Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Ziraat Bankası Kefilsiz Kredi Alma

17.09.2017
367

Devlet bankası olduğu halde Ziraat Bankası, kredi alanında ihtiyaç sahiplerinin işini zorlaştırmadığını görmekteyiz. Bu avantajına örnek verecek olursak,  uygunluk şartlarını sağlayan ihtiyaç sahiplerinden kredi müracaatı sırasında kefil istemiyor olmasıdır. Aşağıda Ziraat Bankası Kefilsiz Kredi  ile ilgili önemli noktaları göreceksiniz.

Ziraat Bankasından Kefilsiz Kredi Nasıl Çekilir.

Hangi banka olduğuna bakmaksızın, hiç kefil göstermeden kredi çekmek isteyen birisiyseniz kredi notunuzun iyi durumda olması olmazsa olmazlarındandır. Kredi notunuzun yeterli seviyede olmaması yada kötü durumda olması durumunda krediniz büyük olasılıkla ya onaylanmayacaktır ya da kısman onaylanacaktır. Bu önemli hususu aktardıktan sonra şimdi de Ziraat Bankası’ndan kefilsiz olarak çekilebilen kredilere  göz atalım.

Kefilsiz Konut Kredisi

Ziraat Bankası’ndan konut kredisi çekmek istiyorsanız herhangi bir kefil istenmiyor. Bunun nedeni, Ziraat Bankası’nın çekeceğiniz konut kredisi sebebiyle kredi ile sahibi olmak istediğiniz eve ipotek koymak suretiyle riskini düşük seviyede tutuyor. Bundan dolayı da konut kredileri için kefil talep edilmemektedir.  Ziraat Bankası’ndan konut kredileri için bir örnek hesaplama yapalım. 100 000 ( Yüz bin) TL 120 aylık bir vade ile çekeceğiniz konut kredisinin faizi aylık yüzde 0.95 olarak yansıyacaktır. Aylık ödeme planına göre ödeyeceğiniz miktar 1400 ( Bin dört yüz) TL ve vade sonunda geriye ödemiş olduğunuz miktar 169 000 (Yüz Altmış Dokuz Bin) TL olacaktır. Tüm bu rakamlara bir de kredi masraflarını da dahil etmemiz gerekmektedir.  Konut kredisindeki faiz oranları çekeceğiniz kredi miktarına ve vade süresine göre değişiklik gösterecektir.

Ziraat Bankası Kefilsiz Kredi Alma

 Kefilsiz Taşıt Kredisi

  Satın almak istediğiniz taşıt için de Ziraat Bankası’ndan kefilsiz kredi çekebilirsiniz. Taşıt Kredisi’nde de Konut Kredisi’nde olduğu gibi kredi ile alınan araca banka tarafından ipotek  kurulacağından dolayı  kefil şartı aranmamaktadır. Bu şartlar altında çekeceğiniz  48 ay vadeyle 30 (Otuz Bin) TL’lik    taşıt kredisinde faiz oranı yüzde 1,22  iken, aylık ödenecek taksit miktarı 874 (Sekiz yüz yetmiş dört) TL ve vade sonunda ödenmiş olacak miktar 42.102 (kırk iki bin yüz iki) TL olacaktır.

Kefilsiz Bireysel İhtiyaç Kredisi

 Bireysel İhtiyaç Kredisi  için de Ziraat Bankası kefilsiz kredi imkanı sunmaktadır. Kefilsiz olarak ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunmak isteyen kişilerin kredi notlarının iyi düzeyde olması şarttır. Tersi durumunda ret cevabı alma ihtimali oldukça yüksektir. Bu şartlar altında örnek verecek olursak  10000 (On bin) TL 48 ay vadeli  kefilsiz kredide faiz oranı  yüzde 1,24 olurken aylık ödenecek taksit miktarı ise 293 ( İki yüz doksan üç) TL’dir. Bu ödeme planının sonucunda müşteri vade sonunda toplamda 14,114 ( On dört bin yüz on dört) TL ödemiş olacaktır.  Bunlara ek olarak da banka tarafından bin de beş oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

Ziraat Bankası Kefilsiz Kredide Neye Dikkat Eder?

 Ziraat Bankası’na kefilsiz kredi başvurusunda bulunmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli husus,  krediye başvuracak şahsın kredi notudur.  Bunlara ek olarak da başka bankalara ödenmemiş kredi veya kredi kartı borcunuzun olmamasıdır. Kredi notunuzun riskli olarak adlandırılan seviyenin yani 1400  ve üstünde olması kefilsiz kredi konusunda size avantaj sağlayacaktır.

Kefilsiz Krediye Nereden Başvurulur?

Ziraat Bankası’na kefilsiz kredi için başvurmak isteyen kişiler,  Ziraat Bankası şubelerine veya Ziraat Bankasının İnternet sitesinden, isterlerse de kısa mesaj ile kredi başvurusunda bulunabilirler. Tüm bunların dışında Ziraat Bankası müşterisi olan kişiler direkt olarak Ziraat Bankası İnternet şubesi ile mobil uygulamadan da başvuruda bulunabilirler.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Bankkart Şifre Alma Öğrenme ve Değiştirme başlıklı makalemizde ziraat bankası bankkart şifre alma ve Ziraat Bankası Bankkart Şifresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.