Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Ziraat Bankası Maximum Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırmak

16.09.2017
336

Ziraat Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Nasıl Açtırabilirim 

Söz konusu ürünler kredi kartları olduğunda bankalar birbirleri ile anlaşma sürdürebiliyorlar. T.C. Ziraat Bankası da kredi kartı için İş Bankasının ünlü markası Maximum Kart ile bir anlaşma içerisinde. Ziraat Maksimum kredi kartınız sayesinde birden fazla noktada taksitli alışveriş gerçekleştirebilir, İnternet üzerinden alışveriş yapabilir, nakit veya taksitli avans kullanabilir, Maxipuan kazanabilir hatta taksitlerinizi erteleyebilirsiniz. Ancak kredi kartı ile İnternet üzerinden alışveriş yapan tüketicilerin de yakından takip ettiği bir durum söz konusu. İnternet’ten alışverişe devam etmek isteyen tüketicilerin kredi kartlarını İnternet alışverişine açık bırakmak için bankalarına bir onay vermesi gerekiyor. Sizler tarafından bankaya verilmesi gereken bu onay ve bu durumun sebepleri hakkında bu yazımızda sizlerle bilgi paylaşımında bulunacağız.

Ziraat Bankası Maximum Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırmak

Önceden Alışveriş Yapabilenler İçin 31.12.2017’a Kadar Sorun Yok

Hali hazırda kullandığınız Ziraat Maximum kredi kartı internet alışverişine açıksa herhangi bir sıkıntı yaşamıyorsunuz. Ancak sıkıntısız günleriniz sadece 31 Aralık 2017 tarihine kadar geçerli oluyor. BDDK‘dan yapılan ilk açıklamada kredi kartları için onay verilmediği sürece internet alışverişine açık kalma tarihi 17 Ağustos olarak belirlenmişti. Ancak bu tarih daha sonra ertelenerek 31 Aralık 2017 tarihine çekildi. Yani, 31 Aralık 2017 tarihinden itibaren bankanıza onay vermediyseniz Ziraat Maximum kredi kartınız internet alışverişine kapatılacaktır. Sizler Ziraat Maximum kredi kartınız ile internet alışverişi yapmaya devam etmek istiyorsanız yazımızın devamını okuyarak yöntemler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini Arayabilirsiniz

Kredi kartınızı İnternet alışverişine açtırmak veya açık kalmasını sağlamak istiyorsanız izleyeceğiniz en kolay yöntem Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini aramaktır. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine 0850 220 00 00 nolu hattan ulaşabilirsiniz. Müşteri Hizmetlerini aradıktan sonra kredi kartları bölümünü seçerek müşteri temsilcisine bağlanıp daha sonra talebinizi temsilciye iletmeniz yeterli olacaktır. Müşteri temsilcisi ile gerçekleştireceğiniz görüşmenin ardından kredi kartınız ile İnternet alışverişine devam edebilirsiniz.

Şubelere Gidebilirsiniz

Günümüzde pek kullanımı tercih edilmese de bankaların şubelerine giderek işlem yapma gibi bir seçenekte bulunuyor. Kendinize en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek konu hakkında görevli ile görüşebilir ve talebinizi iletebilirsiniz.

İnternet Şubesi ve Mobil Uygulama Kanalıyla

Ziraat Bankasının mobil uygulaması üzerinden veya internet şubesi üzerinden müşteri numaranızı, şifrenizi kullanarak giriş yapabilir ardından güvenlik ayarlarına girerek kredi kartınızı internet alışverişlerine açık bir hale getirebilirsiniz. Burada gerçekleştireceğiniz işlem en fazla 2-3 dakikanızı alacaktır ardından Ziraat Maximum kredi kartınızı internet alışverişine açık hale getirebilirsiniz.

Otomatik Mesajlara Cevap Vermek Suretiyle

Kredi kartınızı İnternet alışverişine açık hale getirmek için bankanızda kayıtlı olan cep telefonunuza onay mesajları gönderilecektir. Telefonunuza iletilen mesajlara gerekli cevabı vererek Ziraat Maximum kredi kartınızı İnternet alışverişine açabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Bankkart Şifre Alma Öğrenme ve Değiştirme başlıklı makalemizde ziraat bankası bankkart şifre alma ve Ziraat Bankası Bankkart Şifresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.