksek faizlerle borcunuzu ödemenizi engelleyecektir ve bu şekilde size haciz başlatacaktır. Tüm bu zahmetlere girmektense, NKredi yöntemini tercih edebilirsiniz. Bu kredi yöntemiyle kısa sürede 20 bin TL nakit paraya ulaşmanız mümkün olacaktır. NKredi ve diğer kredi yöntemleri, kara listede olanlara veya kredi notu 0 olanlara kredi verilmesini hedefler. Bu krediler verilirken, standart faiz oranlarından biraz daha çok faiz uygulanır. Ancak hiçbir faiz oranı, tefecilerin belirleyeceği orandan daha yüksek olmayacaktır. NKredi gibi yasal kredi sitemleriyle kredi çektiğinizde, aylık gelir durumunuza ve ödemelerinize göre taksit tutarınızı da belirleyebilirsiniz. Uzun vade olanaklarıyla da borcunuzu daha rahat ödemeniz mümkün hale gelecektir. Tüm bu kredi yöntemleri ve yapılandırma avantajları, vatandaşların borçlarını usulsüzlüklere girişmeden ödemesini sağlamak içindir. Birçok kişi tefeciyle anlaşmaktadır ve yüksek faiz oranlı borçlarını ödeyemedikleri için hacze düşmektedir. Halbuki, bankalarıyla anlaşan kişiler borçlarını ödeyemedikleri takdirde borçlarını yapılandırarak başka şanslara kavuşabilmektedir. Bankalar dışında diğer kredi kuruluşlarını ve faktöring şirketlerini de tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Youtube Para Kazanma , Youtube Nasıl Para Kazanılır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.