Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Yarın Bugünden Daha Zengin Biri Olmak İçin Bunları Yapın!

01.02.2017
196

Zengin olmanın kesinleşmiş yaygın bir yolu yoktur ama zengin olma şansınızı arttırmak için günlük yaşamınızda uygulamanız gereken bazı kalıplaşmış kurallar vardır. Bunları uyguladığınız ve karşınıza bir engel çıkmadığı takdirde dolu bir banka hesabına iyi bir geleceğe sahip olabilirsiniz işte yarın bugünden daha zengin biri olmak için yapmanız gereken başlıca kurallar;

Yatırım Yapacak yeni alanlar bulun

Yatırım yapmak zor bir iş olsa da zengin olmanın en önemli şartlarından biridir. Yatırım yapmak sadece size büyük paralar kazandırma fırsatı sağlamakla kalmaz aynı zamanda pasif bir gelir elde etmenize de yardım eder. İster hisse senedi olsun ister gayrimenkul olsun istediğiniz alanda yatırım yapabilirsiniz. Bugün dünyanın en zengin insanlarının zengin olma sebepleri arasında yatırım yapmak gelir. Yatırımınız hangi yönde yapacağınız size kalmış bulunduğunuz bölgeye tolum yapısına göre bir swot analizi yaparak bu konuya karar verebilirsiniz. Bu şekilde kazandığınız paralar, sadece sizin temel ihtiyaçlarınızı karşılamaz. Daha çok para kazanmanıza ve zengin bir insan olmanıza yardımcı olur.

zengin olmak

Hemen başlayın

Tasarruf ve yatırım yaparken ilgi kazanırsınız. Ve bu ilgi paranızın gerçekten büyümenize yardımcı olur. Hayat boyu boyunca, binlerce, hatta milyonlarca liralık fark yaratabilir. Temel olarak, çalışmaya hemen başlamanız gerekir yatırım yapmadan, kazandığınız paranın bir kısmını ayırmadan önce ne kadar çok iş yaparsanız yapın. O iş boşa gitmiş sayılır. Yatırım yapmak için daha çok para kazanmayı beklemeyin. Bütçenizi ayarlayarak ne kadar para biriktirebilirseniz biriktirin. Şimdi başlamak sadece yatırım için geçerli değildir. Zengin birçok insan yeteneklidir, ancak yeteneklerini geliştirmek için çok, çok çalışmaktadırlar. Siz de erken çalışmaya başlamalısınız.  Becerilerinizi ne kadar çabuk geliştirmeye başladıysanız, şaşırtıcı bir fırsat doğduğunda daha hazır olursunuz. Bu da sizi rakipleriniz de her zaman bir adım öne taşır.

Gereksiz harcamalardan kaçının

Varlıklı biri olma konusunda ciddi iseniz gereksiz harcama yapmaktan kaçınmanız bu konuda atacağınız en önemli adım olacaktır.  İşe koyduğunuz para ne kadar çok ise kazanacağınız parada o miktarda çok olacaktır. Sermaye olarak kenara koyacağınız her para sizi daha iyi bir geleceğe ekonomik anlamda daha mutlu bir insan olarak yaşamanıza yardımcı olacaktır. Onun için şimdi kara verin gerçekten zengin olmak istiyor musunuz? Yoksa sadece para ile sahip olabileceğiniz özgürlük esneklik güvenlik ve ilginç deneyimlere ulaşmak mı istiyorsunuz. Bunları elde etmek için olağan üstü bir servete ihtiyacınız yok tek yapmanız gereken dengeli bir yaşam, düzgün bir planlama ve doğru hedeflere yönelerek istediklerinizi elde etmeye odaklana bilirsiniz. Bu hedefleriniz için zaman kaybetmeden şimdi başlayın ve dağ yapmak için tozları biriktirin.

Yeterince paranız olsa bile tutumlu olun

Daha zengin bir birey olmak için harcamalarımıza dikkat ettiğimiz kadar elimizdekileri de kaybetmemek için tutumlu olmak gerekir. Tutumluluk hiç para harcamamak anlamına gelmez sizin için önemli olan işiniz için gerekli olan şeylere para harcaya bilirsiniz ama örneğin bir kahveyi cafe de içmek yerine evde kendin yapabilir, kahveye vereceğin parayı daha önemli bir ihtiyacın için harcayabilirsin. Tutumluluk tasarruf etmenize yardımcı olur. Günümüz de zengin insanlara baktığımız da çoğunun tutumlu olduğunu görürsünüz. Bu insanları para ile aralarında akılcı bir ilişki vardır. Özellikle hiçbir varlığı yokken sıfırdan başlayan insanlar sokak satıcısı iken mağaza zincirleri kurup dünya markası haline gelen insanlar bunlar paralarını doru kullanmış, para kazanmanın ne kadar zor olduğunun farkına varmış insanlardır.

Bir önceki yazımız olan Otomatik Ödeme Talimatı Nedir ? Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir ? başlıklı makalemizde Ödeme talimatı nedir, otomatik ödeme ve Otomatik ödeme talimatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.