Finans Krediler

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama

01.09.2018
268

Konut kredisi Ziraat Bankası’nın verdiği kredi tiplerinden biridir. Artık birçok banka, hemen hemen her krediyi vermektedir. Kredi tipleri, ihtiyaç kredisinden taşıt kredisine kadar çeşitlilik gösterse de, en çok tercih edilen kredi tipi konut kredisi olmaktadır. Konut kredisi almak oldukça karlıdır. Borcunuzu dilediğiniz tutarda taksitlendirebileceğiniz gibi, uzun vade imkanlarından da faydalanabilirsiniz. Bu sayede hem siz mutlu olursunuz, hem de bankanız müşteri kazanır. Bu sebeple günümüzde birçok banka kredi vermektedir. Kredi konusunda herkesin çekince konusu, krediyi ödeyememektir. Aslında korkulması gereken bir durum olmamalıdır çünkü kredi ödeme planınızı mantıklı yaparsanız borç ödemek çok kolay bir hale gelir. Ziraat Bankası kredi başvurusu aşamasında, sizden istenen birtakım şartlar olacaktır. Bu şartları yerine getirirseniz siz de kolayca kredi alabilirsiniz.

Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Konut kredisi alınırken, diğer kredi tiplerine göre biraz daha fazla şartı yerine getirmeniz gerektiğini görürsünüz. Bankalar kredi başvurusu yapmayı oldukça kolaylaştırmıştır. Artık kredi başvurusu yapmak için sadece şubeye gitmeniz gerekmez. İnternetten, telefondan ya da SMS üzerinden de kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Konut kredisi hesaplama aracı, konut kredisi almak isteyenlere yardımcı olmak aracıyla geliştirilmiştir. Konut kredisi almak isteyen kişiler, internet siteleri ve bankaların web sitesi üzerinden, ön hesaplama yapabilmektedir. Bu şekilde istedikleri kredi tutarı için aylık ne kadar taksit ödemeleri gerektiğini öğrenebilirler.

Konut kredisi almak için gereken belgeler şu şekilde sıralanabilir:

 1. Aylık gelirinizi gösteren bir belge
 2. Kimlik belgeniz
 3. Satın alınacak konuta ait kat mülkiyeti veya kat irtifakı tapusu

Konut Kredisi Hesaplamak:

Konut kredisi hesaplanırken, dikkate alınan birçok kriter vardır. Öncelikle kredi notunuzun yüksek olması, kredi almanız yolunda size yardımcı olacak en büyük etkendir. Kredi notunuzun yüksek olması için, kredi karı borçlarınızı düzenli ödemeniz gerekir. Aylık geliriniz de kredi notunuzun yüksek olmasında önemli bir etkendir. Kredi notu dışında başka bir konu da aylık gelir olarak karşınıza çıkar. Hesaplama araçlarında görülen en sık soru, aylık gelirinizi ne kadar olduğudur. Bunun dışında taksit ve vade de kredi hesaplamada önemlidir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi:

Ziraat Bankası devlet sermayeli bankalardan biridir. Bu özelliğiyle birçok kredi tipinden en uygun faiz oranını verir. Ziraat Bankası konut kredisi hesaplama 2018 yılında da sıkça araştırılmıştır. Ziraat Bankası’nın konut kredisinde yer alan özellikler şu şekilde sıralanmıştır:

 1. 120 aya varan vade imkanları
 2. Ekspertiz raporunun %80’ine kadar kredi kullanma ayrıcalığı
 3. Kredi boyunca yaptırılan sigortalar

Bu özellikler, Ziraat Bankası’nın sunduğu olumlu imkanlardır. Bunun dışında Ziraat Bankası’ndan kredi başvurusunda bulunmak isteyenlere bazı ayrıcalıklar daha tanınmıştır. Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırma açısından da birçok fırsat sunmaktadır. Yani sadece krediyi alma değil, krediyi ödeyememe durumunda da Ziraat Bankası yanınızdadır.

Ziraat Bankası’na kredi başvurusunda bulunacak kişiler birçok kanal üzerinden başvurusunu gerçekleştirebilir. Bu kanallar şu şekilde sıralanır:

 1. Şubeler
 2. Web sitesi
 3. Ziraat mobil
 4. İnternet şubesi
 5. ATM
 6. Çağrı merkezi

Tüm bu yollar kullanılarak, Ziraat Bankası’na kredi başvurusunda bulunmanız mümkündür. Konut kredisinde istenen belge evraklar diğer kredi tiplerinden daha çok olduğu için, ayrıntılı bilgi almayı şubelerden gerçekleştirmeniz daha doğru olacaktır. Şubedeki yetkililere, ödeme gücünüzü ve diğer ödemelerinizi anlatarak size en uygun ödeme planını seçebilirsiniz. Bu sayede borcunuzu ödemeniz daha kolay olacaktır. Krediyi almak zor olsa da, krediyi ödeyememek çok daha zordur. Hakkınızda icra takibi başlatılmaması için kredinizi zamanında ödemeniz gerekir.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Bankkart Şifresi Öğrenme Değiştirme başlıklı makalemizde Ziraat Bankası Bankkart Şifresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.