Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Türkler En çok Hangi Uluslararası Şirketlerden Hisse Alıyor?

24.01.2017
354

Borsada Kazanmanın Anahtarı Nedir?

Borsa oldukça ilginç para kazanma yöntemleri arasında yer almaktadır. Akıllı yatırımlarla bir günde servetinize servet katabileceğiniz gibi servetinizin uçup gidişine de şahitlik edebilirsiniz. Öncelikle borsa da işlem yapmadan önce borsaya hakim olmanız ve konuyu tam anlamı ile öğrenmeniz büyük önem taşımaktadır. Ayrıca unutulmaması gereken en önemli detay sadece okuyarak ve izleyerek bir şeyleri öğrenmek matematiksel olarak mümkün olmamaktadır. Ayrıca deneyim ve pratik bu alanda büyük önem göstermektedir. Fakat küçük atılacak adımlar sizlerin daha iyi bir başlangıç yapmanızda büyük önem taşıyacaktır. Borsa dünya üzerinde sürekli olarak devam eden bir işlemler topluluğudur. Saat farkları 24 saat kapanmayan bir kazanç dünyasını online teknolojilerin artışı ile sizlere sunmaktadır. Bu sebeple borsa da yapacağınız işlemlerde sadece Türkiye ile sınırlı kalmanızı gerektirecek bir durum söz konusu olmayacaktır. Zira dünya üzerinde istatistiki veriler temel alındığında borsa işlemleri şirketlerin hisseleri üzerinde yapılan işlemler yurt dışı için oldukça popüler işlemler arasında yer almaktadır. Hisse almak için en sık ziyaret edilen yurt dışı borsası Amerika birleşik devletleri ve Japonya borsası olarak değerlendirilmektedir. Bu durum iki ülkenin üretimde çok aktif olması ile ilişkilendirilmekte olup özellikle teknoloji şirketlerinin yoğun olduğu iki ülkede işlemler için kısa ve orta vadeli yatırımlar için olağan üstü bir durak oluşturmaktadır. Örnek olarak her yıl yeni ürün üreten bir teknoloji şirketi borsa da orta vadeli kazanç sağlamak için ideal bir ortam hazırlayacaktır. Son dönemde Türk yatırımcısının en uğrak duraklarından biri olan Çin halk cumhuriyeti ekonomik anlamda yakaladığı gerileme ve düşüş trendini henüz sonlandırabilmiş değildir. Bu yüzden Türk yatırımcısının Pekin borsasında yaptığı işlem hacminin önemli oranda düşüş gösterdiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Yatırımlar için şimdilik kendisine güvenli bir yatırım piyasası arayan yatırımcı şimdilik altına yönelmiş ve en doğru adresi bulmak için bekleme konumuna geçmiştir. Son dönemde yeni yılın başlaması ile birlikte dünya borsalarında önemli bir yatırım atağına kalkılacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Zira başta Türk yatırımcı olmak üzere birçok yabancı yatırımcı Ortadoğu’da yaşanan olumsuzlukların sona ermesi ile birlikte yatırımda vites yükseltmek için hazır beklemektedir.

 

Türkler En çok Hangi Uluslararası Şirketlerden Hisse Alıyor

 

 

Türkiye Borsasının Eksileri Ve Artıları Nelerdir?

Türkiye’de hisse almak yatırım yapmak için ideal durakların arasında seçilebilecek en kritik adreslerin başında gelmektedir. Zira ülkemizde akşamdan sabaha gündem olağan üstü değişebilmektedir. Hal böyle olduğunda borsada inişli çıkışlı grafiklerin oluşması yani kazanç ve kaybın oluşması durumu çok kolay bir şekilde kendini göstermektedir. Bu yönü ile bakıldığında borsa da yaşanan bu dalgalanma iyi bir piyasa takibi ile kazanca dönüştürülebilir. Türkiye bu yönü ile kısa vadeli yatırımcı için iyi bir durak olmamakta fakat uzun vadeli yatırımcı için yani direnç noktası olan yatırımcı için büyük kazançların adresi olabilmektedir. Ülkemizin en büyük üretim alanı olan metal üretim sektörü ve inşaat şirketleri borsa da hisse senetleri üzerinde yaşanan işlem hacminin en yüksek olduğu alanlar olarak öne çıkmaktadır. Bu yönü ile bakıldığında uzun vadeli işlemlerde direnç noktası olan yani kaybetme riskine girebilecek yatırımcı için olağan üstü fırsatların ortaya çıkabileceği bir işlem piyasası oluşturmaktadır. Borsa işlemleri için son dönemde oldukça kolay işlem araçları ortaya çıkmıştır. Bunlar bankaların prosedürlerini esnetmesi ile oluşan şirketler olmaları yanı sıra oldukça ciddi bir alt yapıya sahip olan profesyonel ekipler olarak markalaşmayı başarmışlardır.

Bir önceki yazımız olan Otomatik Ödeme Talimatı Nedir ? Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir ? başlıklı makalemizde Ödeme talimatı nedir, otomatik ödeme ve Otomatik ödeme talimatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.