Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

En Kolay Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

05.07.2018
1.702

Bankalardan kredi kartı almak ya da başvurusu yapmak kadar kredi kartı iptali yapmakta bir o kadar zordur. Müşteri temsilcisini ararsınız işi yokuşa sürerler peki kredi kartı iptali nasıl yapılır sizler için araştırdık ve ipuçları topladık. İlk önce kredi kartı iptali yapmak istiyorsanız kartınıza ait herhangi bir borç yapılandırması bulunmaması lazım. Ya da kredi kartınızın borcu 0(sıfır) olmalı ki ilerleyen süreçlerde sorun ile karşılaşmayınız. Alışverişlerinizde ya da harcamalarınızda taksitlendirme işlemi yapmışsanız banka sizden bunların hepsini tek seferde ödemenizi talep edecektir. Son Extrenize hepsi toplu şekilde yansıyacaktır.

Telefon Bankacılığı İle Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Müşteri temsilcisine bağlanarak kredi kartı iptali nasıl yapılır diyorsanız işiniz biraz zor çünkü karşınızdaki banka müşteri temsilcisi kart iptali yapmamak için elinden geleni yapacaktır. Tabi ki bu sizi korkutmasın yasa gereği yapmak istediğiniz işlemi yapmak zorundadırlar, kredi kartı borcunuz olmadığı sürece karşınızdaki kişi işleminizi yaparak 7 iş günü içerisinde yapmakla zorunludur. Bu 7 gün içerisinde bankanız size özel puanlar bonuslar yükleme talebinde bulunabilir bunu yapmasındaki amaç ise kredi kartı iptal işlemini yapmamanız için sizi caydırıcı fırsatlar sunmasıdır.

Kredi Kartı İptal Dilekçesi Nasıl Hazırlanır?

Kredi kartı iptal dilekçesinin bir örneğini sizlerle paylaşıyoruz. Burada yapmanız gereken en önemli unsur kredi kartı bilgilerinizi tam ve eksiksiz olarak doldurmanız dır. Kredi Kartı Numaranız, Son Kullanma Tarihi, CVC Numara gibi bilgiler formda eksiksiz olarak yer almak zorundadır, hatta kartınız son 6 haneli numarasını da yazmanız yeterli olacaktır. Aşağıdaki resimde kredi kartı kapatma dilekçesi resmini inceleyebilirsiniz.

kredi karti iptal dilekcesi

kredi karti iptal dilekcesi

Word dosyası olarakta kredi kartı iptal dilekçesini buraya tıklayarak indirebilirsiniz

Dilekçeyi Yazdıktan Sonra Ne Yapmalıyım?

Bankanıza giderek müşteri temsilcisine dilekçenizi teslim edebilirsiniz, yapmış olduğunuz işlemi garanti altına almak için dilekçeyi şu tarihte teslim aldım gibisinden görevliden yazılı bir kâğıt alabilirsiniz. Diğer bir garanti yöntem ise bankanıza gitmeden posta yolu ile bankanıza yollayarak, teslim alınmaması durumunda geri iade edilecek şekilde posta yolu ile resmi bir garantiye almış olursunuz.

Kredi Kartını KAPATMA ve İPTAL İşlemleri Arasındaki Fark Nedir?

‘’Kredi kartı kapatma’’ işlemi ve ‘’kredi kartı iptal’’ işlemleri tamamen birbirinden farklı işlemlerdir, ama kredi kartı kullanan kişiler bu işlemlerin aynı anlamda olduklarını var sayarlar.

1-) Kredi Kartı İptal İşlemi: Kredi kartınızın tamamen silinme ve kaldırılma işleminden oluşmaktadır.

2-) Kredi Kartı Kapatma İşlemi: Kredi kartınızın askıya alınması veya geçici olarak kapatılması işlemini denir.

Denizbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Denizbank bonus kredi kartı iptali yapmak için önünüzde 2 çeşit yol var. 1. Yol bankanıza yani şubenize giderek hazırladığınız iptal dilekçesi ile bankanız üzerinden kolaylıkla iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 2.Yol ise telefon bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Denizbank müşteri hizmetlerine numarasını ‘444 0 800’’ arayarak müşteri temsilciniz ile görüşerek iptal işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası kredi kartı en çok kullanılan kredi kartları arasında gelir. Ama insanlar kart aidatlarından dolayı kredi kartını iptal ettirmek istemektedirler. Peki ziraat kredi kartı iptali nasıl yapılır? Uygun bir şekilde kredi kartı iptal dilekçesi eksiksiz hazırlanarak şubenize dilekçe ile giderek kolay ve pratik iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Diğer bir yöntem ise ziraat müşteri hizmetlerini arayarak (0850 220 00 00) kredi kartınızı iptal ettirmek istediğiniz temsilcinize söyleyerek kolay bir şekilde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır ? Garanti Yöntem başlıklı makalemizde Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar
  1. Evren ALTINTAS dedi ki:

    faydalı