Finans Krediler

Vakıfbank Eğitim Kredisi (En Güncel)

07.09.2018
435

Vakıfbank eğitim kredisi 2018 yılında da verilmeye devam etmektedir. Vakıfbank’ın sunduğu eğitim kredisi birçok müşteri tarafından faiz oranları ve ödeme koşulları sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir. Vakıfbank öğrenci kredisi almak isteyen kişiler gerekli şartları yerine getirdikleri takdirde kredi başvurusu yapabilmektedir. İstenen belgeler ile birlikte Vakıflar Bankası müşteri temsilcisi ile görüşecek hızlı bir şekilde öğrenci kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Vakıfbank Öğrenci Kredisi

Vakıfbank öğrenci kredisi uygun faiz oranları ile sıklıkla tercih edilen bir ihtiyaç kredisidir. Vakıfbank’ın Halden Anlayan Eğitim Kredisi kampanyası eğitim – öğretim dönemlerinde uygun koşullar ile müşterilere sunulmaktadır. Eğitim kredisi almak için belirli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.
Türkiye’nin en bilinen ve en sık kullanılan bankasından biri olan Vakıfbank müşterilerine uzun vadeler sunarak geri ödemelerini kolaylaştırmaktadır. Vakıfbank eğitim kredisi sadece üniversite öğrencilerini ya da kursa gidecek kişileri kapsamamaktadır. Vakıfbank eğitim kredisi ailelerin yükünü hafifletmek amacı ile verilmekte ve çocukların eğitimi için ebeveynlere de verilebilmektedir.

Vakıfbank Eğitim Kredisi Şartları

Vakıfbank eğitim kredisi başvurusu yapacak kişiler herhangi bir Vakıfbank şubesine giderek başvurularını yapabilirler. Vakıfbank kredi başvurusunda istenen bazı şartlar bulunmaktadır. Vakıfbank eğitim kredisi şartlarını şu şekilde sıralanabilir;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak Vakıfbank’ın eğitim kredisi vermek için istediği ilk şarttır. Yabancı uyruklu kişilere eğitim kredisi vermemektedir.
  • 18 yaşını tamamlamış ve 18 yaşından büyük olmak istenen şartlar arasında bulunmaktadır.
  • 18 yaşından küçük biri için kredi çekilecek ise bu krediyi kişinin ebeveyni çekebilmektedir. Ayrıca 18 yaşından büyük biri sigortalı olarak bir yerde çalışmıyor ve düzenli geliri bulunmuyor ise yine ebeveynleri tarafından başvuru yapabilmektedir.
  • Kredi başvurusu yapan kişinin en az 3 aylık sigorta girişinin olması ve prim ödemelerinin yapılmış olması gerekmektedir. Hali hazırda düzenli bir gelire sahip kişilerin kredilerinin onaylanma ihtimali daha yüksektir.
  • Düzenli bir işte çalışmayan ve sigortası olmayan kişinin eğer hesabına yatan düzenli bir kira geliri bulunuyor ise krediye başvuru yapabilmektedir.
  • Staj yapıyor ya da part time çalışıyor iseniz bu çalışma durumunu kanıtlayan belgeyi de başvuru sırasında gösterebilirsiniz.

Vakıfbank Eğitim Kredisi Belgeleri

Vakıfbank eğitim kredisi alacak kişilerden ilk olarak şartları yerine getirmesini istemektedir. Şartları yerine getiren ve kredi alabilecek durumda olan kişiler gerekli evraklar ile Vakıfbank şubesine giderek eğitim kredisi için başvuru yapabilmektedir. Vakıfbank öğrenci kredisi başvuru belgelerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kimlik fotokopisi ya da vatandaşlık numarasını gösteren pasaport, ehliyet
  • Gelir durumunu gösteren belge
  • Eğitim kurumunda kayıtlı olunduğunu gösteren belge
  • Eğitim durumunun talep ettiği miktarı gösteren fatura ya da makbuz

Vakıfbank Öğrenci Kredisi Miktarı

Vakıfbank’ın ihtiyaç kredisi olan öğrenci kredisi uygun faiz oranları ile sıkça tercih edilmektedir. Vakıflar Bankası eğitim kredisi alacak kişilere 40.000 Türk Lirasına kadar destek olabilmekte ve geri ödemeleri uygun tutmaktadır. Geri ödeme planı kişinin gelirine göre ayarlanabilmektedir. Vakıflar Bankası eğitim kredisinde %1,18 faiz oranı belirlenmiştir. Ayrıca geri ödeme için 12 aya varan vade seçeneklerini de Vakıflar Bankası müşterilerine sunmaktadır. Kredinin geri ödeneceğinin kanıtlanması durumunda Vakıflar Bankası herkese kredi verebilmektedir.

Vakıflar Bankası Kimlere Kredi Vermektedir?

Vakıflar Bankası öğrenim görecek olan kişilere kredi vermektedir. Lise, ilkokul, üniversite ve dil kursları olmak üzere birçok eğitim amacına yönelik kredi imkânı sunmaktadır. Özel ve devlet okullarına yönelik kredilerin yanı sıra Milli Eğitim Müdürlüğü bağlantılı kurs, dershane ve spor okulları için de kredi imkânı sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Vakıf bank Kredi Yapılandırma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.