G-00RJKRKGGQ
Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Vodafone Findeks Kredi Notu Sorgulama

03.03.2017
412

Gelişen hizmet teknolojisi ve rekabet sayesinde artık telefon operatörleri de kredi notu sorgulamasını sağlayabilmektedir. Vodafone findeks kredi notu sorgulama işlemi ise Vodafone operatör kullanıcılarının Tc kimlik numaralarını yazarak bir boşluk bırakarak doğum yıllarını 1112’ye mesaj olarak iletmeleri ile kolaylıkla sağlanmaktadır. Bu sayede sadece bir kaç dakika içerisinde kredi notunuzu öğrenebilir, başvuru sağlamadan önce sonucu hakkında ön görüye sahip olabilirsiniz. Kredi notunun sms ile öğrenme ücreti güncel fiyatı ise operatörün internet sitesinden ya da çağrı merkezi aracılığıyla anında öğrenilebilmektedir.

Kredi notu, bankalardan kredi çekmemizde ya da kredi kartı limit artışı gibi parasal işlemlerde talebimizin banka tarafından onaylanmasında baz alınan en önemli kriterdir. Bankalar müşterilerine belli ücret karşılığında kredi risk raporu satılabilmektedir.

Kredi Kayıt Bürosu tarafından hayata geçirilen Findeks Kredi Notu artık hem tüketicilerin hem de bankaların vazgeçilmezi oldu. Ülke olarak bu durumu artık kabullendik ve alıştık demek artık mümkün. Findeks Kredi notu uygulaması vatandaşlar tarafından çok fazla merak edildi, bir kesim uygulamanın anlamını çözmeye çalışırken bir kesim de hemen kredi notunu sorgulamaya başladı. hatta kredi notunu sorgulayan vatandaş sayısı beklenenin kat ve kat üzerine çıktı. Tabi ki uygulama sadece vatandaşlar tarafından rağbet görmedi. Özellikle uygulamanın anlamını merak eden vatandaşların sorgulama yapabilmesi için çoğu şirket olaya ortak olmak için devreye girdi. Olayın hemen içinde yer almak için çabalayan şirketlerin başında da telekominasyon şirketleri var. FİNDEKS ne demek, ne işe yarıyor bilgilerini almak için tüketiciler öncelikle operatörleri üzerinden sorgulama yapmayı tercih ediyor.

Biz de tüketicilerin bilgi almak için sıklıkla tercih ettiği Vodafone Hattı ile Findeks Kredi Notu Sorgulama konusu hakkında bilgi vereceğiz.

Vodafone Hattı ile Findeks Kredi Notu Sorgulama

Vodafone Hattı ile Findeks Kredi Notu Sorgulaması yapmak için tabi ki bir vodafone hat sahibi olmanız gerekiyor. Hali hazırda bir vodafone hattına sahipseniz bu uygulamayı hemen kullanabilir yada yeni bir hat almayı tercih edebilirsiniz. Kullandığınız hat Vodafone’a aitse hemen işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Telefonunuzda mesaj kısmına girerek ilk olarak TC kimlik numaranızı ve doğum yılınızı yazmanız gerekmektedir. Daha sonra numara kısmına 1112 yazıp mesajı gönderince işleminiz gerçekleşmiş olacaktır. Örnek vererek durumu daha iyi açıklamış olalım. Telefonunuzun mesaj kısmına ‘’12341234123 1998’’ yazarak (sadece rakamları) 1112’ye mesaj olarak göndereceksiniz. Hakkınızda gerekli bilgiler için araştırma yapıldıktan kısa süre sonra kredi notu sorgulama işleminiz gerçekleşerek aynı şekilde sonuç size mesaj olarak gelecektir.

Vodafone Hattından Findeks Kredi Notu Sorgulama Ücreti

Kredi notunuzu hangi kanal arayıcılığıyla olursa olsun sorgularken belirli bir ücret ödemek durumundasınız. Eğer kullanmak istediğiniz kanal Vodafone üzerinden Findeks kredi notu sorgulama yolu olacaksa ödeyeceğiniz tutar 9 TL olacaktır. Ödeme tutarınız ay sonunda faturanıza yansıyacaktır. Ancak vermemiz gereken bir bilgi daha var, 9 TL olarak alınan ücret sorgulama başıdır. Yani yapacağınız her yeni uygulama için Vodafone tarafından 9 TL tahsis edilir. Faturada bir sürprizle karşılaşmamanız için dikkatli olmanızı öneririz.

Yukarıda da belirttik Vodafone ’de sizden bu sorgulama için bir ücret alacak. Bütün yollar ücretli mi, başka bir çaresi yok mu diye merak ettiğinizi biliyor. Var. Ancak pek meşru yollar değil. İllegal yol demek istemiyoruz ancak yöntem biraz farklı. Findeks Kredi notumu öğrenmek istiyorum ancak ücret ödemek istemiyorum derseniz ya bir bankacı tanıdığınız olacak ya da sürekli iletişim halinde olduğunuz bir bankanız. Ancak kredi notunuzu bir bankacının öğrenebilmesi için bir bankada kredi ön kaydınızın bulunması gerekiyor. Ön başvurudan cayma hakkınız da mevcut. Ön başvuruyu iptal ederken ya da krediden vazgeçerken bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Yine de bu iş çok uzun, zor diyorsanız Vodafone’dan 9 TL karşılığından işinizi rahatça halledebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir ? başlıklı makalemizde Banka kredileri için başvuru, en uygun kredi ve Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.