Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Yapı Kredi Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır

18.04.2017
943

Yapı Kredi Kredi Kartı Limiti Yönetimi

Yapı Kredi sınırsız bankacılık hizmeti kanallarını kullanarak hızlı ve pratik bir şekilde Yapı Kredi kredi kartı olan World Card’ınızın limitini yükseltebilir ve düzenli olarak limitini yükseltme talimatında bulunabilirsiniz.

Birden fazla Yapı Kredi kredi kartınız bulunuyorsa, müşteri limiti sayesinde tek bir limit göz önünde bulundurarak tüm kredi kartlarınızın limitlerini yönetmeniz mümkündür. Bu şekilde tüm kredi kartlarınızın toplamındaki müşteri limitinizin izin verdiği kadar harcama yapabilirsiniz. Hesaplarınızın kredi kartlarının limitlerini istediğiniz oranda ve kredi kartlarınızın hesap kesim tarihlerini de istediğiniz şekilde ayarlayarak ödemelerinizi kolay bir şekilde planlayabilirsiniz. Yapı Kredi kredi kartınızın limitini müşteri limiti ile eşitlenmesini sağlayarak, müşteri limiti tutarını da istediğiniz şekilde kullanmanız mümkündür.

Yapı Kredi Kredi Kartı Limiti Artırma Başvuruları

Yapı Kredi Bankasının kredi kartı olan Yapı Kredi World Card’ın limitini artırma başvurusu için herhangi bir Yapı Kredi şubesinden, Yapı Kredi telefon bankacılığı hizmetinden ya da Yapı Kredi internet bankacılığı hizmetinden limit artırma isteminde bulunmak yeterli olmaktadır. Yapı Kredi kartını kullanan kişinin şartları, kredi kartı limit artırma işleminin gerçekleştirilmesi için uygun ise Yapı Kredi World Card limit artırma talebi başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Ülkemizde ki bankalar için yeni yapılan düzenleme gereği bankalar kendi başına karar vererek Yapı Kredi kredi kartı limiti artırma işlemini gerçekleştiremezler.

Kredi kartı limitinin artabilmesi için kesin olarak kredi kart sahibinin başvuru yapması ya da Yapı Kredi bankasının teklif götürüp bu teklifin kart sahibi tarafından onaylanması gerekmektedir. Limit artırıma işlemini kabul eden ya da bu teklifi onaylayan müşterilerin World Card limitleri banka tarafından değerlendirilip artırılmaktadır. Bunun yanın eğer ki kredi kartı sahipleri otomatik limit artırma talebi vermişlerse, bankalar bu durumda kart hamillerinin Yapı Kredi kredi kart limitlerini artırma konusunda serbesttirler.

Bankalar, müşterilerinin limit artırma taleplerinden sonra gerekli görmeleri durumunda en son gelir durumunu gösteren bir gelir belgesi talep edebilmektedirler. Banka müşterilerinin, gelir durumunu gösteren belgenin yanında ödeme düzeninin aksayıp aksamadığını gösteren ödeme geçmişi belgeleri Yapı Kredi World kartın limit artırma işleminde etkisi olan bir detaydır. Yapı Kredi World Card müşterilerine yaptığı harcamalarda bankacılık işlemini gerçekleştirdikleri taktirde World puan kazandırmaktadır. Bu sebeple Yapı Kredi World Card sloganında söylediği gibi Türkiye’nin en bonkör kartıdır. Ayrıca World Card kullanmakta olan üye iş yerlerinden müşteriler alışveriş yapmış olduklarında, bu alışverişlerinde kampanyalar, indirimlerden ve taksit imkânlarından yararlanabilmektedirler.

Yapı Kredi Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

Yapı Kredi bankası kredi kartlarından biri olan World kredi kartı kullanan müşteriler genelde kredi kartı limitinin az olmasından yakınmaktadırlar. Bu durum harcamaları sırasında yaşadığı sıkıntılardan dolayı müşterilerin sinirlerini bozmaktadır. Bu sebeple Yapı Kredi müşterileri, ya internet üzerinden şikâyette bulunmakta ya da Yapı Kredi şubelerine giderek kredi kartlarının limitlerini nasıl artırabileceğini öğrenmek isterler.

Yapı Kredi kredi kartı tüm dünyada kullanılan ve çok fazla müşteri potansiyeli bulunan bir kredi kartıdır. Bu sebeple Yapı Kredi bünyesinde olan World Card ile dünyanın her yerinde sınırlı bir harcama gerçekleştirebilir ve harcamalarınıza karşılık bonus kazanabilir hatta taksitli nakit avans imkânından bile yararlanabilirsiniz. Belirtilen bu imkanları kullanmak için kredi kartı başvurusu yapmanız gerekir. Belirttiğimiz gibi World Card için ya bankanın yer aldığı bir şubeye gitmelisiniz ya da internet üzerinden yapıkredi.com.tr adresinden kredi kartı başvurusu ile alakalı formu doldurup kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Başvuruda bulunduğunuz taktirde hızlı bir şekilde belirttiğiniz cep telefonu numaranıza yanıtı gelmektedir.

Yapı Kredi Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır

Yapı Kredi World Kartın Limitinin Artması Nelere Bağlıdır?

Yapı Kredi bankası kartı World kartınızın limitini artırabilmeniz için gerekli olan bir takım şartları sağlamanız gerekir. Ancak bu şartları sağladığınız takdirde Yapı Kredi kredi kartınızın limitini hızlı bir şekilde artırabilirsiniz. Bu şartlar şunlardır:

– World Card limitinizi artırabilmek için maaşınızın da yükselmesi gerekmektedir.

– World Card kredi kartının limitinin yükselebilmesi için bankaya herhangi bir borcunuzun olmaması gerekiyor.

– Yapı Kredi World Card limit artırımı başvurusu için kredi notunuzun mevcut olan puandan yukarı çıkması gerekmektedir.

Yapı Kredi Kredi Kart Limitini Artırmak için Kullanılan Başvuru Kanalları Nelerdir?

Yukarıda limit artırma başvuruları içerisinde biraz bahsettiğimiz başvuru yolları bu başlıkta daha detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Kredi kartı limitinizi aşağıda yer alan başvuru kanalları ile artırmanız mümkündür.

– Yapı Kredi İnternet Şubesi

– Yapı Kredi Telefon Bankacılığı

– Yapı Kredi Şubeleri

– SMS yolu ile

Yapı Kredi İnternet Şubesi: www.yapıkredi.com.tr ya da www.worldcard.com.tr adresinden Yapı Kredi İnternet Bankacılığına güvenli giriş yaparak kolay bir şekilde kredi kartı limiti artırım talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca düzenli limit artırım talebinde de bulunabilirsiniz. Bireysel internet bankacılığı şubesindeki Kartlarım – Kart Hizmetleri – Limit İşlemleri gibi adımları izleyerek, talep ettiğiniz kredi artırım limiti için güncel gelir bilgilerinizi ve iş – meslek bilgilerinizi girerek limit artırım talebinde bulunabilir ve değerlendirildikten sonra sonucunu öğrenebilirsiniz.

Bireysel internet şubesi şifreniz bulunmadığı takdirde veya şifrenizi unutmuşsanız, Yap Kredi bankasının internet sayfasında yer alan Şifre Al/Şifremi Unuttum sekmesine tıklayarak anında şifrenizi oluşturup yenileyebilirsiniz. Kullanıcı kodunu unuttuysanız T.C kimlik numaranız ile siteye internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz. İnternet şubesini kullanmıyorsanız World Card kredi kartı limit artırım talebi için başka yollara başvurabilirsiniz.

Yapi Kredi Telefon

Yapı Kredi Telefon Bankacılığı: Yapı Kredi World kartınızın limitini artırabilmek için diğer bir başvuru kanalı telefon bankacılığıdır. Kredi kartı limitinizi artırmak için 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığını arayarak müşteri temsilcisine bağlanarak talepte bulunabilirsiniz ya da telefondan 1-2-1’i tuşlayarak menüde yer alan kredi kartı ve müşteri limiti ile ilgili talebinize en uygun seçimi yaparak da kredi kartı limit artırım talebinde bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi Şubeleri: World kartınızın limitini artırmak için en yakın Yapı Kredi bankası şubesine de gidebilirsiniz. Güncel gelir belgeniz ve iş bilgileriniz ile Yapı Kredi bankası şubesine gidip dilekçe yazarak World Card limit artırma talebinde bulunabilirsiniz. SMS yolu ile de kredi kartı limiti yükseltme talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için yapmanı gereken şey çok basittir. SMS ile limit artırım işlemini başlatabilmek için aralarından birer boşluk bırakarak LIMIT, World kartı numaranızın son 6 hanesi ve aylık net gelirinizi sırasıyla yazarak 4411’e göndermeniz gerekir. (Örnek SMS: LIMIT 135790 3210)

Ayrıca Yapı Kredi bankası otomatik limit artırma talebinde de bulunarak limitinizi her defasında limit artırımı başvurusu yapmadan gerçekleştirebilirsiniz. Bu limit artırımı işlemi Yapı Kredi bankası, müşterilerini otomatik sesli arama yolu ile gerçekleştirilmektedir. Kredi kartı kullanıcıları bu çağrıyı kabul ettiğinde limit artırımını onaylaması gerekmektedir. Onay verildiği takdirde otomatik olarak World Card limit artırım gerçekleştirilmektedir.

Yapı Kredi Kartı Limit Artırma Talebi Kaç Gün Sürer?

Yapı Kredi kartı başvuru işleminizin sonuçlanması bankalar birliği yani KKB ile doğrudan alakalıdır. Kredi notunuz gibi kredi kartı limit artırmasını etkileyen faktörler olumlu ise zaten bankanız kredi kartı limitinizi aynı gün içinde sonuçlandırmaktadır. Fakat kredi kartı notunuzun riski minimum da ise kredi kartı limiti talebi süreci maksimum 24 saat içerisinde belli olmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Numarası Nerede Yazıyor ? Kart Numarası Hakkında başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.