G-00RJKRKGGQ
Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Zengin Olmak İçin Gerekli Yaşamsal İlkeler

21.01.2017
246

Zengin olmak elbette herkesin hayalidir. Hatta zaten hâlihazırda zengin olan insanlar bile daha zengin olmak için uğraşırlar. Para sadece yaşamsal ihtiyaçlarınızı karşılamak için değil, kendinizi daha iyi hissetmeniz, başkalarının gözünde sosyal statü sağlamanız, genel refahın da üzerine çıkabilmeniz ve mutlu olabilmeniz için gerekli şartların başında gelir. Maddi açıdan kendini yetersiz hisseden kişi hem kendisini hem de çevresini ister istemez mutsuzluğa sürükleyebilir. Ancak bu elbette böyle devam edecek değil. Bir yerden başlayarak emek, çaba ve gerekli ilkeleri bilmek ile zenginliğin yolu açılabilir. Aslında tüm yapılması gereken, hayatınızı düzene sokarak gelecekten umutlu olmaktır.  Kötümser düşünenlerin başına hep kötü olaylar gelmiştir. Hiç bir zaman vazgeçmeden umutla yaşamak size yepyeni ufuklar açacaktır. Bu yazımızda da bu umudu yakalamak basta olmak üzere zengin olmanın yolları konusunda gerekli yaşamsal ilkeler yani, hayatınızı yönlendirecek ilkeler nelerdir bunları anlattık.

Borçlarınızı Kapatın

Nasıl zengin olunur sorusuna verilecek ilk yanıt elbette öncelikle borçlarınız varsa bu borçlarınızı kapatmak ve tekrar borçlanmanın önüne geçmek olacaktır. Kredi kartları bu konuda sizi tehdit eden en önemli unsur olarak karşınıza çıkmaktadır. Kredi kartı ile elinizde olmayan paranın çok daha fazlasını harcar, har vurup harman savurabilirsiniz.  Oysa kredi kartını hayatımızdan çıkartırsak elimizdeki paranın daha çok hesabını bilecek ve gereksiz harcamalardan da kurtulmuş olacağız.

Bozuk Birikimler Yapın

Az kazandığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Belki gerçekten de ihtiyaçlarınızı ancak karşılayabilecek kadar kazanıyor olabilirsiniz. Ancak yine de her gün cebinizdeki bozuk paraları mutfağınızda ya da odanızda bulundurduğunuz, kendi zevkinizi yansıtan küçük kumbaranıza atabilirsiniz. Bir ay sonunda o kumbarayı açtığınızda maaşınız değişmediği halde geçen aylara göre bu kadar çok birikim yapabilmiş olduğunuza şaşıracaksınız. Zengin olmanın yolları konusunda söylenebilecek ilk adim elbette birikim yapmak olacaktır. Günde sadece 1 TL kumbaranıza atsanız bile aylık 30 TL bir birikiminiz olur. Kulağa çok az geliyor olabilir ancak bir yerden başlamak ve umut etmek başarmanın yarısıdır ve unutmayın damlaya damlaya göl olur.

Zengin Olmak İçin Gerekli Yaşamsal İlkeler

Yatırım Yapın

Paranızı biriktirmek elbette zengin olmak için sadece bir başlangıç. Biriktirdiğiniz ya da biriktirmek istediğiniz parayı bir bankaya yatırırsanız gelen faizlerle paranız daha da artacaktır. Eğer faizsiz bir yatırım yapmak istiyorsanız birçok bankanın katilim hesapları ve altın hesapları da mevcut. Bankalar biriktirmek istediğiniz parayı sizin adınıza tutar ve arttırarak biriktirir. Bu şekilde yatırım planınızı da yapmış olursunuz. Daha sonra emlak danışmanlarından ya da dilediğiniz kişilerden düşüncelerini alıp biriktirdiğiniz yatırımınızı değerlendirebilirsiniz.

Tatil Planı Yapın

Kendinize hedefler koyun ve bir tatil planı yapın. Evet, tatil demek para demek ama eğer gerekli motivasyonunuz düşerse bu daha çok para kaybı demek olacağı için hem kendinizi yenilemek hem yılın stresini atmak ve motive olmak adına bir yılsonunda hedeflediğiniz miktarda para birikimini sağlarsanız tatile gideceğiniz konusunda kendinize bir söz verin ve elbette bu sosunuzu gerçekleştirin. Zengin olmak için iyi bir motivasyonun şart olduğu unutulmamalıdır.

Zengin Olmak

Yukarıda bazı ilkelerden bahsederek nasıl zengin olunur sorusuna yanıtlar vermeye çalıştık. Bu ilkeleri hayatınıza geçirip uyguladığınızda hedeflediğiniz para birikimine ve hayalinize ulaşabileceğinizden eminiz. Gerçek şu ki zenginliğin belli bir ölçüsü yoktur. Bu yüzden zengin olmanın yolları çok çeşitlidir. İlk hedefiniz kendinizi gelecek adına umut dolu ve iyi hissederek zengin olmak için adım atmaktır. Unutmayın başlamak başarmanın yarısıdır ve yeterli inanç ile başarılabilir.

Bir önceki yazımız olan Otomatik Ödeme Talimatı Nedir ? Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir ? başlıklı makalemizde Ödeme talimatı nedir, otomatik ödeme ve Otomatik ödeme talimatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.