Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Türkiye’de Yatırım Yapmanın 10 Avantajı

11.01.2017
244

Yatırım yapmak ve geleceği bu sayede garanti altına almak, tüm bireyler için en önemli problemlerden bir tanesidir. Geçim derdi ve sosyal yaşantısını devam ettirme sorunları içerisinde bireyler her ne kadar para biriktirmekte zorlanıyor olsa da günümüzde pek çok birey geleceğini ve kendisini garanti altına almak adına birbirinden farklı yatırım araçları ile çalışmaktadır. Borsa,Forex ya da döviz piyasaları bu yatırım araçlarından en etkili olanları gibi gözükse de pek çok birey para biriktirmek adına başka yatırım yollarını da kullanmaktadır. Türkiye’de yatırım yapmak ise diğer ülkelere göre hem daha avantajlı hem de uzun vadede kazanç sağlayacak yollardan bir tanesidir.

Kaliteli Ve Genç Bir Nüfusa Sahip Olunması

Türkiye’de yatırım yapmanın en etkili yollarından bir tanesi genç ve dinamik bir nüfusa sahip olunmasıdır. Diğer ülkelere oranla genç nüfusun oldukça yüksek olduğu ülkemizde, gelişim devam ettiği ve nitelikli birey sayısı arttığı için yatırım oranları da gün geçtikçe yükselmektedir. Kalifiye eleman ve çalışan birey sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Jeopolitik  Açıdan İyi Bir Bölgede Yer Alması

Türkiye hem coğrafi açıdan hem de yer altı zenginlikleri ve jeopolitik konumu açısından dünya  ticaretinin odak noktalarından birinde yer almaktadır. Bu nedenle de Türkiye’de yapılan tüm yatırımlar gün geçtikçe değer kazanmakta ve bireylere kazanç sağlamaktadır. Ticaret kolları açısından köprü görevinde de olduğu için ticari yatırım yapmak isteyen bireyler içinde son derece elverişli durumdadır.

Enerji Akışında Odak Noktada Yer Alması

Türkiye’ye yatırım yapılmasındaki diğer etkili nedenlerden bir tanesi ise, doğalgaz ve petrol gibi oldukça değerli kaynakların yer aldığı bir bölgede bulunmasıdır. Geçiş görevini üstlenmesi ve ülkenin bazı bölgelerinde bu değerli enerji kaynaklarından çıkarılıyor olması Türkiye’de yapılan yatırımların değerini arttırmak ve yatırımcılar içinde odak noktası olan bir bölge haline gelmesine yardımcı olmaktadır.

İç Pazar Hacminin Oldukça Büyük Ve Etkili Olması

Türkiye dış pazar piyasasında olduğu kadar iç Pazar hacminde de oldukça büyük bir etkiye sahiptir. Ülke iç pazarda kullanılabilecek birbirinden farklı ürünlerin yetiştiği bir coğrafyada yer aldığı için yatırım getirisini de arttırmaktadır. Aynı zamanda ülkeye gelen turist sayısının her yıl artıyor olması, reklamının iyi yönetiliyor olması ve doğal güzellikleri ile iç pazarı her geçen gün büyümektedir.

Yatırım Sahiplerine Teşvik Yardımları Sağlanması

Yatırım teşvikleri açısından Türkiye, ülke içerisinde yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı pek çok firma ve bireye destekler sağlamaktadır. Devlet desteği ve bireylere yatırımlar konusunda sağlanan kampanyalar ile birlikte her yıl düzenli olarak ülkeye yatırım yapan firma sayısı artmaktadır. Belirli bölgelerde yatırımlar sıklaştırılarak, hem bu bölgelerin kalkınması sağlanmakta hem de daha da güzelleşmesine olanak tanınmaktadır.

Ekonomisinin Gün Geçtikçe Büyüyor Olması

Ülkede genç ve çalışan nüfus oldukça fazla olduğu için ekonomisi de her geçen gün büyümeye devam etmekte ve dış pazarda isminin duyulmasına yardımcı olmaktadır.

Ülkeler Arası Ticaret Anlaşmasının Bulunması

Türkiye’nin pek çok avrupalı devlet ile arasında ticaret ve deniz yolları anlaşması bulunduğu için ticaret ve para akışı hızlı sağlanmaktadır. Bu da piyasadaki değerini yükseltmektedir.

İş Gücü Altyapısının Yüksek Olması

Ülke dış Pazar ve iş gücünün yanı sıra yer altı kaynakları ve alt yapı tesislerinin düzenli olması nedeniyle de pek çok yatırımcıya ev sahipliği yapabilmektedir.

Gelişen Ve Yenilenen Bir Ülke Olması

Ülkenin genç nüfus, ekonomik gelir gibi etkenlerle her geçen gün daha da büyüyor olması, yatırımcılar için ek bir avantajdır.

Dünya Piyasalarındaki Değerinin Artıyor Olması

Türkiye’nin konumunun ve ekonomik seviyesinin bu derece gelişiyor olması, ülkeler arasındaki prestijini de arttırmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Otomatik Ödeme Talimatı Nedir ? Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir ? başlıklı makalemizde Ödeme talimatı nedir, otomatik ödeme ve Otomatik ödeme talimatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.