Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Yapı Kredi Bankası Kredi Yapılandırma

13.09.2017
591

Ödeme güçlüğü çeken, faiz oranlarındaki değişimi fırsata çevirmek isteyen tüketiciler için kredi yapılandırma seçeneği her zaman cazip hale gelmiştir. Tabi, kredi yapılandırmasını cazip bir hale getirmek için ince bir hesap yapmakta fayda var. Durum lehimize gibi görünse de gözümüzden kaçan bir durumda aleyhimize iş yapmış daha fazla para kaybına sebep olmuş olabiliriz. Daha önce diğer bankalardan kredi yapılandırmaları nasıl gerçekleştiriliyor bunları inceledik. Şimdi sırada Yapı Kredi Bankasından kredi yapılandırması hakkında bilgi vermek var.

Yapı Kredi Bankası Kredi Yapılandırma

Yapı Kredi Bankasından Kullandığım Krediyi Nasıl Yapılandırabiliriz?

Her işlemde bazı durumlara özellikle dikkat edilmesi gerekir. Ancak sizlere dikkat edilmesi gereken konuları aktarmadan önce kredi yapılandırması nasıl yapılıyor bu durum hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle belirtelim, diğer işlemler gibi Online olarak kredi yapılandırması gerçekleştirebilmeniz mümkün değil. Yani kredinizi yapılandırmak için mecburen size en yakın olan banka şubesinin yolunu tutacaksınız. Online olarak da bu işlem gerçekleştirilebilir ancak bunun için yeni bir kredi başvurusunu İnternet ortamı üzerinden yapmanız daha sonra bununla beraber diğer dosyayı kapatmanız mümkündür. Ne kadar karlı ne kadar zararlı orası ayrı bir konu! Yani işimizi garantiye almak adında işlemimizi kendimize en yakın Yapı Kredi banka şubesine giderek gerçekleştirmekte fayda var. Bireysel müşteri temsilcisi ile birebir görüşerek işlem gerçekleştirmek, mevcut oranları baz alarak yeni bir hesap yapmak yada temsilcinizin görüşlerini de alarak hesaplama gerçekleştirmek daha mantıklı olacaktır. Sonuç ne olursa olsun evde kağıdı kalemi elinize alarak bankaya uğramadan hesap yapmakta her zaman fayda var. Biz hatırlatalım.

İstenilen Belgeler Hangileri

Kredi yapılandırmasında sizden büyük olasılıkla sadece nüfus kağıdınız istenecektir. Bunun dışında kredi çekerken gösterdiğiniz gelir belgesinde oran güncel orandan daha düşük ise bunu da yenisi ile değiştirmekte fayda var.

Nasıl Hesaplama ve Kıyaslama Yapmalıyım?

Yapılandırma işlemi söz konusu olduğunda devasa matematik işlemlerine gerek yok. Çok basit işlemler sayesinde yapılandırmanın sizler için iyi mi yoksa kötü mü bir sonuca varacağını görebilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken mevcut kredinizin ERKEN KAPATMA TUTARI nedir onu öğrenmek aynı zamanda toplam faizli geri ödeme miktarı nedir buda öğrenilmelidir. Bu bilgileri ele aldıktan sonra mevcut faiz oranları ile Yapı Kredi Bankası ERKEN KAPATMA TUTARI bazında bir kredi tahsil ediyor mu? ona bakılmalı ve faizli geri ödeme tutarı ile çekilmiş olan kredinin toplam geri ödeme tutarı karşılaştırılmalıdır. Yapacağınız işlem bu kadar basittir. Yapılan işlemler sonucunda ortaya çıkan miktarlar karşılaştırılıp eğer çekilmiş olan kredinin faizli geri ödeme tutarı yapılandırma için çekilecek olan kredinin faizli ödeme tutarından daha fazla ise kredi yapılandırması sizler için avantajlıdır.

Erken Kapatma Tutarını Nereden Öğrenebilirim?

Mobil Bankacılık veya İnteraktif bankacılığı üzerinden bankanızın sizinle paylaştığı bilgileri görebilir, yada Yapı Kredi Bankasının telefon bankacılığı hizmetinden faydalanabilir yetkililerden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca banka şubeleri de bilgi edinme kanallarından biridir.

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Kredi Kartı 05 Hata Kodu Nedir? Çözümü Nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.