Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Vakıfbank Kredi Kartı Alma Başvurusu

18.04.2017
627

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu

1954 yılı itibari ile Türkiye’de bankacılık hizmeti sunan Vakıfbank son yıllarda kullanımı artan kredi kartlarından dolayı kullanıcıların değişik alanlarda kullanmaları için çeşitli kredi kartı seçenekleri sunmaktadır. Özellikle memur ve çiftçiler gibi kesimler için avantajlı birçok kredi kartı seçeneğine sahiptir.

Kredi kartları insanların hayatında son derece etkili bir alana sahiptir. İnsanlar kredi kartlarına sahip olabilmek için başvuru aşamasında çok zorlanmaktadırlar. Çünkü kredi kartını alabilmek için bazı prosedürlerden geçmemiz gerekmekteydi. İlerleyen teknoloji ile birlikte artık bu tarz prosedürlere ihtiyaç duyulmamaktadır. Vakıfbank kredi kartı alabilmek için basit ve pratik bir şekilde başvuruda bulunabiliyorsunuz. Vakıfbank kredi kartı açtırma talepleri artık daha önce kredi kartı açtırma talepleri gibi karmaşık bir süreçten geçmemektedir. Şimdi Vakıfbank kredi kartı seçeneklerini ve kredi kartı alma başvuru yollarından biraz bahsedelim.

Vakıfbank Kredi Kartları

Vakıfbank’ın tüketicilere sunduğu Vakıfbank Worldcard kredi kartları arasında en çok kullanılanıdır. Vakıfbank Worldcard kullanıcılarına, Vakıfbank ve World ağına üye işyerinde yapılan alışverişler sonucunda Worldpuan ve taksit olanaklarının yanında özel kampanyalar sunmaktadır. Vakıfbank Worldcard hem yurt içinde hem yurt dışında kullanılabilir olup, internet üzerinden alışverişe izin veriyor ve nakit ihtiyaçlar için özel çözümler sunmaktadır.

Diğer Vakıfbank kredi kartları ise özel ayrıcalıklara sahip kartlardır. Bu kredi kartlar taraftar kartları, MilPlus kartları, Rail&Miles kartları, Like Card, Ortak markalı kartlar, Tercih kart ve Ticari kartlardır. Örneğin buradaki MilPlus kredi kartı hava yolu ulaşımını çok kullanan tüketicilere ekstre bonuslar kazandırarak, ücretsiz olarak uçak bileti almalarına olanak sağlamaktadır.

Vakıfbank Kredi Kartının Özellikleri Nelerdir?

Peki, biz tüketiciler neden Vakıfbank kredi kartını tercih etmeliyiz. Kredi kartların genel özelliklerini bilerek kredi kartını tercih etmemiz de fayda vardır. Vakıfbank kredi kartlarının genel özellikleri şunlardır:

 • Vakıfbank kredi kartları dünyanın her yerinde kullanılabilmektedir.
 • Vakıfbank kredi kartı sayesinde yaptığımız alışverişleri taksitlendirerek ödeyebiliriz.
 • Vakıfbank kredi kartının özellikleri içerisinde yer alan en önemli husus ise nakit avans olanağı sağlamasıdır. Vakıfbank kredi kartının nakit avansı özelliği ile her zaman nakit para ihtiyaçlarımızı karşılayabiliriz. Bu sayede kimseden borç para talep etmeyiz. Yalnız Vakıfbank nakit avans çekimini belli bir faiz oranı karşılığında yaptığımızı unutmamız gerekir.
 • Vakıfbank’ın tüm kartlarında yaptığımız işlemler sonrası dekontlarını farklı seçenekler ile alabilmemize imkân sağlar. İster e-mail isterse posta yolu ile kredi kartı ekstrelerini talep edebiliriz.
 • Vakıfbank kartı ile vergi ödemelerini de rahat bir şekilde yapmanız mümkündür.
 • Vakıfbank kredi kartları yukarıda belirtilen özelliklerin yanında kullanıcılarına daha birçok avantajlar sağlamaktadır.

Vakıfbank Kredi Kartı Basvuru

Vakıfbank Kredi Kartı Başvuru Şartları

Vakıfbank kredi kartı alabilmek için öncelikle başvuru yapmak gerekir. Kredi kartı başvurusu yapma sırasında tüketicilerden önemli bir belge istenmemektedir. Yalnızca kredi kartı alma şartlarına bağlı olarak değişen durumlarda tüketicinin aylık gelirini belgeleyen bir doküman istenebilmektedir. Yalnız bu şartlar neticesinde birçok kişiye kredi kartı verilmektedir.

Vakıfbank Kredi Kartına Nasıl Başvuru Yapılır?

Kredi kartlarına artık herkes rahatlıkla sahip olabilmektedir. Oturduğumuz yerden bile tek bir işlem ile kredi kartına başvurulabilmektedir. Vakıfbank kredi kartını alabilmek için bazı yollar bulunmaktadır. Bu yollar şunlardır:

 • Telefon ile kredi kartı başvurusu
 • Şube üzerinden kredi kartı başvurusu
 • İnternet üzerinden kredi kartı başvurusu
 • Sms ile kredi kartı başvurusu
 • Mobil bankacılık ile kredi kartı başvurusu
 • Vakıfbank ATM’sinden kredi kartı başvurusu

Telefon İle Kredi Kartı Başvurusu: Vakıfbank kredi kartı alma başvurusu için direk olarak arayarak başvuru yapılamamaktadır. Yalnız 0850 222 0 724 numaralı müşteri hizmetlerini hattını arayarak en yakın kredi kartı başvuru noktasının nerede olduğu konusunda bilgi alabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı başvuru işlemin, müşteri destek hattını aradığımızda yapacağımız işlem için belirtilen adımları takip edip belirtilen tuşlamaları yaparak başlatabiliriz. Bu kadar imkân ile Vakıfbank kredi kartı alma başvurusu çok kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Şube Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu: Vakıfbank kredi kartına sahip olmak isteyen tüketiciler dilerseler Vakıfbank şubelerine gelerek de kredi kartına başvurabilirler. Kredi kartı başvuru işlemi için birkaç belge istenmektedir. Yanımızda gereken bu belgelerden biri üzerinde resim ve TC numarası olan nüfus cüzdanıdır. Fakat yanınızda ikametgâh yerinizi gösteren belgeyi ve gelir belgesini de bulundurmanız başvurunuzun onaylanması ile kredi kartına daha kısa sürede kavuşabilmenizi sağlamaktadır.

İnternet Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu: Vakıfbank kredi kartına oturduğunuz yerden de başvurabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey bir bilgisayar bulup internete bağlanmak ve ardından Vakıfbank’ın resmi internet sitesine girerek online olarak kredi kartı başvuru işlemini başlatmak için kredi kartı başvuru butonuna tıklamak. Başvuru işleminde sizden istenen bilgileri (T.C kimlik numarası ve cep telefon numarası) eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Çünkü başvuru sonucu verdiğiniz bilgilerin doğruluğu neticesinde cep telefonunuza SMS olarak gelecektir.

Sms ile Kredi Kartı Başvurusu: Vakıfbank kredi kartı başvurusu için kısa SMS yolu ile başvuru hizmet bulunmamaktadır. Bu nedenden dolayı Vakıfbank kredi kartı mesaj ile başvuru kabul etmemektedir. Bu yöntem ile başvuru işlemi halen birçok bankada bulunmamaktadır.

Mobil Bankacılık ile Kredi Kartı Başvurusu: SMS ile başvuru işleminde geçerli olan durum Vakıfbank mobil bankacılık hizmetinde de geçerlidir. Vakıfbank kredi kartı alma başvuru işlemleri mobil bankacılık üzerinden yapılamamaktadır.

Vakıfbank ATM’sinden Kredi Kartı Başvurusu: Yakınlarınızda eğer ki başvuru yapabileceğiniz bir banka değil de ATM’si bulunuyor ise ATM’yi kullanarak kredi kartı başvuru işlemini başlatabilirsiniz. ATM’de giriş tuşuna basarak kredi kartı başvuru işlemlerini girebilirsiniz. Burada sizden istenen bilgileri doldurarak başvuru işleminizi başlatmış olursunuz.

Vakıfbank Kredi Kartı Aidatı Var Mıdır?

Kredi kartı alırken en önemli faktörlerden biri Vakıfbank kredi kartının aidatlarıdır. Vakıfbank kredi kartı aidatları senelik olarak alınmaktadır. Kredi kartı başvurusu yapmadan önce kredi kartlarının aidatının ücretinin ne kadar olacağını merak ediyorsanız müşteri temsilcinize sorabilirsiniz. Çünkü her kredi kartının ücreti farklıdır. Vakıfbank kredi kartları içerisinden normal standart olan kredi kartlarından ücret talep edilmemektedir. Fakat normal standart kartların dışında kalan MilPlus kartlar, Rail&Miles kartlar, Premium kartlar gibi kredi kartlarından ücret alınmaktadır. Bu kartlarında özelliklerine göre her birinin ücreti farklıdır. Bu durumu en iyi şekilde bankadaki müşteri temsilcisi bize açıklayabilir.

Vakıfbank Kredi Kartını Kaç Günde Teslim Alırız?

Vakıfbank kredi kartı başvurumuzu banka ne zaman onaylar ve ne zaman bize teslim edilir gibi sorular kafamızın takıldığı sorulardan biridir. Kredi kartı başvurusu yaptınız fakat kredi kartınız sizlere teslim edilmedi. Bu durum kafanızda birçok sorunun oluşmasına sebep olur. Genel olarak şunu bilmemiz

gerekir. Vakıfbank kredi kartı teslimatları normal şartlarda 7 ile 14 gün arasında herhangi bir sürede tarafımıza teslim edilmektedir. Bu zaman zarfında kredi kartları eğer tarafımıza teslim edilmediyse, ya başvuru yaptığımız bankaya gitmemiz ya da telefon bankacılığı hizmeti ile bankaya ulaşarak bir bildiri bırakmamız gerekir. Çünkü bazen gerek banka gerekse kargo firması tarafından gelen kartların tarafımıza teslim aşamasında bazen aksaklıklar oluşabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Numarası Nerede Yazıyor ? Kart Numarası Hakkında başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.