" /> Youtube'dan Para Kazanmak İstiyorum 2020 En İyi Yöntem

Youtube’dan Para Kazanmak İstiyorum 2020 En İyi Yöntem

Youtube’dan Para Kazanmak İstiyorum 2020 En İyi Yöntem
8 Şubat 2020 tarihinde eklendi, 464 kez okundu.

Youtube’dan Para Kazanmak 2020

Youtube’ye  video yüklemek için önce bir mail adresine sahip olmamız gerekmektedir. Eğer mail hesabınız yok ise buradan https://accounts.google.com/ kolaylıkla açabilirsiniz. Youtube’den para kazanmak göründüğü kadarı ile çok basit bir olay değildir. Youtube’da video yayınlayarak para kazanmak pek çok gencin hayalini süslemektedir. İnternet fenomenlerinin Youtube’dan kazandığı paraların açıklanması ile bu alana olan ilgi çığ gibi artarken açılan Youtube kanallarının sayısı da günden güne artmaktadır. Kimileri için ek kazanç elde etmek amacıyla düşünülen Youtube kanalları, kimileri için servet elde edilme amacına dönüşmektedir. Yüklenen videoların izlenme sayısına ve kanal abone sayısına göre firmaların ilgisini çeken videolar içerisinde ürün reklamları yayınlanarak kanal sahibinin her video izlenişinde kazanç elde edilmesi sağlanır. 2018 yılına girildiğinde şartlarda değişikliğe giden Youtube, abone sayısı, izlenme sayısı ve içerikle ilgili bir takım kıstaslar belirlemiştir. Youtuber adı verilen yüklediği videolarla Youtube’dan para kazanan kişilerin bu işi nasıl yaptıkları ile ilgili tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Youtube Aracılığıyla Ne Kadar Para Kazanılabilir?

Youtube ile AdSense ortaklığı, Youtube’a yüklenen videolara yerleştirdiği reklamlar aracılığı ile video sahiplerinin para kazanmasını sağlamaktadır. Ek kazanç elde etmek isteyenler için düzenli bir kazanç kapısı sağlayabilen bu durum internet fenomenleri için bir servet elde edilebilmesi ile sonuçlanmaktadır. Yüklenen videolardan ne kadar kazanıldığının hesaplanabilmesi için Youtube para kazanma oranları bilgisine ihtiyaç olsa da bu bilginin standardı bulunmamaktadır. Youtube’da yayınlanan videolardan kazanılan para miktarı;

 • Video sahibinin takipçi sayısı,
 • Videonun izlenme sayısı,
 • Videonun içeriğinin hitap ettiği kitle sayısı,
 • Videoda yayınlanan reklamın sahibi,
 • Reklam veren firmanın reklam bütçesi,

Gibi farklı değişkenlere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Takipçi sayısı fazla olan ve yüklediği videoların izlenme sayısı milyonlara aşan kişilerin videolarına yüklenen reklamların kazancı ile az takipçi sayısı ve az kitleye hitap ederek nispeten daha az izlenme sayısına sahip videolarla elde edilen kazanç miktarları benzer hesaplanmayacaktır. Görüldüğü gibi reklam veren firmaların tercihleri Youtube para kazanma hesaplama formülünü doğrudan etkilemektedir. Reklam bütçesi yüksek olan işletmeler, ürünlerinin tanıtımı için daha çok bütçeler ayırdığı için ürünlerinin reklamlarının ürünlerini satın alabilecek kitlelerle buluşmasını talep etmekte, bu nedenle video içeriği ve izlenme sayısı doğrudan kazancı etkilemektedir.

Youtube’dan Para Kazanmak İçin Neler Gereklidir?

2018 yılına girilmesi ardından Youtube para kazanma şartları değişikliğe uğrayarak eski şartlara göre yeni şartlar zorlaştırıldı. 16 Ocak 2018 tarihinde yeni kuralları ile açıklanan Youtube İş Ortaklığı programına göre;

 • Video içeriğinin reklam veren firmaların ürünlerinin reklamının yayınlanabilmesi için uygun olmalıdır.
 • İçerikler özgün olmalı ve herhangi bir ticari işletme açısından içerik üstünde hak sahipliği bulunmamalıdır.
 • İçeriklerin özgünlüğünün araştırılması gerektiğinde videoda kullanılan tüm ses, görüntü, vb. içeriklerin hak sahibi olunduğuna dair kanıtlayıcı belgeler sunulabilmelidir.
 • Satın alınan veya televizyondan kaydedilen içeriklere reklam verilmeyecektir.
 • Yayınlanan herhangi bir içeriğin yeniden yayınlanması nedeniyle gelir elde edilemeyecektir.
 • Youtube İş Ortağı Programı kapsamında bulunan video kanalı sahiplerinin içeriklerine reklam verilecektir.

youtube para kazanma

Yukarıdaki şartlara ilave olarak Youtube İş Ortağı Programına başvuruda bulunularak kabul edilmek gerekmektedir. Youtube’un bu programına üye olunması için Youtube kaç aboneden sonra para veriyor sorusuna cevap verilmesi gerekmektedir. Youtube İş Ortağı Programı’na başvuruda bulunulabilmesi için;

 • En az 1.000 aboneye sahip olunması gerekmektedir.
 • Son 1 yıl içerisinde en az 4.000 saatlik izlenme süresine sahip olunması gerekmektedir.

Verilen şartların ikisinin de sağlanması durumunda Youtube İş Ortaklığı Programına başvuruda bulunulabilir. Talep edilen abone ve izlenme sayısı şartlarının sağlandığının kontrolü için Youtube Analytics’den yararlanılabilmektedir. Her kanal sahibi, Youtube Analytics aracılığı kanalının izlenme istatistiklerini detaylıca görüntüleyebilir, her bir videosunun hangi gün kaç kere izlendiğini takip edebilir.

MUTLAKA OKUYUN : Kısa Yoldan Zengin Olmanın Yolları 2018

Youtube’dan Para Kazanmak İçin Hesapta Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Youtube kanal sahipleri tarafından Youtube para kazanma ayarları olarak bilinen bir takım işlemlerin gerçekleştirilmesi ile birlikte para kazanma süreci başlamaktadır. 2 Temmuz 2018 tarihi itibari ile Youtube para kazanma aktif etme işlemlerinde değişiklik yapılarak son güncel prosedür yayınlanmıştır. Youtuber olmak isteyen kanal sahipleri için izlemeleri gereken işlem basamaklarını detaylıca anlatmak gerekirse;

 • Öncelikle Youtube’a oturum açılarak giriş yapılır. Hesap simgenizin olduğu bölümden İçerik Stüdyosu sekmesine giriş yapılır.
 • Açılan sekmenin sol bölümünde yer alan menüden Kanal sekmesi üzerinden Durum ve Özellikler sekmesini giriş yapılır.
 • Açılan sekmede Para Kazanma kısmının etkinleştirilmesi sonrasında Youtube İş Ortaklığı Programı şartlarının kabul edilmesi için istenen işlem adımları sırası ile tamamlanarak programa başvuru gerçekleştirilir.
 • Hesabınızı aktif etme işlemini gerçekleştirdikten sonra yeni bir AdSense hesabı oluşturarak kanalınızı bu hesaba bağlamanız gerekmektedir. AdSense hesabınızın açılması için gerekli formu eksiksiz olarak doldurarak yeni AdSense hesabınızı açabilirsiniz.
 • Kanalınızı yeni açtığınız AdSense hesabınıza bağladıktan sonra para kazanma tercihlerinizi belirlemeniz gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirirken önceden yüklenen videolarınızın da para kazanılması için kullanılması gerektiğinin onayının verilmesi amacıyla kanalınızda mevcut olan ve kanalınıza ileride yükleyeceğiniz tüm videolarınızdan para kazanmak istediğinizi belirten onay kutucuğunu işaretleyerek tercihinize sunulan reklam türleri arasından seçim yapmanız ve işlemlerinizi kaydetmeniz gerekmektedir.
 • Yukarıda belirtilen işlem basamakları eksiksiz bir şekilde tamamlandıktan sonra Youtube İş Ortaklığı Programına uygunluğu incelemeye alınır. İnceleme sonucu tarafınıza gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

Gerekli ayarlar yapıldıktan sonra videolarınız izlendikçe para kazanmaya başlayabilirsiniz. Kazanç miktarınızı AdSense hesabınız aracılığı ile takip edebilirsiniz. Kazançlarınızın 1 ay sonrasında hesabınızda görüntülenecek olup ilk aşamadan görüntülenmemesi nedeniyle paniğe kapılmamanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Cepten Para Gönderme Nasıl Yapılır? 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Youtube’dan Para Kazanmak İstiyorum 2020 En İyi Yöntem Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. Avatar emirhan dedi ki:

  yararlı bir anlatım olmuş internetten para kazanmak isteyen kişiler için ideal bir konu

  1. Avatar admin dedi ki:

   Konu İle Alakalı Yorumunuz için Teşekkür Ederiz.

Sayfa başına git