Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Yeşil Işık Taşıt Kredisi

22.05.2017
272
Yaz mevsimi yaklaşıyorken, kurulan hayaller arasına araba satın alma hayalide giriyor. Yazın yıllık izine çıkmak isteyenler bayramda ailesinin yanına memlekete gidecek olanlar, evlenecekler, emekli olanlar. Çalışanlar yani büyük küçük herkesin aslında hayalidir bir araba.
Günümüzde araba almak çok kolay değil bir de arabayı kredi çekmeden almak hiç kolay değil diye düşünebilirisiniz fakat düşündüğünüz kadar zor değil araç satın almak çünkü Halkbank size Yeşil Işık Taşıt Kredisi ile Hayalinizde araca yeşil ışık yakmanızı sağlıyor.
Alacağınız araç ister sıfır ister ikinci el olsun farketmiyor ikisi içinde “Yeşil Işık Taşıt Kredisi” çekebilirsiniz. Kredi olanağını neredeyse tüm bankalar veriyor fakat burada asıl önemli olan nokta verilen kredinin faiz oranı ve vade seçenekleri arasındaki ilişki. Halkbank size %1.09 faiz oranı ve 48 aya varan vade seçenekleri ile kredi imkanı sunuyor. Kredi çekmeyi düşünüyorsanız, aslında ilk bir kaç ay ödemesem çok rahat ederim diyorsanız Halkbank size böyle bir imkanda sunuyor. Çektiğiniz kredinin ödemesine dilerseniz 3 ay sonra başlayabilirsiniz.
Sıfır araç alımlarında kredi imkanını araç bayileri bile anlaşmalı bankalardan sunuyor ama ikinci el araç alacağınız zaman araç bayileri ne yazık ki ikinci el için kredi vermiyorlar. Halkbank “Yeşil Taşıt Kredisi” ile ikinci el araç almayı düşünenlerde %1.10 faiz oranı ve 48 aya varan vade seçenekleri ile kredi çekebiliyorlar.
Araç kasko bedelinin %70’i oranında kredi çekmeniz mümkün.Kredi çekmek için 18 yaşını doldurmuş ve gerekli belgeleri tamamlamış olmanız gerekmektedir. Gerekli belgeler arasında gelir durumunuzu gösterir belge, nüfus cüzdanı, maaşınızın üzerinde haciz olmadığına dair belge, 2. El taşıtlar için ruhsat veya noter satış belgesi ile kredinizi tüm Halkbank şubelerinden zahmetsizce çekebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Taşıt Kredisini Ödeyemezsek Ne Olur? başlıklı makalemizde Kredi Kayıt Bürosu, taşıt kredisi borcu ve Taşıt Kredisini Ödeyemezsek hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.