Finans Krediler

World Kredi Kartı Ne Zaman Gelir?

26.06.2017
320

Kredi kartı kullanmayan tüketici neredeyse kalmadı. Kredi kartı kullanmak için bir adım atan vatandaşlarda önce kredi kartı isteklerinin banka tarafından onaylanmasını daha sonra da kendilerine ulaşacağı zamanı merakla bekliyor. World kredi kartı kullanmak için başvuru gerçekleştiren tüketicilerden en çok World kredi kartım ne zaman gelir? Sorusunu duyduğumuz net bir gerçek. Eğer hala bir World kart kullanımı içinde değilseniz başvurunuzu çabucak halledebilir ve sizde bu meraklı bekleyişin içerisinde kendinizi bulabilirsiniz. Başvuru işleminin ardından kredi kartı sonucu sorgulama gibi bir ekranla karşılaşırsınız. Bu seçeneği tıkladığınızda ise kredi kartınızın akıbetini kolayca sorgulayabilirsiniz. Şimdi sizleri daha fazla meraklandırmadan asıl sorunun cevabına gelelim. ‘’Kartım ne zaman gelir?’’

World Kredi Kartı Ne Zaman Gelir

World Card Onaylandı Ne Zaman Gelir?

Kredi kartı başvurusu gerçekleştirmek günümüz şartlarında gerçekten çok kolay. İsterseniz oturduğunuz yerden internet sayesinde isterseniz telefonlarınızın SMS özelliği ile, şubeden yada çağrı merkezlerinden gerçekleştirmek oldukça kolay. Sonrasında kredi kartının onaylanması için bekleyiş gelir eğer banka olumlu bir yanıt verdiyse bekleyiş bu sefer kart için olmaya devam eder.

Bankalar kredi kartı ürünlerini müşterilerine ulaştırmak için üç farklı yöntem kullanırlar;

  1. Ev adresine gerçekleşen teslimat,
  2. İş adresine gerçekleşen teslimat
  3. İse müşterinin birebir şubeden giderek kartını teslim alması ile oluşur.

Kredi kartı başvurunuzu, bankanızın internet sitesine girerek, telefon bankacılığını kullanarak, bankanın size en yakın şubesini kullanarak gerçekleştirmenizin mümkün olduğunu biliyorsunuz. Başvuruyu yaparken kredi kartınızın nereye teslim edileceğini belirtme hakkına sahipsiniz. Zaten telefon bankacılığını kullanırsanız müşteri temsilcisi, banka şubesini kullanırsanız yetkili sizlere bu soruyu başvuru esnasında yöneltecektir. Banka çalışanları sizlere bu soruyu yönlendirdiğin siz de kredi kartınızın hemen teslim edileceğini düşünebilirsiniz ancak teslim yerleri arasında zaman bakımından farklar gözlemlenebiliyor. Zaten kredi kartı basımı ortalama 7 gün gibi bir sürede gerçekleştiğinden sizlere ulaşması da en az 10 gün içerisinde oluyor. Yani şubeden teslim almak, evinize istemek veya iş yerinize gelmesini belirtmek size bağlı olsa da seçeneklerin hepsinde teslimat süresi aynı değil. Şimdi bu seçenekleri biraz daha ayrıntılı işleyelim.

Şubeden Kredi Kartı Alma

Eğer bankaya gerçekleştirdiğiniz kredi kartı başvurunuz sonucu sizlere olumlu bir dönüş gerçekleştiyse banka şubesini ziyaret ederek kredi kartınızı teslim alma hakkına sahipsiniz. Kredi kartı isteğinizi şubeden form ile veya müşteri temsilcisi ile görüşürken, hangi yolla yaptıysanız teslim almak istediğiniz birimi bildirmeniz gerekebilir. Eğer, olağan dışı bir durum gerçekleşmez ise kredi kartınız onay aldıktan sonraki 10 iş günü içerisinde kullanımınıza hazır olacaktır. Şubeden teslim yöntemi diğerlerine nazaran en kolay ve hızlı seçenektir.

Ev Adresine Kredi Kartı

Kartınız için başvuru gerçekleştirdiğiniz sırada evinize teslim edilmesini isteme gibi bir hakkınız mevcut. Eğer kartınızın evinize teslim edilmesini isterseniz kartınız onay aldıktan sonraki 30 gün içerisinde evinize kadar getirilecektir. 30 gün genel bir zaman bildirimi olsa da günümüzde kredi kartlarının eve ulaşması 10 gün bile sürmemekte.

İş Adresine Kredi Kartı Gönderimi

İş adresine kart teslimi yapılmasının da ev adresine yapılması arasında pek bir fark hatta hiçbir fark yok. Aynı şekilde belirtilen süre 30 gündür.

Her geçen gün kullanım oranı daha da artan, daha fazla kitleye hitap eden kredi kartlarından World kart hakkında bilgi verdik. World kredi kartının sizlere tahmini olarak ne kadar zamanda ulaşacağını söylersek en az 10 en fazla 30 gün içerisinde teslim olması mümkün.

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Kredi Kartı 05 Hata Kodu Nedir? Çözümü Nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.